Autor Wątek: Znalezione w necie :D  (Przeczytany 668233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2760 dnia: Kwiecień 25, 2012, 09:23:34 pm »
Wygląda to jak inny świat. Szkoda, że nigdy nie pojadę.

Offline Skrzydlaty

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2761 dnia: Kwiecień 25, 2012, 10:35:59 pm »
o kurde, fajny ten dokumencik Skrzydlaty.
tego jest masa odcinków :O
Wygląda to jak inny świat. Szkoda, że nigdy nie pojadę.
czemu? ;_;

Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2762 dnia: Kwiecień 26, 2012, 06:50:41 am »
:Oczemu? ;_;
Niestety ceny biletów itd to wystarczający powód.
W sumie jak tak teraz patrzę to nie ma tak strasznych cen jak kiedyś 15tys. zł za osobę.

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2763 dnia: Kwiecień 26, 2012, 09:50:18 am »
15 to mało? ja kiedyś patrzyłem to była jakaś oferta specjalna i juz za 5 tysięcy można było lecieć. Z tym tylko że był to bilet w jedną stronę
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Lord Kupa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2764 dnia: Kwiecień 26, 2012, 11:10:36 am »
Słyszałem, że polując (z rok ;p) na okazje można polecieć za mniej niż w 2.5 tysiąca w obie strony. Obecnie przeciętna cena lotu z Frankfurtu do Tokyo wynosi ok 1.1 tys. euro w jedną stronę.

Offline Skrzydlaty

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2765 dnia: Kwiecień 26, 2012, 04:45:45 pm »
Niestety ceny biletów itd to wystarczający powód.
W sumie jak tak teraz patrzę to nie ma tak strasznych cen jak kiedyś 15tys. zł za osobę.

Michaelius, który zresztą się obudził gdzieś ostatnio u nas w sąsiednim temacie, napisał mi kiedyś na innym forum, że dał radę zamknąć całą 20-dniową wycieczkę w 10k, czyli bardzo tanio. Zresztą przytoczę jego cały post. Co prawda dorwał bardzo okazyjnie bilety lotnicze, ale ilość miejsc, które zwiedził, też jest imponująca.

Cytat: Michaelius
Hmm nie :

2100 bilet na samolot
2200 railpass na 3 tygodnie (ponad 20 bitetow na Shinkansen Sakura wyjezdzone na glowe FTW :) )
140k yenow po 3,36= 4700 + ok 30k dobieranych z bankomatu po 3,5x

10k pln mniej wiecej

Nie wliczam tu 3k wydanych na nowego Nikona bo stary padl 4 dnia wycieczki :D

Transport   mielismy zapewniony bo w 95% miejsc dalo sie dojechac JRem (poza   Hirsohima, ale tam bylismy 2 dni, no i Kioto ale tam bilet dzienny   kosztowal z 500 yenow na wszystkie autobusy).

Noclegi   zamawialismy w hostelach przez neta - wychodzilo od 1500 do 2500 yenow   za dobe - czasem z sniadaniem w cenie, jak nie to bralismy jakies bento   ze sklepu. Zazwyczaj wybieralismy cos blisko dworca.

Na obiady   chodzilismy do knajpek dla lokalsow zamiast do turystycznych - spokojnie   dalo sie znalezc takie gdzie posilek kosztowal ok 1k yenow

Glowna   oszczednosc polegala na balowaniu w hostelach z ludzmi (fajnych   orginalow mozna tam bylo spotkac), po tym jak kilka wypadow do knajpek   zakonczylo sie rachunkami po 3-4k za kilka browarow i troche sake.

Dzieki temu odkrylem Chu-hi . Ehh zeby tak w Polsce to bylo i kosztowalo w cenie piwa ... rozmarzylem sie :)


Acha w 10k pln znajduje sie tez Ryo-kan za 20000 yenow  :lol:

Zwiedzilismy w sumie:

Kioto, Tokio, Hiroshime, Osake, Takayame, Beppu, Himeji, Nare i pare innych ;)

Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2766 dnia: Kwiecień 26, 2012, 05:24:51 pm »
15 to mało? ja kiedyś patrzyłem to była jakaś oferta specjalna i juz za 5 tysięcy można było lecieć. Z tym tylko że był to bilet w jedną stronę

Chodziło mi, że kiedyś były po 15tys, a teraz 2-6tyys.

Michaelius, który zresztą się obudził gdzieś ostatnio u nas w sąsiednim temacie, napisał mi kiedyś na innym forum, że dał radę zamknąć całą 20-dniową wycieczkę w 10k, czyli bardzo tanio. Zresztą przytoczę jego cały post. Co prawda dorwał bardzo okazyjnie bilety lotnicze, ale ilość miejsc, które zwiedził, też jest imponująca.
Powiem szczerze, że źle tak to nie wygląda. W sumie nie było by problem uzbieranie 10k przy normalnej stałej pensji, bo przy 1200zł to ciężko mówić o czymkolwiek[a póki co jako olsztyński student zostawiam w odległych marzeniach]. Rozumiem też , że te 10k to na osobę więc u mnie by to było razy 2.


Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2767 dnia: Maj 08, 2012, 12:24:18 pm »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2768 dnia: Maj 08, 2012, 02:35:51 pm »
Epicke
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Ganossa

Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2770 dnia: Maj 13, 2012, 10:03:26 pm »
Taa, widać obcy też maja swój syntezator ze swoim idolem :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Frey Ikari

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2771 dnia: Maj 23, 2012, 10:15:22 pm »
http://www.memecenter.com/fun/176188/abolutely-perfect         -heh polecam stronkę można się uśmiać xD

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2772 dnia: Maj 28, 2012, 01:59:58 pm »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2773 dnia: Maj 29, 2012, 03:45:33 pm »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2774 dnia: Czerwiec 01, 2012, 09:05:15 pm »
Space Battleship Yamato Montage
Fajne :O, już dawno chciałem sprawdzić tego Yamato ale po tym montarzu chyba się w końcu zmobilizuje :P

 

anything