trawa

Autor Wątek: Znalezione w necie :D  (Przeczytany 668154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty


Offline Sir_Ace

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3376 dnia: Styczeń 31, 2014, 08:00:31 pm »
W sumie już od dawna dostaję po głowie za pisanie, że dzisiejsze animu są głównie od odrealnionych ludzi dla innych odrealnionych ludzi.
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3377 dnia: Styczeń 31, 2014, 08:19:38 pm »
Uwielbiam te dyskusje xD



Offline wyspa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3378 dnia: Styczeń 31, 2014, 08:28:51 pm »
Ok to teraz mi powiedz co do za tytuły z Right now:
-1 rząd 2ga kolumna
-2 rząd 4ta kolumna (to akurat wygląda znajomo ale nie mogę skojarzyć)


Offline Sir_Ace

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3379 dnia: Styczeń 31, 2014, 08:37:40 pm »
Sakamichi no Apollon i Mardock Scramble.
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3380 dnia: Luty 01, 2014, 08:27:03 am »
A wie ktoś co się kryje pod:
1 wiersz, 1 i 4 pozycja
2 wiersz, 1 pozycja
3 wiersz, 2 pozycja
4 wiersz, 4 pozycja?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3381 dnia: Luty 01, 2014, 09:12:33 am »
3 wiersz, 2 pozycja - Usagi Drop
4 wiersz, 4 pozycja - to pewnie jakieś przygody Akagi

Rozwalają mnie takie dyskusje - o co konstruktywnego tym ludziom w ogóle chodzi?

Offline Sir_Ace

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3382 dnia: Luty 01, 2014, 10:04:02 am »
(1,1 )House of Five Leaves, (2,1)któryś Fate (Zero ?), (4,4) Kaiji 1 albo 2.



Cytuj
Rozwalają mnie takie dyskusje - o co konstruktywnego tym ludziom w ogóle chodzi?

Pijesz do mnie czy Miyazakiego? Z mojego biadolenia siłą rzeczy nic konstruktywnego nie wyniknie. Mały żuczek jestem i nie mam żadnych sił sprawczych. Ale kiedy po branży jedzie ogólnie uznany człowiek-legenda, to chyba jednak coś z rynkiem jest nie tak.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3383 dnia: Luty 01, 2014, 11:02:24 am »
Miałem na myśli charta co go wrzucił Skrzydlaty, bo z takich chartów wynika jedno tylko, że "kiedyś było lepiej".

Z wnioskami Miyazakiego ogólnie się zgadzam - zgroza mnie ogarnia, gdy widzę kto w Japonii ogląda teraz anime. Ciekawe jak zmienia się rynek mang.

Offline Ganossa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3384 dnia: Luty 01, 2014, 11:32:05 am »
Miałem na myśli charta co go wrzucił Skrzydlaty, bo z takich chartów wynika jedno tylko, że "kiedyś było lepiej
Ja raczej wyczuwam dosyć niskiego lotu sarkazm w stosunku właśnie do obrazków typu "kiedyś to robili prawdziwe anime", które zresztą również mają tyle sensu co i ten.

Co do samych Japończyków oglądających anime to problem wynika raczej z kondycji ichniego społeczeństwa i rozpadu więzi międzyludzkich potęgowanych ich bardzo sformalizowaną kulturą i moim zdaniem po części permanentnym kryzysem ekonomicznym.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2014, 11:38:45 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3385 dnia: Luty 01, 2014, 11:43:21 am »
Co do samych Japończyków oglądających anime to problem wynika raczej z kondycji ichniego społeczeństwa i rozpadu więzi międzyludzkich potęgowanych ich bardzo sformalizowaną kulturą i moim zdaniem po części permanentnym kryzysem ekonomicznym.

True. Jak społeczeństwo się zmienia, to trudno, by cała reszta się nie zmieniała. Kiedyś pisałem pracę z socjologii wschodu na temat młodzieży w Japonii - nie będę się rozwodził, powiem tylko, że kiedyś na pytanie co chcieliby mieć, młodzi odpowiadali życzeniami o konkretne rzeczy materialne, teraz szczyt listy okupuje marzenie posiadania przyjaciela.

Offline Skrzydlaty

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3386 dnia: Luty 01, 2014, 01:28:59 pm »
Ja raczej wyczuwam dosyć niskiego lotu sarkazm w stosunku właśnie do obrazków typu "kiedyś to robili prawdziwe anime", które zresztą również mają tyle sensu co i ten.

I prawidłowo. Obrazek jest skrajnie tendencyjny i powstał w opozycji do licznych dyskusji tego typu. Moim zdaniem jest genialny w swoim przerysowaniu.

A prawda jest taka, że w całej branży przez te wszystkie lata nie zmieniło się prawie nic. Stosunek animowanych produkcji ambitnych do produkcji prostych i mających zapewnić rozrywkę jest wciąż taki sam. Co więcej - dzięki temu, że wychodzi obecnie znacząco więcej serii/filmów na rok, dobre rzeczy pojawiają się częściej. A jeżeli ktoś mi nie wierzy i naprawdę sądzi, że kiedyś było lepiej - niech przejrzy sobie charty z lat 90, czy których tam chce. Pojawiało się jedno ciekawe anime na sezon, a czasem i na cały rok. Majtkowych anime były sterty, głupawych komedii także, wtórnego fantasy również było sporo.

Oczywiście to czego ludziom odebrać nie można, to sentyment którymi darzą produkcje, z którymi zaczynali swoją przygodę. W końcu kiedyś nawet trawa była bardziej zielona.

Co do Miyazakiego - niestety tutaj jestem brutalnego zdania, że dosięga go frustracja. Ponyo było mocno przeciętne, a ostatniego jego filmu nie oglądałem, ale z tego co mi się wydaje, to produkcje te nie zrobiły już takiej furory, jak filmy aż do Zamku Hauru. A i w Ghibli szukają już osoby, która mogłaby zamienić jego miejsce. Ogromny szacunek dla niego i jego dorobku, ale wyładowywanie swojej złości na "otaku" jest zwyczajnie śmieszne. Zwłaszcza że targetem jego filmów zawsze było kino rodzinne i jest on jednym z tych animatorów, których bezwstydnie szanuje cała Japonia.

Offline Lord Kupa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3387 dnia: Luty 01, 2014, 05:04:27 pm »
A wie ktoś co się kryje pod:
1 wiersz, 4 pozycja
Hellsing Ultimate

Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3388 dnia: Luty 01, 2014, 05:26:15 pm »
Dzięki wszystkim za podanie tytułów.

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #3389 dnia: Luty 01, 2014, 10:00:47 pm »
A ja nie widzę żadnego obrazka...buu...
Tak samo nie wiem o co pyta się Jackal, tak trochę się głupio czuje. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything