Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...

<< < (62/64) > >>

radef:

--- Cytat: gobender w Luty 20, 2018, 02:36:25 pm ---Poleciłbym Nausicę Miyazakiego, jeśli angielskojęzyczna wersja leży w obszarze Twoich zainteresowań. Jeśli widziałeś anime to (podobnie jak w Akirze) pomnóż to x 10 i masz mangę. Klasyka.

--- Koniec cytatu ---
No właśnie, dlaczego nikt w Polsce nie wydał Nausiki Miyazakiego.
Autor w Polsce bardzo znany (jak na anime/mangę), tytuł też. Jeżeli powodem nie są jakieś horrendalne ceny licencji to nie widzę powodu dlaczego ten tytuł nie pojawił się w Polsce.

Rabi:
Nausica na podglądowych grafikach w necie pięknie wygląda...

Właśnie skończyłem pierwszy tom Sagi Winlandzkiej i bardzo fajnie się to czytało, im dalej tym mocniej wciągało. Widać, iż autor mocno się przygotował i realia są oddane dosyć szczegółowo jeśli chodzi o rysunek, sceny batalistyczne bardzo fajne. Tylko hmm... jakaś taka kreska niczym się w sumie też nie wyróżniająca pośród masy randomowych generycznych mang. No i nadal mam problem w niektórych mangach z tymi humorystycznymi wstawkami co jakiś czas, wybija to trochę z rytmu i klimatu, ale cóż  :doubt: 

gobender:
^ To specyficzny aspekt, do którego jednak da się przyzwyczaic i polubić.

Jaroslaw_D:

--- Cytuj ---Władze Japonii zalegalizowały sektę Najwyższa prawda w 1989 roku. Asahara zyskał światowy rozgłos, zdobywając nowych wyznawców, wykładając na uniwersytetach i wydając książki. W szczytowym momencie sekta liczyła dziesiątki tysięcy członków na całym świecie. "Najwyższa prawda" umiejętnie zdobywała popularność, trafiając do wykształconych i majętnych osób, a także wykorzystując popkulturę, m.in. anime i mangę.
--- Koniec cytatu ---


Ktoś coś wie na ten temat?

cro_no:
Mam zamiar kupić kilkanaście mang z wydawnictwa jpf. Mang nie kupowałem od ok. 17 lat i widzę że w tym czasie wydawnictwo otworzyło sklep mangarden. Jak tam pakują? Kiedyś w jpfie pakowali w zwykłe koperty bąbelkowe i pamiętam że sporo mang otrzymałem obitych. Jak jest w mangarden? Ewentualnie jaki inny sklep polecacie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej