Autor Wątek: Manzoku  (Przeczytany 346095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roy_v_beck

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #930 dnia: Grudzień 29, 2008, 09:56:22 pm »
A ja se tak patrzałem na to zestawienie najchętniej kupowanych komiksów, co się niedawno pojawiło na stronie głównej i zauważyłem, że czwarty tom Authority, aż przez 3 miesiące się w nim utrzymywał (raz nawet na dość wysokim miejscu), co znaczy że chyba dobrze się sprzedał. Tak więc tym bardziej jestem poirytowany sytuacją, że w ogóle zamarła wiadomość o jakimkolwiek dalszym wydawaniu tej serii. Już nawet piąty tom "Y" jest zapowiedziany, a ta seria przecież o wiele później rozpoczęła swoją żywotność w naszym kraju. W ogóle dziwna sprawa z tym tomem ("Piekło i inne opowiadania, o ile się nie mylę), gdyż początkowo zapowiadany był jeszcze przez "Narodzinami", później po, a teraz w ogóle. Wielka szkoda, bo tą akurat moja ulubiona seria od Manzoku.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline m010ch

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #931 dnia: Grudzień 30, 2008, 09:56:26 pm »
Manzoku się odezwało i to z pozytywnymi wiadomościami :]

Cytuj
W odpowiedzi na liczne pytania chcielibyśmy rozwiać obawy naszych Czytelników, dotyczące niektórych tytułów z naszej oferty. Nie przerwiemy żadnej z rozpoczętych przez nas serii i w 2009 roku planujemy ich kontynuacje. W dziale Zapowiedzi znajdziecie kolejne okładki.

A w zapowiedziach Y #4 i #5, Planetary #3 i #4, Koziorożec #6, Testament #4 i to chyba wszystko z tego co dzisiaj dodali. Kolejne Y i nowe Planetary - Yes! Yes! Yes! :D

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #932 dnia: Grudzień 31, 2008, 11:34:12 am »
Uuuuf, jest kolejne Authority. Ale nie ma specjala z Lobo...  :sad:
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Jaszcząb

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #933 dnia: Grudzień 31, 2008, 12:27:27 pm »
Jezu, może zamiast w nieskończonosc wałkowac temat obsuwy pakietu grudniowego, ktoś wreszcie podzieli sie swoimi wrażeniami po przeczytaniu Orginals i Testamentu?

Ja się przy obu tych komiksach wynudziłem jak mops. W Originalsach jest przywoita grafika, ale sama historia jakaś taka nijaka.
Natomiast w Testamenecie nie odnajduję żadnych jasnych punktów. O ile na przykładowych planszach grafa prezentuje się przyzwoicie, to im dalej w komiks tym więcej kaszany. Sama opowieść potwornie nudna.

Dotychczas byłem zadowolony z tytułów wydawanych przez Manzoku ale te dwie pozycje kompletnie mnie nie pacnęły.

Offline hans

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #934 dnia: Grudzień 31, 2008, 04:07:58 pm »
Manzoku się odezwało i to z pozytywnymi wiadomościami :]

A w zapowiedziach Y #4 i #5, Planetary #3 i #4, Koziorożec #6, Testament #4 i to chyba wszystko z tego co dzisiaj dodali. Kolejne Y i nowe Planetary - Yes! Yes! Yes! :D

Dla takich zapowiedzi to tylko śmiech na sali. Praktycznie rzecz biorąc nie wiadomo, kiedy będzie drugi i trzeci tom Y-ka, na który czekają wszyscy poza kupującymi go w oryginale. I zapowiadanie, że "kiedyś tam wydamy czwarty i piąty tom" nie służy czytelnikom a jest chłodno wykalkulowanym chwytem. Ktoś tam zrozumiał oczywistą oczywistość, że swoimi opóźnieniami przekonują niepewnych o serię czytelników do zamawiania oryginałów. Więc wrzucili okładki (nawet nie polskie), szczegóły tomów (nawet nie ma polskich cen, więc trzeba będzie długo czekać) wzięli z jakiegoś Amazona i "kupili" sobie kilka dodatkowych miesięcy zaufania ze strony wahających się czytelników.
żal.pl... :roll:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2008, 04:13:40 pm wysłana przez hans »

Offline skil

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #935 dnia: Grudzień 31, 2008, 05:04:51 pm »
a komiksy manzoku zalegają na księgarskich półkach...
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #936 dnia: Grudzień 31, 2008, 06:07:56 pm »
To idź i kup coś. I weź hansa ze sobą. ;-)
Manzoku w Nowym Roku życzymy zakończenia okresu błędów i wypaczeń i zmniejszenia grona krytyków na rzecz wielbicieli.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2009, 03:31:47 pm wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #937 dnia: Grudzień 31, 2008, 06:42:20 pm »
Natomiast w Testamenecie nie odnajduję żadnych jasnych punktów. O ile na przykładowych planszach grafa prezentuje się przyzwoicie, to im dalej w komiks tym więcej kaszany. Sama opowieść potwornie nudna.

mi Testament się podobał. przede wszystkim oryginalny i, chyba rzadko ekploatowany w komiksie pomysł na scenariusz. postawienie świata biblijnego i rzeczywistego obok siebie jest imo bardzo interesującym zabiegiem - autor w tej kwesti nie przekombinował na szczęście. akcja powoli się rozkręca, kolejne tomy dadzą zapewne więcej, miejmy nadzieję, przemyślanej akcji. rysunki dzięki charakterystycznej, mrocznej kolorystystyce dobrze oddają klimat opowieści (fajnie te kolorki wyglądają hehe). jak na pierwszą część - naprawde nieźle.

Offline hans

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #938 dnia: Styczeń 01, 2009, 03:29:54 am »
To idź i kup coś. I weź hansa ze sobą. ;-)

Ja już mam Y-ka#1 po polsku, jak i też w oryginale (kupiony zanim Manzoku go zapowiedziało). Mam po polsku, bo uważam, że to o niebo lepsza przyjemność czytać komiks w rodzimym języku. Teraz niecierpliwie czekam na #2 i #3, ale po opóźnieniach, pustych zapowiedziach i bardzo zachęcającym do lektury całej serii artykule na blogu karolakonwa zastanawiam się, czy nie przestać się męczyć. Krótko mówiąc należę do osób wahających się, ale wiem, że gdy tylko pozwolą mi na to fundusze, to zamówię oryginalne TPB Y-ka.

Manzoku w Nowym Rok życzymy zakończenia okresu błędów i wypaczeń i zmniejszenia grona krytyków na rzecz wielbicieli.

A z mojej strony egoistycznie, ale też z korzyścią dla wydawnictwa:) życzę mniej opóźnień, szybkiego wydania Y-ka oraz umiejętności odróżniania bezmyślnego uwielbienia, bezsensownych flejmów i konstruktywnej krytyki.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #939 dnia: Styczeń 01, 2009, 10:57:55 am »
Z "Originalsami"  jest taki problem, że scenariuszowo są mało oryginalni - te wszystkie motywy gangów motocyklowych, dwóch kumpli, jednej dziewczyny, zemsty itp już wszędzie były. Gibbons operuje tu wytartymi schematami i tak w zasadzie nic nowego do tematu nie dodaje. Czyta się to ok, ale wiadomo czego można się spodziewać na dalszych kartach komiksu i  na zaskoczenia nie ma co liczyć. Graficznie jest za to świetnie, czysta kreska, szarości itp, ale nie rekompensuje to średniego scenariusza.

Pomyślności w 2009!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #940 dnia: Styczeń 01, 2009, 12:22:57 pm »
Ja już mam Y-ka#1 po polsku, jak i też w oryginale (kupiony zanim Manzoku go zapowiedziało). Mam po polsku, bo uważam, że to o niebo lepsza przyjemność czytać komiks w rodzimym języku.
Widać jesteś jak Wajda, co to mówi po polsku, bo myśli po polsku. ;)

Ja, gdybym mówił językami ludzi i aniołów, ;) to wolałbym wszystko czytać (a w przypadku filmów oglądać) w języku, w jakim powstało, aby omijać zjawisko "lost in translation".
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline hans

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #941 dnia: Styczeń 01, 2009, 12:42:43 pm »
Widać jesteś jak Wajda, co to mówi po polsku, bo myśli po polsku. ;)

Hehe, ale jeśli już się rozkręcę z oryginalnymi TPB Y-ka, to chyba nie wrócę do polskiej wersji. Za dużo ciekawych exclusive'ów do kupienia;)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #942 dnia: Styczeń 01, 2009, 03:43:20 pm »
Z "Originalsami"  jest taki problem, że scenariuszowo są mało oryginalni - te wszystkie motywy gangów motocyklowych, dwóch kumpli, jednej dziewczyny, zemsty itp już wszędzie były. Gibbons operuje tu wytartymi schematami i tak w zasadzie nic nowego do tematu nie dodaje. Czyta się to ok, ale wiadomo czego można się spodziewać na dalszych kartach komiksu i  na zaskoczenia nie ma co liczyć. Graficznie jest za to świetnie, czysta kreska, szarości itp, ale nie rekompensuje to średniego scenariusza.

Pomyślności w 2009!
Fakt, czułem się jakbym znów czytał dwa pierwsze tomy Akiry. Zaskoczył mnie tylko sposób w jaki to wszystko rozwiązano - wiedziałem, że główny bohater się zemści, ale nie, że tak to wykombinuje. A irytował mnie swoim zaimpregnowaniem na wydarzenia zewnętrzne - wyglądał jakby ledwo na niego wpływały. Zakończenie tylko to potwierdza.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Tomasz 66

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #943 dnia: Styczeń 01, 2009, 06:18:57 pm »
Czy w "Testamencie" w innych egzemplarzach 36 strona jest też cała czarna, czy mam to "szczęście", że tylko w moim komiksie? - jakoś dziwnie to wygląda.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #944 dnia: Styczeń 01, 2009, 06:26:29 pm »
Czy w "Testamencie" w innych egzemplarzach 36 strona jest też cała czarna, czy mam to "szczęście", że tylko w moim komiksie? - jakoś dziwnie to wygląda.

u mnie i w kilku innych egzemplarzach, które przeglądałem również jedna strona jest czarna.