trawa

Autor Wątek: Manzoku  (Przeczytany 346037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #945 dnia: Styczeń 01, 2009, 07:23:56 pm »
W oryginalnym TBB jest też czarna, także wszystko jest oki.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #946 dnia: Styczeń 03, 2009, 01:39:33 pm »
Originals - mimo, że w komiksie Gibbonsa nie ma nic oryginalnego całość czyta się bardzo przyjemnie. autor używa ogranych schematów, ale robi to z gracją i wyczuciem, a opowiadana historia posiada specyficzny, nieco mroczny klimat doskonale sprawdzający się w takich kryminalno-obyczajowych nowelkach. duże uznanie za niezwykłą oprawę graficzną. chciałoby się przeczytać dobry komiks w konwencji noir z takimi rysunkami. ogólnie - jest dobrze ;)

Offline Ajron

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #947 dnia: Styczeń 03, 2009, 04:38:50 pm »
No i pojawiły się kolejne odpowiedzi od Manzoku.

5 tomów Y w 2009 wydaje się rozsądną ilością. Cieszy zapewnienie o kontynuowaniu rozpoczętych serii. A co do podzielenia integrala Rorka na dwa tomy mam mieszane uczucia - wszystko zależy ile by miało to kosztować przy wydaniu w jednym tomie.

Offline donTomaszek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #948 dnia: Styczeń 03, 2009, 04:42:11 pm »
A co do podzielenia integrala Rorka na dwa tomy mam mieszane uczucia - wszystko zależy ile by miało to kosztować przy wydaniu w jednym tomie.

Zapewne cena bylaby w okolicach 150pln, bo Rork to 7 czesci liczacych po 40 pare stron kazda.
Czekam na Koziorozca, maja byc "minimum 4 tomy w tym roku". Oby.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline weiter

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #949 dnia: Styczeń 03, 2009, 05:24:30 pm »
Zapewne cena bylaby w okolicach 150pln, bo Rork to 7 czesci liczacych po 40 pare stron kazda.
Czekam na Koziorozca, maja byc "minimum 4 tomy w tym roku". Oby.
150 zeta kosztowalo 7 tomow Dallas Barr wydanych w integralu przez Egmont.
Faktem jest, ze bylo to juz jakis czas temu i Manzoku moze wydac Rorka drozej tlumaczac sie wzrostem kosztow.
Na Koziorozca rowniez czekam z niecierpliwoscia i poweim szczerze, ze cztery tomy to ciut za malo.
Chetnie przeczytalbym chociaz szesc albumow. Ale i cztery oczywiscie zakupie.
Natomiast jak Rorka podziela na dwa tomy, to ja akurat go sobie odpuszcze.
Integral mnie kusil, ale jako calosc, podzielonego juz mam, na siedem tomow.

Offline Ajron

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #950 dnia: Styczeń 03, 2009, 05:50:58 pm »
Zapewne cena bylaby w okolicach 150pln, bo Rork to 7 czesci liczacych po 40 pare stron kazda.
150 zeta kosztowalo 7 tomow Dallas Barr wydanych w integralu przez Egmont. Faktem jest, ze bylo to juz jakis czas temu i Manzoku moze wydac Rorka drozej tlumaczac sie wzrostem kosztow.

No właśnie o 150 zł myślałem - dla mnie taka cena za pełen integral była by na pewno do przełknięcia.

Natomiast jak Rorka podziela na dwa tomy, to ja akurat go sobie odpuszcze. Integral mnie kusil, ale jako calosc, podzielonego juz mam, na siedem tomow.

To jest zrozumiałe. Tyle, że ja nie mam tych Rorków i właśnie dlatego tak wyczekuję integrala. A wydanie jednotomowe będzie o wiele lepiej widziane, co nie znaczy, że dwutomowym pogardzę.

Offline Death

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #951 dnia: Styczeń 03, 2009, 05:58:04 pm »
A co do podzielenia integrala Rorka na dwa tomy mam mieszane uczucia - wszystko zależy ile by miało to kosztować przy wydaniu w jednym tomie.
Tu chyba nie chodzi o podzielenie integrala na dwie części tylko o wydaniu Rorka w 2-óch tomach zamiast reedycji pojedyńczych... Tak mi się wydaje patrząc na ten fragment:
Cytuj
Co się zaś tyczy Rorka, to zastanawiamy się nad wydaniem go w dwóch tomach zbiorczych. Pozwoliłoby to obniżyć cenę, która przecież dla czytelników odgrywa niebagatelną rolę.

Czemu niby wydanie w 2-óch zamiast 1-ego spowodowałoby obniżenie ceny? Więcej naraz to zawsze mniejsze koszty. Co nie....?

Offline Koro

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #952 dnia: Styczeń 03, 2009, 06:11:57 pm »
Ja tam również nie widzę problemu w podzieleniu integrala Rorka na dwie części. Mam zamiar kupić, nieważne w jakiej postaci ten tytuł. Igrek to wiadomo, obowiązkowa pozycja. Do Koziorożca przymierzam się, mam nadzieję, że uda mi się zamówić dotąd wydane tomy w najbliższym czasie. Ogólnie to chyba dobry rok się zapowiada dla tego wydawnictwa. Mam nadzieję, że uda im się wszystko wydać i z jak najmniejszymi opóźnieniami ;-)

Offline Death

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #953 dnia: Styczeń 03, 2009, 06:26:50 pm »
Ogólnie to chyba dobry rok się zapowiada dla tego wydawnictwa.

Wszędzie aż huczy że to będzie dobry rok dla "każdego" wydawnictwa" więc kto straci? Bo ktoś musi...
Timof: zapowiedzi 10/10, Egmont: zapowiedzi 10/10, Manzoku: też nieźle (jak na nich), KG: wiadomo znowu dają po dupie świetnymi tytułami. Na pewno zyska czytelnik bo będzie wybierał miedzy świetnym i genialnymi pozycjami. Ale ktoś stracić musi więc pytanie kto??? Chciałbym poprzeć wrocławskie wydawnictwo ale jak na razie mam zapisanych w bazie danych pełno must-have od Timofa i Egmontu więc nie wiem czy sałaty starczy na innych... Jedno jest pewne: Każdy średni komiksik jest z góry skazany na porażkę. Rork w integralu kupię na pewno, Y, Koz juz niekoniecznie choć to na pewno dobre komiksy :neutral: Na pewno nie kupię żadnego średniego komiksu, będzie selekcja 10 więc świetnie by było gdyby wydawnictwa dobrze dobierały tytuły.

Edit.
Z odpowiedzi Manzoku:
Cytuj
Sytuacja z Top 10 jest dość skomplikowana - miniseria nie znalazła się wśród tytułów na które głosowaliby czytelnicy w ostatniej naszej ankiecie. Oczywiście nie przekreśla to szans albumu na wydanie, zmusza nas jednak do gruntownego przemyślenia co tak naprawdę powinno się w nim znaleźć.
Tak Manzoku, wydajcie TOP 10! To kupię na pewno! Może jeszcze Promethea...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 06:37:26 pm wysłana przez Death »

Offline Koro

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #954 dnia: Styczeń 03, 2009, 06:34:21 pm »
Gdzieś się pojawiło info, że może być spory problem z Top10... :sad:

http://forum.nast.pl/viewtopic.php?p=133146#133146

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #955 dnia: Styczeń 03, 2009, 07:15:34 pm »
A co do podzielenia integrala Rorka na dwa tomy mam mieszane uczucia - wszystko zależy ile by miało to kosztować przy wydaniu w jednym tomie.
A mnie ciekawi, czy Manzoku "przejmie" tłumaczenie tych tomów "Rorka", które były wydane przez Twój Komiks. I tak przy okazji: kto był autorem tego tłumaczenia?

Offline Ajron

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #956 dnia: Styczeń 03, 2009, 07:29:17 pm »
Tu chyba nie chodzi o podzielenie integrala na dwie części tylko o wydaniu Rorka w 2-óch tomach zamiast reedycji pojedyńczych...  Czemu niby wydanie w 2-óch zamiast 1-ego spowodowałoby obniżenie ceny? Więcej naraz to zawsze mniejsze koszty. Co nie....?

Ja to rozumiem w ten sposób, że zamiast jednego integrala złożonego z 7 albumów, wydadzą dwa mniejsze. Zrobią pewnie tak jak Egmont ze Światem Edeny - zamiast jednego tomu za 200 zł wydali jednocześnie dwa za 170 zł. Rorki mogły by wtedy też kosztować odpowiednio mniej.

Gdzieś się pojawiło info, że może być spory problem z Top10... :sad:
http://forum.nast.pl/viewtopic.php?p=133146#133146

Podałem ten link parę postów wyżej...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #957 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:07:33 pm »
A mnie ciekawi, czy Manzoku "przejmie" tłumaczenie tych tomów "Rorka", które były wydane przez Twój Komiks. I tak przy okazji: kto był autorem tego tłumaczenia?

Mam nadzieje, ze nie. Tlumacz z Manzoku jest duzo lepszy...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tomasz 66

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #958 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:47:00 pm »
Przeczytałem  "Testament" i niestety się rozczarowałem -cała opowieść troch na siła, wymuszona, naiwna, postacie wogóle nieprzekonywujące, zresztą podobnie jak cały scenariusz. Rysunek też wyjątkowo mi nie spasował (a postacie roznegliżowanych kobiet narysowane są wręcz jak dla mnie rażąco). Szkoda, bo spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Najgorszy komiks Vertigo jaki miałem w ręce.   :sad:

Offline weiter

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #959 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:47:51 pm »
Zastanawia mnie czemu komiks wydany w dwoch albumach jest tanszy
niz gdyby wydany zostal w jednym?
Przeciez to chyba podwojny sklad, dwie grube okladki, gdzie tu oszczednosc?
I cos jeszcze, ci ktorzy nie maja Rorkow z Motopolu, kupia go od Manzoku
niezaleznie czy bedzie wydany w jednym czy dwoch tomach,
ale, tak sobie luzno gdybam, moze jest grupa osob, ktora ma wszystkie Rorki
i chetnie wymienilaby je na jeden integral?
W takim razie Manzoku mogloby sprzedac troche wiecej sztuk tego integrala.
Myle sie czy nie?

 

anything