trawa

Autor Wątek: Hermann  (Przeczytany 281819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Hermann
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:43:14 pm »
Od potencjalnego wydawcy tej serii w Polsce. Mam nadzieję, że najpóźniej po targach frankfurckich przysłowiowa klamka zapadnie.

Offline Julek_

Odp: Hermann
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:55:11 pm »
nie wiem, macie jakieś zboczenie na tego "Pana", czy w życiu Was tylko od chłopczyków wyzywali ?
tak serio pytam, bez uszczypliwości...
Oj Wujku, najnormalniej w świecie mnie to strasznie rozbawiło i się spodobało. Aż powiem Pstrągiemu w Łodzi (jak będzie), "Panie Tomku" (bo w przeciwieństwie do Ciebie znam go i lubiem). Zadnej uszczypliwości!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Hermann
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 19, 2013, 01:00:33 pm »
Oj Wujku, najnormalniej w świecie mnie to strasznie rozbawiło i się spodobało. Aż powiem Pstrągiemu w Łodzi (jak będzie), "Panie Tomku" (bo w przeciwieństwie do Ciebie znam go i lubiem). Zadnej uszczypliwości!

luzik. pax :smile:

Sam zacząłeś. Myśmy tylko się dostosowali do zaproponowanej przez Ciebie konwencji.


dzięki. rozwiałeś moje wątpliwości.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 19, 2013, 01:22:02 pm »
Zastanawiam się czy gdy w przyszłym roku trafi do sprzedaży pierwszy tom "Komanczy" też im się dostanie za archaizm i inne podobne "grzechy".

Od potencjalnego wydawcy tej serii w Polsce. Mam nadzieję, że najpóźniej po targach frankfurckich przysłowiowa klamka zapadnie.

Chcę bardzo! Trzymam kciuki i idę do kościoła się pomodlić o powodzenie wydania tej serii u nas.
 
W ogóle jakaś marudna ta "Komiksomania". Jadą po większości opisywanych tytułów bez opamiętania (a przy okazji często je bezlitośnie streszczają). 

A najbardziej zjechali Zaduszki Rutu Modan. Można i tak.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Hermann
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 19, 2013, 01:39:23 pm »
 
Chcę bardzo! Trzymam kciuki i idę do kościoła się pomodlić o powodzenie wydania tej serii u nas.
 
A najbardziej zjechali Zaduszki Rutu Modan. Można i tak.

nie wiem czy Wieże "tak zjechali" - dostały w końcu 4 gwiazdki ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 19, 2013, 01:50:07 pm »
nie wiem czy Wieże "tak zjechali" - dostały w końcu 4 gwiazdki ;)

No ok, Wież aż tak nie zjechali, ale twierdzenie, że dialogi są drętwe i służą jedynie popychaniu fabuły to gruby nietakt.

Offline thomek72

Odp: Hermann
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 23, 2013, 08:56:50 pm »
Na stronie http://www.hermannhuppen.com/biblio-toursmaury.shtml można zobaczyć wszystkie (prawdopodobnie) planowane polskie wersje okładek.

Offline Thiago

Odp: Hermann
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 23, 2013, 09:45:17 pm »
"Seria nie zestarzała się bowiem równie dobrze, co chociażby pierwsze tomy Thorgala, czy ukończony w 1987 roku Szninkiel" to mam wrażenie, że czytaliśmy zupełnie inne komiksy. Ciekaw jestem odbioru Wież Bois Maury przez innych czytelników.


Nie czytałem jeszcze Wierz, ale jak czytam w recenzji że komiksy Thorgal z lat 80. czy Szninkiel się zestarzały to zastanawiam się kim jest recenzent? 

Offline leviatan

Odp: Hermann
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 23, 2013, 10:20:30 pm »
A najbardziej zjechali Zaduszki Rutu Modan. Można i tak.

Akurat Zaduszkom pan Tomasz dał 4 na 5. (http://komiksomania.pl/publicystyka/pocztowka-z-polski.html)

Nie czytałem jeszcze Wierz, ale jak czytam w recenzji że komiksy Thorgal z lat 80. czy Szninkiel się zestarzały to zastanawiam się kim jest recenzent? 

Ze zdania, które zacytowałeś wynika, że Thorgale i Szninkiel zestarzały się dobrze. Ergo: wciąż świetnie się je czyta.

Offline Death

Odp: Hermann
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 23, 2013, 10:23:22 pm »
Bo były dwie recenzje Zaduszek na Komiksomanii. Pan Tomek dał 4/5, a Pan Karol 1/5.  :wink:


http://komiksomania.pl/publicystyka/nieprawdziwi-ludzie-w-nieprawdziwym-miescie.html

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 24, 2013, 06:57:58 pm »
Bo były dwie recenzje Zaduszek na Komiksomanii. Pan Tomek dał 4/5, a Pan Karol 1/5.  :wink:


http://komiksomania.pl/publicystyka/nieprawdziwi-ludzie-w-nieprawdziwym-miescie.html

Dokładnie. Oczywiście miałem na myśli recenzję Karola Konwerskiego "Nieprawdziwi ludzie w nieprawdziwym mieście".

Offline Tomasz 66

Odp: Hermann
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 29, 2013, 05:43:10 pm »
Cytując za Aleją Komiksu: "na chwilę obecną na 100 proc. seria będzie kontynuowana od sierpnia   2014 roku, tak by w grudniu czytelnicy mogli cieszyć się skończeniem   cyklu"    :smile:
A tak przy okazji jak pozostałe część 11-15 "Bois-Maury" mają się do cyklu podstawowego 1-10 ?

Offline raj666

Odp: Hermann
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 29, 2013, 06:17:18 pm »

Nie czytałem ostatnich tomów ale komiksy od 10 dzieją sie w pozniejszych epokach, az do xvi wieku jak Dulle Griet i podobno opisują dzieje potomków Aymara.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 29, 2013, 06:58:38 pm »
Cytując za Aleją Komiksu: "na chwilę obecną na 100 proc. seria będzie kontynuowana od sierpnia   2014 roku, tak by w grudniu czytelnicy mogli cieszyć się skończeniem   cyklu"    :smile:

Bardzo dobra wiadomość! I jak można się domyśleć, tomy 6-10 też będą w prenumeracie w cyklu comiesięcznym.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 12, 2013, 08:26:27 pm »
Dostałem dziś prenumeratę z drugim tomem Wież Bois-Maury. Jeszcze nie czytałem, ale biorę się za to w pierwszej kolejności. Wśród kolejnych trzech tytułów z rabatami, m.in. 35% zniżki na Blacksad 5, czyli kolejny tom jednej z moich ulubionych serii zakupię za jedyne 25,90.

 

anything