Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spidey

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1515 dnia: Kwiecień 05, 2009, 04:20:43 pm »
Dzisiaj w księgarni przeglądałem "Hectora Umbre" i wszystko było ok póki nie spojrzałem na cenę. Przełknąłbym ją jeszcze gdyby to był komiks w A4 ale za 64 stronicowe B5 żądać 36zł? Na tę chwilę Taurus jest najdroższym edytorem na naszym rynku. Najgorsze że po część ich komiksów chętnie bym sięgnął gdyby miały bardziej normalne ceny ("Hector...", "Trup i sofa", "Żywe Trupy" - tom 5 i 6 kupiłem dopiero z drugiej ręki za połowę ceny). Dopóki Taurus nie zmieni swojej polityki cenowej bojkotuje to wydawnictwo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2009, 04:23:57 pm wysłana przez spidey »

Offline freshmaker

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1516 dnia: Kwiecień 05, 2009, 06:36:06 pm »
spidey pamietaj ze oni wydaja komiksy w nakładach po 800 egzemplarzy. ale ceny faktycznie są mocne. od 4 tomu żywych zabrałem się za orginały.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kingquest

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1517 dnia: Kwiecień 05, 2009, 07:39:00 pm »
Cytuj
oni wydaja komiksy w nakładach po 800 egzemplarzy

Zywe Trupy mają 1000 egz. czyli wcale nie tak mało.
z tomu na tom coraz droższe, a i papier coraz cieńszy.
ale nie narzekam, bo seria zacna. i czekam na więcej.

 A Hector Umbra to juz kompletne przegięcie. J komiks w sam raz do wydania w integralu, ktory wcale nie bylby taki gruby [3x64=192]. postąpiono nie w porządku bo za taki tom 192 strony nikt nie zapłaciłby 108zł. a na pojedyncze tomiki ktos się skusi.

Offline spidey

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1518 dnia: Kwiecień 05, 2009, 11:19:36 pm »
Nakład 1 tomu Żywych Trupów wydanych w "normalnej" cenie sie już kończy a był dużo większy niż 1000 egzemplarzy. Dalsze tomy tak słabo sie sprzedają bo mają cenę z kosmosu.

A Hector rzeczywiście powinien w integralu zostać machnięty cena max 69...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2009, 11:24:21 pm wysłana przez spidey »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1519 dnia: Kwiecień 06, 2009, 12:58:43 pm »
1 tom juz chyba sie skonczyl, tak mi powiedzieli w Komikslandii. Nie, zebym b. rozpaczal, bo jest wciaz dostepny w US, i nie jest to u mnie pierwsze na liscie zakupow, ale przyznaje, ze chetnie kiedys bym przeczytal.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Robertos

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1520 dnia: Kwiecień 24, 2009, 07:54:04 pm »
Taurus zrobił nam niespodzianke i wydał komiks"Pogrzeby Łucji" B.Springera.W sklepie Gildii już dostępny na magazynie.
Orientuje się ktoś z czym mamy doczynienia ? Czy to dobry komiks????  http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/94255-pogrzeby-lucji
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2009, 08:07:25 pm wysłana przez Robertos »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1521 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:47:34 pm »
Nie znam tego. Tutaj dwie przykladowe plansze:

http://bedetheque.com/serie-16919-BD-Funerailles-de-Luce-(Les).html
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1522 dnia: Kwiecień 25, 2009, 09:10:52 am »
To może być fajny komiks. Niespodziewane komiksy zwykle bywają dobre  :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1523 dnia: Maj 01, 2009, 06:36:26 pm »
czytał już ktoś te Pogrzeby i może podzielić się wrażeniami ? ;)

Offline yurek1

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1524 dnia: Maj 01, 2009, 09:38:57 pm »
oniryczne, niespieszne, refleksyjne, nieskomplikowane, naiwne, krótkie, francuskie acz mógłby to napisać Japończyk.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline redkac

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1525 dnia: Maj 05, 2009, 09:54:24 pm »
Dzisiaj w księgarni przeglądałem "Hectora Umbre" i wszystko było ok póki nie spojrzałem na cenę. Przełknąłbym ją jeszcze gdyby to był komiks w A4 ale za 64 stronicowe B5 żądać 36zł?
to nie kupuj w księgarni tylko w necie, będziesz miał 20% zniżki. ja nie wiem, jest 21 wiek, a niektórzy zachowują się tak jakby była tylko jedna droga kupna - sklep.

otóż do sklepu to się idzie przymierzać/oglądać a kupuje się w necie. dzięki temu przykładowo buty w cenie 300 zeta można kupić za 200. tylko trzeba chcieć...
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline yurek1

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1526 dnia: Maj 06, 2009, 05:51:10 am »
no, a jak już nikt w sklepie kupować nie będzie, to gdzie niby będziesz te buty oglądał, skoro sklep zamkną?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline peszawar

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1527 dnia: Maj 06, 2009, 07:49:22 am »
no, a jak już nikt w sklepie kupować nie będzie, to gdzie niby będziesz te buty oglądał, skoro sklep zamkną?

nie zamkną, zawsze się znajdą snoby, które tylko w sklepie będą tracić szmal. Redkac ma rację, i z butami trafił idealnie: parę tygodni temu widziałem zajebiste buty Ecco za 380 zł. Popatrzyłem, dobrałem numer i kupiłem je na Alledrogo za nieco ponad połowę ceny. Z komiksami tak samo. I bardzo dobrze empikom i innym. Tam się ogląda, a zamawia pakieciki w sieci. Gdyby Księgarnie nie narzucały tak złodziejskich marży, to i ceny byłyby niższe. Ale jak nie - to nie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1528 dnia: Maj 06, 2009, 08:12:00 am »
Jak je kupiles na allegro za 180, to pewnie z outletu, kiedys kupilem w Factory buty Ecco wlasnie za te kwote, ale mialy drobna usterke (juz nawet nie pamietam jaka).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline gość

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1529 dnia: Maj 06, 2009, 09:40:00 am »
Gdyby Księgarnie nie narzucały tak złodziejskich marży, to i ceny byłyby niższe. Ale jak nie - to nie.

Gwoli ścisłości, to nie księgarnie narzucają "złodziejskie" marże, tylko pośrednicy. Sprawdź.
A na allegro swego czasu kupiłem zafoliowaną nówkę Bouncera. Po otwarciu okazało się, że mam dublujące się strony zaznaczone długopisem. Sprzedający nie chciał uwzględnić reklamacji.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

 

anything