trawa

Autor Wątek: Hermann  (Przeczytany 281856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Hermann
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 23, 2014, 06:27:38 pm »
Niestety tak jest często, że finalnie znajdzie się grupa osób, która się rozłącza i zaklepuje miejsca do różnych autorów.
Dzisiaj WK rozdawało numerki do jutrzejszej kolejki: rozpoczęło się od 1 i poszło dokładnie do 15. Więc Ci co pierwsi jutro pojawią się na KW dostaną numerek 16.
Co do porządku w kolejce na pewno dzisiejsi "uczestnicy" pobierania numerków będą pilnować porządku. ;) Co będzie potem? Jak zawsze ciężko powiedzieć.
A prawdą jest też, że sam autor będzie miał wyczesane kto i kiedy do niego podejdzie. Od tego są osoby organizujące imprezę.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Gre

Odp: Hermann
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 23, 2014, 06:35:28 pm »
Niestety tak jest często, że finalnie znajdzie się grupa osób, która się rozłącza i zaklepuje miejsca do różnych autorów.
Dzisiaj WK rozdawało numerki do jutrzejszej kolejki: rozpoczęło się od 1 i poszło dokładnie do 15. Więc Ci co pierwsi jutro pojawią się na KW dostaną numerek 16.
Co do porządku w kolejce na pewno dzisiejsi "uczestnicy" pobierania numerków będą pilnować porządku. ;) Co będzie potem? Jak zawsze ciężko powiedzieć.
A prawdą jest też, że sam autor będzie miał wyczesane kto i kiedy do niego podejdzie. Od tego są osoby organizujące imprezę.

Z całym szacunkiem jeśli stanę w kolejce i ktoś podejdzie do mnie z numerkiem i prośba żebym go przepuścił to karzę mu spadac:)

Offline Qwant

Odp: Hermann
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 23, 2014, 06:47:18 pm »
Właśnie. W końcu zapłaciliśmy za bilety, więc po co mamy respektować zasady wymyślone przez organizatorów. Jak w teatrze ochroniarz nie chce mnie wpuścić na scenę, to zawsze karzę mu spadać.

Jeśli naprawdę nie będzie rysunków tylko same podpisy, to i tak wszyscy zdążą dostać autograf.

fragsel

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 23, 2014, 06:51:20 pm »
Jak w teatrze ochroniarz nie chce mnie wpuścić na scenę, to zawsze karzę mu spadać.

co?
ochroniarz? w teatrze?
na scenę?

Offline Gre

Odp: Hermann
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 23, 2014, 06:56:18 pm »
Właśnie. W końcu zapłaciliśmy za bilety, więc po co mamy respektować zasady wymyślone przez organizatorów. Jak w teatrze ochroniarz nie chce mnie wpuścić na scenę, to zawsze karzę mu spadać.

finezja tej aluzji przerasta możliwosći mojej wyobrazni




Offline Qwant

Odp: Hermann
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 23, 2014, 07:01:04 pm »
co?
ochroniarz? w teatrze?
na scenę?

Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany przykładem (pewnie słusznie) to zamiast "teatr" podstaw sobie "koncert Madonny". Jeśli pójdziesz na koncert znanej gwiazdy, to też nie możesz podchodzić sobie do niej kiedy chcesz i sam ustalać obowiązujące zasady, jak to próbuje robić Gre.


fragsel

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 23, 2014, 07:03:12 pm »
to ja już się zgubiłem...

ty w końcu popierasz anarchię czy nie? to był sarkazm z tym teatrem?



OK, dobra, czaję. to był sarkazm. spoko. Cieszę się, bo myślałem, ze tu sami anarchiści jacyś...

Offline Qwant

Odp: Hermann
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 23, 2014, 07:22:02 pm »
Tak, to był sarkazm. Zdanie "Właśnie. W końcu zapłaciliśmy za bilety, więc po co mamy respektować zasady wymyślone przez organizatorów." wydało mi się wystarczająco absurdalne, by nie dodawać znaczników <sarkazm mode>.
Ktoś z Wydawnictwa Komiksowego mówił dziś, że Hermann bywa podobno drażliwy i jak mu się coś nie podoba, to czasem w ogóle przerywa dawanie autografów. Jeśli to prawda i jutro zrobi się burda okołonumerkowa, to w końcu i tak nikt nic nie dostanie i będzie najbardziej sprawiedliwie :)

fragsel

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 23, 2014, 07:26:45 pm »
Tak, to był sarkazm. Zdanie "Właśnie. W końcu zapłaciliśmy za bilety, więc po co mamy respektować zasady wymyślone przez organizatorów." wydało mi się wystarczająco absurdalne, by nie dodawać znaczników <sarkazm mode>.

było. to po prostu ja siedziałem dzisiaj w dwóch komisjach maturalnych i wyczerpałem limit przemyśleń do przyszłego czwartku włącznie. sorry...

Offline Gre

Odp: Hermann
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 23, 2014, 08:16:43 pm »

[/quote]
Jeśli pójdziesz na koncert znanej gwiazdy, to też nie możesz podchodzić sobie do niej kiedy chcesz i sam ustalać obowiązujące zasady, jak to próbuje robić Gre.



Dokładnie tego rozwiązania bronisz podejde z numerkiem kiedy chce:)

Ja własnie chcę stanąc za tym kto będzie ostatni gdzie tu anarchia panowie?...

Wybaczcie za tą debate kolejkowa na pewno wszystko odbędzie się bezproblemowo natomiast jestem nieco uczulony na "segregację" nie ważne w jakiej formie w tym przypadku padło na "loże kolejkową"

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 23, 2014, 08:27:12 pm »
Wracając do Hermanna, właśnie przeczytałem Stację 16. Trudno powiedzieć dlaczego WK zdecydowało się akurat na publikację tego komiksu, być może zadecydowało to, że jest to najnowszy komiks, nie było problemu z materiałami, licencja mniej kosztowała, nie wiem. Zawsze miałem wrażenie, przynajmniej patrząc na oceny na BD, że te nowsze komiksy Hermanna do których scenariusze pisał jego syn, nie są już tak przychylnie odbierane jak jego wcześniejsze tytuły. W każdym razie jestem wdzięczny, że WK wydało Stację 16 specjalnie na przyjazd Hermanna - trochę brakuje u nas takich frankofońskich one-shotów, nie tylko Hermanna, również Andreasa, Coseya i innych autorów.

Stacja 16 to całkiem dobry paranoiczny thriller, trochę w stylu Wyspy tajemnic. Stara, zapomniana przez wszystkich rosyjska baza naukowa, eksperymenty na ludziach, próby nuklearne, cofanie się w czasie - ciekawy mix. Do tego kreska Hermanna, nie tak dobra jak w Wieżach Bois-Maury, czy Krwawych godach, ale wciąż robi wrażenie. Komiks wydany w dużym formacie, nieco większym niż Blacksad, warto się z nim zapoznać.

Offline Thiago

Odp: Hermann
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 23, 2014, 11:07:19 pm »
Bardzo mi przykro, że takie wzburzenie wywołał pomysł listy kolejkowej. Niestety jest to jedyny sposób na to by usprawnić przebieg podpisywania. Premiujemy tym sposobem osoby, które przyjeżdżają na cały Festiwal i z myślą o nich, a więc najbardziej zagorzałych fanach powstał pomysł listy kolejkowej. Oczywiście istnieje opcja, że Autor np. zgodzi się podpisywać komiksy dłużej, ale szanse są niewielkie. Zapraszamy do obserwowania wydarzeń live :smile:


To się nazywa chamstwo! Bo wszyscy przyjadą do Wa-wy w piątek. W bidnej Łodzi rozdawali numerki w dniu autografów - może było trochę zamieszania ale dało to radę! Może za rok na miesiąc przed imprezą - zrobicie mini imprezkę i tam rozlosujecie numerki - pośród kumpli i kolegów?


Nawet na Papcia Chmiela - po którego autografy na stoiskach w poprzednich latach waliły tłumy - nikt nie robił jakichś numerków - ale nawet jeśli, to powinny być dawane w dniu w którym podpisuje autor! 


Wyjątkowo niesmaczne, podłe i pokazujące gdzie macie swoich czytelników - zachowanie! Brawo Gildia!

Offline Death

Odp: Hermann
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 24, 2014, 12:29:38 am »
Listy kolejkowe to najlepsza rzecz jaką można było zrobić.
Ja bym raczej nie nazywał chamstwem tego, że być może Wydawnictwo Komiksowe trochę niefortunnie zaplanowało przyznawanie numerków w piątek, przez co niektórzy muszę specjalnie przyjechać dzień wcześniej. Ale sam pomysł z tym, że bitwa o numerki odbędzie się nie na oczach autora, tylko wcześniej jest jak najbardziej ok. Jak już będzie lista, to będą grzecznie stać. No i można na chwilę opuścić kolejkę i przyjść jak będzie wyczytywany nasz numerek. Kto nie wyczai kiedy będzie jego kolej i nie będzie go jak wyczytają jego numer, ten przepada i tyle. I nie ma gadki, że przecież miałem nr 19, ale mnie nie było.
Przynajmniej każdy wie kiedy mniej więcej będzie jego czas i może na chwilę opuścić kolejkę, a nie stać jak debil 3 godziny. A potem przychodzą różne misie i mówią, że ten pan zajął mi miejsce, poszedłem się odlać i nagle jesteś 25., a nie 13. Masz numer i wiesz kiedy cię wyczytają. Zresztą ja już to pisałem na tym forum ze trzy razy. Listy kolejkowe to pełna kultura.

Offline pioma10

Odp: Hermann
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 24, 2014, 06:07:01 am »
Podobno Hermann będzie rozdawał tylko (a może aż  :biggrin: ) autografy.

Offline starcek

Odp: Hermann
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 24, 2014, 07:51:40 pm »
Niestety tak jest często, że finalnie znajdzie się grupa osób, która się rozłącza i zaklepuje miejsca do różnych autorów.

I wystarczy puszczać takich kolesi na drzewo. Życie to sztuka dokonywania wyborów. Jak czekasz do X, to nie zajmujesz jednocześnie miejsca u Y. Ale nasza dzicz musi jeszcze się nieco ucywilizować.


Aaale może ktoś cos o spotkaniu napisze. Bo o kolejkach to neverending story każdego roku temat.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything