Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1665 dnia: Listopad 13, 2010, 08:05:57 am »
Jacku, chyba mnie nie zrozumiałeś. Wiem, że zaległości są duże, powtarza mi to w kółko każdy napotkany wydawca, ale „dziesiątki tysięcy” to kropla w morzu zadłużenia EMPiKu. Chciałem pokazać, że taką kwotę zadłużenia można osiągnąć dość szybko. Lapinot, Essex, Prosiacek, Pan Naturalny, D'Artagnan... – wielu wydawców ma w katalogu komiksy, które kosztują stówkę lub niewiele mniej.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline adro

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1666 dnia: Listopad 13, 2010, 08:26:23 am »
Zapowiedzi Taurusa sa jak zwykle wysmienite. Niestety kwestia zadluzenia empikow napawa mnie smutkiem. Kurcze jak mozna postepowac w taki sposob, to jest istny bandytyzm. Chyba jedynym ratunkiem na taka sytuacje jest rozbudowa sieci sklepow specjalistycznych na terenie calej Polski. Niestety latwo sie mowi. W Polsce na dzien dzisiejszy nie powstaja nowe sklepy specjalistyczne i ma miejsce odwrotna sytuacja, tego typu miejsc ubywa :sad:
Szkoda
pzdr  
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1667 dnia: Listopad 13, 2010, 08:45:58 am »
Jarku
czytaj ze zrozumieniem. W jednym z punktów napisałem o ilościach jakie biorą na zatowarowanie (a nie sprzedanych). Skończmy już z legendą o ogromnej sprzedaży przez sklepy sieciowe (to było dawno, dawno temu) dla przykładu powiem że D'Artagnana sklepy sieciowe sprzedały dotychczas około 50 egz (śmieszne nie?).
 
 
TAURUS MEDIA

Offline Jarek Obważanek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1668 dnia: Listopad 13, 2010, 01:39:16 pm »
sklepy sieciowe = sklepy internetowe czy sklepy sieciowe = empik?

Biorą 200 egz. komiksu po stówce na zatowarowanie, więc wydawca daje im w prezencie 10 tysięcy zł. Źle kalkuluję? Które to 10 tysięcy może po roku zapłacą, a może zwrócą towar, z którego jakaś część nada się do dalszej sprzedaży.

Przyznaję, że trochę się zapędziłem. Egmont, dopóki nie zwolnił, mógł wpuszczać do Empików komiksów z KSK na kilkadziesiąt tysięcy zł miesięcznie (wziąłem dla przykładu maj - przy 200 egz. każdego tytułu wyszło mi ponad 30 tysięcy). Dla mniejszych wydawców te kwoty generują się zdecydowanie wolniej, ale też mniejsi wydawcy dysponują zdecydowanie mniejszym kapitałem, który mogą (no włąśnie – mogą?) zamrażać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 08:47:45 am wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline hans

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1669 dnia: Grudzień 25, 2010, 10:21:20 pm »
Z potężnym opóźnieniem przeczytałem D'Artagnana. Ale od Gildii przyszedł w stanie idealnym, więc czytałem go niczym nowość z grudnia.

A sam komiks jest genialny w swojej bezpretensjonalności. Niewiele jest ostatnio takich czysto przygodowych komiksów podanych z przymrużeniem oka. D'Artagnan to tylko i aż świetna rozrywka bez drugiego dna, która wciąga od samego początku. Taki Thorgal - który już nudzi nawet jako niezobowiązująca rozrywka - może się schować. Do tego dochodzi umiejętne wykorzystanie komiksowego języka (czarno-białe kadry używane w zależności od sceny do różnych celów robią wrażenie) i mamy wzorcowy przykład udanej adaptacji. A rysunki, mimo że nie ma tam pleców konia, są ucztą dla oczu.

Po prostu świetny komiks przygodowy, który czyta i ogląda się z czystą przyjemnością.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 10:43:47 pm wysłana przez hans »

Offline aniou

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1670 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:26:14 pm »
Cytat: taurus
Informujemy że w lutym 2011 ukażą się następujące komiksy z naszego wydawnictwa:
Żywe Trupy tom 1 - wydanie 2, premiera 01.02.2011
Żywe Trupy tom 12 - premiera 15.02.2011
Torpedo tom 4 - premiera 15.02.2011

Yeah!! W końcu będę miał komplet Żywych Trupów na półce  :cool:
Mam też w planach kupno wszystkich tomów Torpedo, bo ostatnio kupiłem tom pierwszy i komiks bardzo przypasił mi do gustu.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1671 dnia: Styczeń 23, 2011, 12:15:50 am »
O, mogę sobie kupić pierwszy tom serii, której nazwa mnie odstrasza. Pomyślimy  :wink:

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1672 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:00:53 pm »
Przydałby się jeszcze dodruk Borgii 1 i 2 najlepiej w powiększonym formacie tak żeby komplet jakoś wyglądał...

Offline BOUNCER

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1673 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:13:15 am »
Przydałby się jeszcze dodruk Borgii 1 i 2 najlepiej w powiększonym formacie tak żeby komplet jakoś wyglądał...

Estetyzm :)

Mi osobiście format Borgii nie przeszkadza, ale jestem w stanie zrozumieś estetyczne zapotzrebowania innych. Wątpię jednak aby zgadzały się one z planami wydawniczymi i finansowymi wydawnictwa :)

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1674 dnia: Styczeń 24, 2011, 11:43:50 am »
No to może przekona ich fakt że 1 i 2 praktycznie nie ma już w normalnej sprzedaży (nie liczę Allegro). Kto z nowych czytelników kupi 3 i 4 tom skoro nie ma 2 pierwszych?

Offline Jarek Obważanek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1675 dnia: Styczeń 24, 2011, 12:42:24 pm »
No to może przekona ich fakt że 1 i 2 praktycznie nie ma już w normalnej sprzedaży (nie liczę Allegro). Kto z nowych czytelników kupi 3 i 4 tom skoro nie ma 2 pierwszych?
Dla 10 potencjalnych nowych czytelników nie opłaca się robić dodruków. Sytuacja z „Żywymi trupami” jest inna, bo pojawił się serial, dzięki któremu nowych czytelników może znaleźć się więcej.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline mackey

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1676 dnia: Styczeń 24, 2011, 12:47:15 pm »
No tu serial tez pojawi się lada moment :)
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Jarek Obważanek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1677 dnia: Styczeń 24, 2011, 01:00:11 pm »
Ale nie na podstawie komiksu, right?
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline mackey

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1678 dnia: Styczeń 24, 2011, 01:04:12 pm »
No na serial bazujący na tym komiksie raczej bym nie liczył  :wink:
To co będzie musi wystarczyć.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Jarek Obważanek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1679 dnia: Styczeń 25, 2011, 08:58:32 am »
No ale nikt przy okazji serialu słowem nie wspomni o komiksie! :P
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

 

anything