Autor Wątek: Queens Of The Stone Age  (Przeczytany 24730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wadera

Queens Of The Stone Age
« dnia: Sierpień 26, 2005, 02:00:52 pm »
Przeszukawszy forum, stwierdzam iż takowego tematu jeszcze nie znalazłam.. jak to może byc ;)

Temat dotyczy świetnej kapeli Queens Of The Stone Age. Ciekawi mnie wasze zdanie na ich temat, wasze ulubione płyty, kawałki, teledyski, oraz to, co zraziło was to QOTSA. Które teksty najbardziej do was przemawiaja? Dlaczego? Jak oceniacie wywalenie Nicka Olivieri z grupy?
zapraszam do dyskusji

pozdrawiam
Anu Szuwar :D
Trzeba się jakoś podnieść na duchu, więc....]

Kaczuszko, wiesz, maki sa tak duże duże duże
A ty masz krótkie nózki
Jak zwykle u kaczuszki

Kaczuszko, wiesz, maki sa czerwone tak, jak róże
Kaczuszki są nieduże
I tak już w życiu jest!

Offline Rhiannon

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2005, 02:29:38 pm »
Na razie mogę jedynie napisać, że teledysk do "Everybody Knows That You Are Insane" jest piękny.
Już wówczas, gdy oglądałam to dzieło po raz pierwszy, przeczuwałam że właśnie zaczyna się nowy etap w moim życiu.
Nie myliłam się :P

Offline Josef Knecht

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2005, 02:47:15 pm »
QOTSA znam dwie płyty. 'Rated R' oraz 'Songs for the deaf'. Obie są wyśmienite - lecz bardziej urzekła mnie druga. Za brudne, miejscami transowe energiczne kawałki, hedonistyczne teksty i 'Mosquito Song'.(dobrze napisałem tytuł ?)
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Wadera

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2005, 03:05:08 pm »
NIestety nie miałam okazji obejrzeć "Everybody Knows That You Are Insane". Może wiecie gdzie owe ustrojstwo można znaleźć?

Cytat: "Josef Knecht"
QOTSA znam dwie płyty. 'Rated R' oraz 'Songs for the deaf'. Obie są wyśmienite - lecz bardziej urzekła mnie druga. Za brudne, miejscami transowe energiczne kawałki, hedonistyczne teksty i 'Mosquito Song'.(dobrze napisałem tytuł ?)


Oj, 'Songs for the Deaf' jak dla mnie jest najlepszą płytką :D Uwielbiam wprost "The Sky is fallin' ". A skoro już jestem przy tej płycie; za najlepszy uwazam teledysk "Go with the Flow".. aż sobie go puszczę :D
Trzeba się jakoś podnieść na duchu, więc....]

Kaczuszko, wiesz, maki sa tak duże duże duże
A ty masz krótkie nózki
Jak zwykle u kaczuszki

Kaczuszko, wiesz, maki sa czerwone tak, jak róże
Kaczuszki są nieduże
I tak już w życiu jest!

Offline Rhiannon

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2005, 03:45:30 pm »
http://www.rekordsrekords.com/insanevideo/

Upowszechnianie linków do takich ciekawostek źle się dla mnie skończy..

Może lepiej nie oglądaj tego, proooszę? ;)

Offline Kormak

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2005, 07:27:43 pm »
o QOTSA mógłbym napisać kilkanaście stron i było by mało. Zamiast tego zacytuję tylko: THE GREATEST LIVING ROCK BAND.

Pozdrawiam wszystkich, którzy byli na koncercie w Stodole.

Offline yordi

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2005, 10:25:00 pm »
Queens Of The Stone Age poznałem dosyc niedwano, bo z wyjściem Need For Speed Undergorund 2 i  oczywiście kawałkiem"In My Head" (oj pobijało się przy nim rekordy). Tak więc zainteresowałem się wiecej grupą i okazało się, że w pełni mi odpowiadają więc teraz są dla mnie klasyką (zwlaszcza Lullabies To Paralyze) - nie wyobrażam sobie muzyki bez nich.
 
Proste gitarowe brzmienie, a jednak reprezentuą soba wielki poziom, czyli to czego brakuje nam na rynku  8)  Muzyka dla każdego i na każdą okazje...
Jak prawie wszystkie kapele z kalifroniii - chyba mam to tego stanu jakiś sentyment  :D

Offline Wadera

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2005, 07:35:04 pm »
Cytat: "Rhiannon"

Może lepiej nie oglądaj tego, proooszę? ;)


zaryzykuje ;)

fakt, QOTSA reprezentują soba bardzo wysoki poziom, tworzą wprost genialną muzykę...
nie wiecie, czy jest jakakolwiek szansa na powrót Nicka do kapeli?
Trzeba się jakoś podnieść na duchu, więc....]

Kaczuszko, wiesz, maki sa tak duże duże duże
A ty masz krótkie nózki
Jak zwykle u kaczuszki

Kaczuszko, wiesz, maki sa czerwone tak, jak róże
Kaczuszki są nieduże
I tak już w życiu jest!

Offline Igel

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2005, 09:22:04 pm »
Cytat: "Wadera"
nie wiecie, czy jest jakakolwiek szansa na powrót Nicka do kapeli?


Nick juz tyle razy odchodzil i wracal, ze zawsze jest szansa.

Offline Kormak

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2005, 09:36:58 pm »
W "Teraz Rocku" w wywiadzie przeprowadzanym przed koncertem w Warszawie Josh Homme mówi, że nie ma szans na powrót Oliveriego do zespołu. I powiedział, dlaczego go wywalił. Niestety QOTSA traci (szczególnie na koncertach) na tej zmianie, ale jestem w stanie zrozumiec JH.

Offline Wadera

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2005, 07:55:19 am »
Może zachowanie Olivieri'ego nie było jakoś szczególnie spokojne, ale żeby za to wywalać? Josh nie mógł zrobić, tak jak ustalił z Nickiem, że podpiszą jakąś umowę, dzieki której cały zespół nie musiałby brać odpowiedzialności za owego basiste? Ponoć dał mu bubel do podpisania [w którym nie było nic o tym, o czym mówił Josh, a zwykłe zrzeczenie się praw do QOTSA], ale ile w tym jest prawdy... zawierzać całkowicie Nickowi też nie mozna... chyba
Trzeba się jakoś podnieść na duchu, więc....]

Kaczuszko, wiesz, maki sa tak duże duże duże
A ty masz krótkie nózki
Jak zwykle u kaczuszki

Kaczuszko, wiesz, maki sa czerwone tak, jak róże
Kaczuszki są nieduże
I tak już w życiu jest!

Offline Kormak

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2005, 07:32:09 pm »
Ostatnio Homme powiedział, że wyrzucił Oliverego za to, że ten znęcał się nad swoją dziewczyną (ang. physically abused), w Teraz Rocku przetłumaczyli jako "katował". Dawał ponoć szansę poprawy. Sorry, ale za takie coś to do widzenia.

Offline gorannon

Qotsa
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2005, 09:46:45 pm »
Myślę że QOTSA dużo nie stracili po wywaleniu  Olivierego.
Ich nówka jest wyśmienita,  byłem też na koncercie w Stodole (i wszystko super, tylko dostałem pare razy z glana w głowę jak fruwali), chłopaki grali Kosmicznie.  Jestem gorącym fanem.

Offline Rybb

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2005, 06:56:09 pm »
" I Can Go With The Flow " słyszałem tylko to i nawet coś mnie ruszyło. Posłuchałbym więcej

Offline piast

Queens Of The Stone Age
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2005, 10:06:19 am »
QOTSA to nie tylko jeden z moich ulubionych zespołów rockowych, ale jeden z ulubionych w ogóle. Co do pytania o ulubione płyty, kawałki itd. to raczej ciężko wybrać. Chłopaki po prostu nie nagrywają słabych płyt i wszystkie są smakowitym kąskiem. Chociaż jak się tak zastanowić to chyba największym sentymentem darzę „Songs for the Deaf”, w końcu był to pierwszy ich album jaki słyszałem.
Cytat: "gorannon"
Myślę że QOTSA dużo nie stracili po wywaleniu Olivierego.

W pełni się zgadzam. Bałem się, że po wywaleniu Nicka nowy album nie będzie już tak dobry ale „Lullabies to Paralyze” jest równie dobry jak wcześniejsze płyty.
Cytat: "MastaFlamastra"
" I Can Go With The Flow " słyszałem tylko to i nawet coś mnie ruszyło. Posłuchałbym więcej

W takim razie nie zwlekaj i szybko kombinuj sobie jakiś ich album. Zbyt długie nie zainteresowanie się QOTSA może być jednym z większych błędów w Twoim dotychczasowym życiu ;) :D
andering in a parking lot on a rainy afternoon
Now I am an astronaut
Third man on the moon