trawa

Autor Wątek: 25 lat Solidarności?  (Przeczytany 10760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konradkonrad

25 lat Solidarności?
« dnia: Sierpień 25, 2005, 09:59:19 am »
http://www.solidarnosc.org.pl/25/art.php?id=143:
Cytuj
Już 25 sierpnia br. ukaże się w sprzedaży nakładem Zin Zin Press komiks "Solidarność - 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi". Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest Maciej Jasiński.

Album zawiera cztery nowele: o strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku, przygotowaniach do stanu wojennego w 1981 roku, zabójstwie księdza Jerzego Popiełuszki w 1984 roku i o obradach Okrągłego Stołu w 1989 r.

Obok wstępu Lecha Wałęsy w komiksie zamieszczone są komentarze: prof. Wojciecha Roszkowskiego, Jana Rulewskiego, ks. Romualda Biniaka i dr. hab. Jacka Knopka. Jako ilustracje posłużyły tu archiwalne zdjęcia Erazma Ciołka. Jest także tekst Moniki Polasik-Chmielewskiej o pierwszym komiksie o Solidarności wydanym w podziemiu w 1984r.

Album liczy 60 stron, będzie sprzedawany w cenie 19,90 zł. Nieco taniej można go będzie otrzymać składając zamówienia w ksiegarniach internetowych (np. Merlin), lub bezpośrednio za pośrednictwem strony wydawcy: http://www.aqq.com.pl (tutaj cena wraz z wysyłką zwykłą pocztą wyniesie 15,90 zł).

To dziś?

Kolejny ciężki temat, ciekawe jak pójdzie tym razem.
 :?:

Prosze nie umieszczac bezsensownych ankiet. Peace. w.

Offline turucorp

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2005, 10:11:03 am »
ech, no wlasnie, nie dosc, ze temat ciezki to jeszcze drazliwy i kontrowersyjny :?
no coz, zobaczymy.

acha, bardzo fajna ankieta :D

Anonymous

  • Gość
25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2005, 01:41:54 pm »
słyszałem że ma być jakieś oficjalne wręcznenie albumu Lechowi W.  

:|

komiks i koncert Jarra - nie ma to jak uczcić 25 lat solidarności z klasą. :D

Offline Kowal^

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2005, 07:07:01 pm »
ee Wałesa to bedzie strzelał autografy tym przerosnietym długopisem do kazdego albumu.

Offline empro

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2005, 11:34:03 pm »
Cytat: "Kowal^"
ee Wałesa to bedzie strzelał autografy tym przerosnietym długopisem do kazdego albumu.


i narysuje Matkę Boską na pierwszej stronie  8)

Anonymous

  • Gość
25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2005, 11:56:59 am »
Cytat: "murtaugh"
słyszałem że ma być jakieś oficjalne wręcznenie albumu Lechowi W.  

:|

komiks i koncert Jarra - nie ma to jak uczcić 25 lat solidarności z klasą. :D


taa
ci komiksowi stoczniowcy a'la lobo z lancuchami i pingwiny żara:D

Offline graves

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2005, 10:04:10 pm »
W tym topiku mówimy (tylko) o komiksie - nie o JMJ :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Sensei

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2005, 11:02:34 pm »
Cytat: "NN"
na "Dampca" wiele osób psioczyło jeszcze zanim się ukazał.

  Déja vu ?

Offline Rybb

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2005, 12:53:12 am »
Koncertu nawet nie oglądałem bo mam Oxygen w lepszych wersjach. Ale komiks dorwe i przeczytam. Tam jest mój przyjaciel dobry, ale ponad to... wiem, że młody jestem i Karol mi cos pewnie wrzuci.... Ludzie .. to chyba cos bardzo dobrego się stało nie? nie chodzi mi o historie ale o sam fakt...

Offline turucorp

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2005, 01:16:23 am »
Cytat: "MastaFlamastra"
to chyba cos bardzo dobrego się stało nie? nie chodzi mi o historie ale o sam fakt...

niby, ze co dobrego?
ze Solidarnosc byla, czy ze komiks o niej zrobili? :roll:

Offline Rybb

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2005, 01:21:52 am »
No a jak myslisz?! Czy ja bym tu kurde o Lechu Szwedaczu pisał?! pewnie, że komiks... Wiesz co Turu... Ty to mnie zawsze chyba jakoś znaczy siue zagiac chcesz :)  KOMIKS ... o to chodziło. A reszta tak jak wyżej pisałem.

Offline turucorp

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2005, 01:24:21 am »
a, komiks, jak kupie i przeczytam to pogadamy, bo narazie to mam powazne obawy (nie lubie naciaganej martyrologii w krajowym wydaniu :roll: )

Offline Rybb

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2005, 01:46:53 am »
wiesz tak sie przyznam, że ogólnie nie lubie tego kraju ( w moim młodym zyciu doświadczyłem c**jni wielkiej niestety ze strony naszego królestwa "szklanych domów") Także rozumiem . Zobaczysz grafike ( zreszta ja tez widziałem zaledwie próbki ) i o tym pogadamy. Okej

Offline turucorp

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2005, 01:59:24 am »
ech, w tym przypadku grafika ma znaczenie drugorzedne (autorow znam, sample z antologii tez juz widzialem), jednak temat jest dosyc ciezki i niestety, przynajmniej dla mnie, wieksze znaczenie bedzie miala warstwa fabularna.
i tu sie boje wtopy, chociaz wiadomo, komiks sie sprzeda, chociaz niekoniecznie wsrod czytelnikow komiksow.
no dobra, zobaczymy, pogadamy.

Offline Rybb

25 lat Solidarności?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 30, 2005, 02:18:25 am »
Fakt ... nie wśród czytelników komiksu. Fabularnie to ( nie czytalem jeszcze
) boje się tego,że to bedzie takie "polityczne fantasy"  . Tamtych czasów nie znam... skłamałbym jakbym powiedział, że pamietam. Dlatego mówię o grafice... o tym jakich wyborów dokonano, decyzji ... itp. Nikomu nie cukruje. Chce poznac opinie i tyle. Zreszta co tu bede... najpierw obacze...  Ale mimo to chce znac opinie odnośnie tego projektu. ogólnie.