Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1680 dnia: Styczeń 25, 2011, 09:44:21 am »
Jak to? Przecież Wy już wspomnieliście :smile:

Offline helsing

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1681 dnia: Luty 11, 2011, 06:14:14 pm »
Byłem dziś w CK i trochę o komiksach porozmawiałem. Parę  ciekawych (lub nie) informacji uzyskałem.
 
ŻT #13 - czerwiec
ŻT #14 - wrzesień/październik
I tym sposobem dogonią USA, co spowoduje wydawanie kolejnych tomów co pół roku,  jakiś miesiąc po premierze oryginału.
Tom pierwszy (wyd. II) sprzedaje się dobrze. W tym roku powinny być jeszcze  dodruki tomów #4,5. Ogólnie wszystkie będą w miarę znikania dodrukowywane.
Z Kirkmana najchętniej wydaliby 'Battle Pope' ale troszkę boją się odbioru.  'Invincible' nie jest aż tak dobrym komiksem żeby go puścić u nas :wink:
 
Jest mała, malutka, maluteńka, maciupinka nadzieja na Kirkmana w Łodzi :>  Wszystko zależy od jego pracy nad scenariuszem drugiego sezonu serialu TV.
 
FKW 1 - 3 Kwietnia
Na FKW zapraszają Jordi Berneta. Ze względu na podeszły wiek wszystko będzie  się decydowało tuż przed festiwalem.
 
Po Torpedo będzie KRAKEN
 
Taurus podjął starania o wznowienie, po Egmoncie, komiksu... Skorpion
 
Fajnie byłoby wydać Vertigo, ale to trochę za droga zabawa (patrz ceny Egmontu)
 
Rynek hiszpański już przejrzany i za dużo ciekawych już nie pozostało.  Skręcanie w stronę francuskich komiksów, mają dwie serie na oku. Pierwszy to  jakaś kosmiczna seria, tytuł to coś w stylu 'Le Orbite'. Francuskiego nie znam  i nie pamiętam dokładnie, tego drugiego też nie. Raczej dość nowe tytuły, które  są tam popularne. W TOP30 każdy z tomów jest.
 
Będzie kolejny tom 'Queen and Country', tylko bez daty.


W tajemnicy Egmont szykuje się do wydania jeszcze w marcu nowego Bilala. Nie  ujawniają póki co daty, ponieważ to koprodukcja i mogą być obsuwy.
 
Jeżeli coś przekręciłem to przepraszam, ale piszę z pamięci sprzed kilku godzin :P

Polecono mi tam komiks Mouse Guard. Ktoś potwierdzi bardzo pozytywną reakcję? :smile:
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline pioma10

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1682 dnia: Luty 11, 2011, 07:25:01 pm »
Polecono mi tam komiks Mouse Guard. Ktoś potwierdzi bardzo pozytywną reakcję? :smile:

Bardzo dobry komiks. W USA wydaje go (jeśli się nie mylę) ARCHAIA. Do tej pory wyszły dwie serie po 6 zeszytów, 1 (pojedynczy) zeszyt z okazji FCBD oraz 3 seria z 4 zeszytami (różni twórcy, krótkie opowiadania - akcja dzieje się w karczmie i jest konkurs na najlepszą opowieść). Właśnie rozpoczęła się 4 seria z której do tej pory wyszedł 1 zeszyt. Petersen stworzył (jak dla mnie) bardzo ciekawą historię.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1683 dnia: Luty 11, 2011, 08:32:01 pm »

Rynek hiszpański już przejrzany i za dużo ciekawych już nie pozostało.  Skręcanie w stronę francuskich komiksów, mają dwie serie na oku. Pierwszy to  jakaś kosmiczna seria, tytuł to coś w stylu 'Le Orbite'. Francuskiego nie znam  i nie pamiętam dokładnie, tego drugiego też nie. Raczej dość nowe tytuły, które  są tam popularne. W TOP30 każdy z tomów jest.
 

Moze o to chodzi: http://www.bdgest.com/preview-755-BD-orbital-ravages.html
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1684 dnia: Luty 11, 2011, 09:21:27 pm »
Byłem dziś w CK i trochę o komiksach porozmawiałem. Parę  ciekawych (lub nie) informacji uzyskałem.
 

A o tym westernie Sunday coś wiadomo?

Offline pioma10

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1685 dnia: Luty 11, 2011, 10:43:22 pm »
Moze o to chodzi: http://www.bdgest.com/preview-755-BD-orbital-ravages.html

Jeżeli tak, to 2 pierwsze tomy wydał również Cinebook (dla tych co nie znają francuskiego)
http://www.cinebook.co.uk/catalogue~cat~A-008-041B.asp

Offline Julek_

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1686 dnia: Luty 11, 2011, 10:45:38 pm »
'Invincible' nie jest aż tak dobrym komiksem żeby go puścić u nas :wink:

Wink Twój, czy wink Taurusa - "Invincible" to dla mnie opus magnum Kirkmana. To, co najlepsze wyszło spod jego ręki.

Offline helsing

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1687 dnia: Luty 12, 2011, 10:10:31 am »
Moze o to chodzi: http://www.bdgest.com/preview-755-BD-orbital-ravages.html
Zapewne masz rację! :smile:

A o tym westernie Sunday coś wiadomo?
Miałem się zapytać, ale p. Maciek Pietrasik zaczął opowiadać o tych francuzach i zapomniałem. Więc status nieznany.

Edit: Przepraszam za pomyłkę imienia, z imionami na M mam od zawsze ten kłopot.

Wink Twój, czy wink Taurusa - "Invincible" to dla mnie opus magnum Kirkmana. To, co najlepsze wyszło spod jego ręki.
Mój, ja też nie zostałem porwany przez ten komiks :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 08:11:50 pm wysłana przez helsing »
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1688 dnia: Luty 15, 2011, 07:37:53 pm »
Witam
przy okazji pobytu na forum informuję, że właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży "Żywe Trupy" tom 12 i Torpedo tom 4.
 
Co do naszych planów na najbliższy czas to już niewiele mam do dodania (muszę chyba być bardziej powściągliwy w rozmowach w sklepie Centrum Komiksu). No ale oficjalnie:
 
- "Kraken" zostanie przez nas wydany na przełomie marca i kwietnia
- w maju 13 tom Żywych Trupów
- w czerwcu 5 (ostatni) tom serii Torpedo
- pierwszy tom (dwutomowej) serii westernowej "Sunday" powinien ukazać się po wakacjach.
 
Co do pozostałych "niusów" z forum... nie potwierdzam i nie zaprzeczam :)
 
BTW mam na imię MACIEK
 
pozdrawiam
TAURUS MEDIA

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1689 dnia: Luty 15, 2011, 08:41:05 pm »
O, Kraken tak szybko? To super! A tak w ogóle, to ten Kraken to jakoś zbiorczo będzie?

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1690 dnia: Luty 15, 2011, 09:00:40 pm »
Tak
"Kraken" będzie zbiorczym wydaniem wszystkich histotii z tej serii (razem 168 str)
TAURUS MEDIA

Offline slay

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1691 dnia: Luty 15, 2011, 09:14:27 pm »
Wydalibyście "Invincible", bo to wspaniały komiks. Pewnie wiele osób by się ucieszyło.

Offline Thiago

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1692 dnia: Luty 16, 2011, 12:51:44 am »
Normalnie mam łzy w oczach jak czytam ostatnie posty. Zajefajne niusy od TAURUSA zapowiadają cudowny rok. Tylko proszę panowie - nie przesadźcie - żeby znów pod koniec roku nie psioczyć że się rynek dławi...
Co jak co... Ale zapowiedzi TM - wyglądają jak Najlepsze Wydawnictwo roku 2011!!!

A co z tym Skorpionem? Jeśli by miał pójść to w jakim formacie? Kontynuacja po Egmoncie bezpośrednia czy jakieś zmiany?

I dlaczego 67 letni Jordi Bernet ma być za stary na konwent? Moebius, Manara i Rosiński (ten rokrocznie) dali radę! 

Offline ASX76

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1693 dnia: Luty 16, 2011, 12:14:58 pm »
Z tym "Skorpionem" to może jakiś integral (lub dwa) grupujący dotychczas wydane części udałoby się zmajstrować?

Offline Thiago

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1694 dnia: Luty 16, 2011, 01:42:26 pm »
Moim zdaniem jeśli już Taurus miałby się bawić, w przejmowanie jakichkolwiek serii po Egmoncie, to po primo: Egmont wydał bodaj 5 albumów zawierających 6 odcinków serii Scorpion - więc po co jeszcze raz wznawiać te tytuły? Po secundo - najpierw nowy wydawca powinien skończyć serię - tak jak Egmont skończył XIII, a potem może myśleć jeśli oczywiście Egmont sprzedał prawa Taurusowi do swoich albumów - o skończeniu serii.   

 

anything