Autor Wątek: Alpha  (Przeczytany 18887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chlopak-z-M

Alpha
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2003, 06:18:26 pm »
Ależ to było przewidywalne!
bierz co chcesz i płać za to"

Offline nori

Alpha
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 30, 2003, 07:04:12 pm »
przewidywalne ?
<SPOILER>wszystko idzie dobrze i praktycznie juz koniec a tu takie rozwiazanie akcji ? Zostaje tylko trojka ? Reszcie sie nie udaje. Zazwyczaj raczej akcja konczy sie dobrze - a przynajmniej w wiekszosci wypadkow.</SPOILER>
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline jax

Alpha
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 01, 2003, 07:10:06 am »
Cytat: "Waltari"
Cytat: "nori"
drugi tom Shelton'a wywolal u mnie mieszane uczucia


Dla mnie jest ok. W tego typu komiksach wlasnie o to chodzi, aby nie byly zbyt przewidywalne.


ja bym powiedział, że generalnie w komiksie chodzi o to żeby nie był zbyt przewidywalny  :)
natomiast co do Sheltona, to rzeczywiście zakończenie dość zaskakujące - szczególnie w świetle strasznej sztampy, schematu i przewidywalności, obecnej aż do zakończenia
a jak się wyrwać ze schematu i przewidywalności w sensacji? niemożliwe, tak? no to proponuję lekturę Largo Winch #3 - miażdży takiego Sheltona totalnie
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline nori

Alpha
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2003, 07:18:08 am »
Largo Wincha czytalo mi sie dobrze ale szczerze mowiac nie pamietam aby bylo tam "cos" co utkwiloby na dluzej w pamieci. A shelton jednak to mial...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Rzezbiarz.wg

Alpha
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 01, 2003, 02:02:47 pm »
Shelton jest jednym z najslabszych komiksow sensacyjnych jakie sie ukazaly, jest kilka ciekawych momentow, ale ogolnie to sztampa totalna, Van Hamme zaczyna ostro dawac ciala.

A Largo jest rewelacyjny (przynajmniej poczatek serii).

Offline nori

Alpha
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2003, 07:33:27 am »
A Largo to nie cienizna ? Mimi to dobrze sie czyta.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline JANKE'S

Alpha
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2003, 09:11:49 am »
Ja was pogodzę, 100 naboi najlepsze  :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Alpha
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2003, 09:16:05 am »
Cytat: "JANKE'S"
Ja was pogodzę, 100 naboi najlepsze  :)


Ja 100 naboi stawiam na rowni z Alfa, troche nizej niz Largo i XIII. Jak wyjdzie wydanie zbiorcze, to przeczytam to jeszcze raz - moze zmienie zdanie, ale na razie za malo sie tam dzieje...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rzezbiarz.wg

Alpha
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 02, 2003, 02:01:18 pm »
Ja 100 naboi zbytnio nie lubie. Nie przepadam za opowiesciami o marginesie społecznym.
Dosc mam tego na ulicach.
Wole zbrodnie z "klasa". ;-)

Offline nori

Alpha
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 02, 2003, 03:06:27 pm »
JANKE'S - 100 naboi to w ogole inna liga. Dla mnie jeden z najlepszych komiksow na polskim rynku. Wypociny pana Hamma sa po prostu mila lektora. Nie mniej nie wiecej.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Rzezbiarz.wg

Alpha
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2003, 03:38:51 pm »
Cytuj
Wypociny pana Hamma sa po prostu mila lektora


A wypociny Mr. ..... (nazwiska nie pomnę) nie????

Offline graves

Alpha
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 02, 2003, 07:34:26 pm »
Nie :!:   :D   :D  :D
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline mykupyku

Alpha
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 02, 2003, 09:02:32 pm »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Cytuj
Wypociny pana Hamma sa po prostu mila lektora


A wypociny Mr. ..... (nazwiska nie pomnę) nie????



ja was pogodzę, obaj nie macie racji :)

van Hamme ma na koncie sporo świetnych komiksów, np. Szninkiel, Krwawe gody, Western, niektóre Thorgale (wogóle to jego konto tytułów w porównaniu z Azzarello jest dużo starsze i większe, tematycznie pojemniejsze), van Hamme mógłby z powodzeniem zrobic komiks z Risso :)

Azzarello potrafi świetnie konstruować historie, świetnie czuje formułę komiksu i w zasadzie za co sie nie zabierze to mu wychodzi - 100 Naboi, Hellblazer, Jonny Double, Banner
opyright by mykupyku

Offline JANKE'S

Alpha
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 02, 2003, 10:23:11 pm »
Cytat: "nori"
JANKE'S - 100 naboi to w ogole inna liga. Dla mnie jeden z najlepszych komiksow na polskim rynku. Wypociny pana Hamma sa po prostu mila lektora. Nie mniej nie wiecej.

dokładnie :)

Zasług Van Hamme nie neguje bo ma znaczące ale w porównaniu do 100 kulek to Largo czy Shelton wypadają bardzo schematycznie. Mimo to  XIII i Largo są w mojej kolekcji bo to znaczace pozycje gatunku, Alpha też.

Offline krytyk

Alpha
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:29:14 am »
Jakes masz 100% racje. Wszystkie te komiksy zasługuja na nasza uwage. "100 naboi" jest faktycznie inny od pozostałych pozycji, bardziej głebszy. Kurcze niektóre z tych historii np. "Co ma wisiec, nie utonie" sa uniwesalne. Mógłbym wyobrazić sobie taką historie np. w czasach rycerskich. To że dzieje się w wsród gangsterów, to tylko taki powiedzmy
współczesny "garnitur" :wink:  w który swój przekaz ubrali autorzy. Bo przecież tak naprawde mówi o uczuciach, układzie ojciec-syn. Fakt że nie szaleje za takimi rysunkami jak tam. Wole takie z "Alphy", "XIII" lub "Weyne Sheltona". Ogólnie podobaj ami się wszystkie wymienione.
Może "Weyne Shelton"(niestety czytałem tylko pierwszy album) jest mało nowatorski, ale mam to w nosie, bo przy jego czytaniu po prostu dobrze sie bawie.