Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1740 dnia: Lipiec 12, 2011, 09:28:14 pm »
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/163689-killer-1-niewypal
 
W sklepie gildii jest już ten komiks w zapowiedziach i figuruje jako Killer, tom 1 - Niewypał, więc nie spodziewałbym się Zabójcy, czy Mordercy :cool:

Offline graves

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1741 dnia: Lipiec 12, 2011, 09:43:51 pm »
W sklepie gildii jest już ten komiks w zapowiedziach i figuruje jako Killer, tom 1 - Niewypał
Tak, trudno to trafniej ująć - tytuł "Killer" to rzeczywiście "niewypał"  :lol:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Thiago

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1742 dnia: Lipiec 12, 2011, 09:55:20 pm »
Troszkę to trąci myszką, ale Taurus to bierze z amerykańskiej wersji? Chociaż niech będzie "The Killer". Zresztą zangielszczony tytuł jest bardziej chwytny, niż Zabójca czy jak go tam nazwać... A komiks ma się chyba mimo wszystko sprzedać - i może stąd "już tylko Killer..."  :lol:

A jeśli to od amerykanów, to czy tomy powyżej 5 (6-9) też będą wydane, bo nie wiem czy wszystko się w USA ukazało?
 

Offline wilk

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1743 dnia: Lipiec 13, 2011, 07:20:32 am »
Tytuł "Killer" to mi się kojarzy jedynie z Jerzym Kilerem, więc nie wiem czy tu o taką promocję poprzez tytuł chodziło.  :wink:

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/163689-killer-1-niewypal
 
W sklepie gildii jest już ten komiks w zapowiedziach i figuruje jako Killer, tom 1 - Niewypał, więc nie spodziewałbym się Zabójcy, czy Mordercy :cool:

Też właśnie zobaczyłem taki tytuł w zapowiedziach sklepu Gildii, dlatego mnie to trochę zaniepokoiło. Jeśli tak już zostanie to trudno. W końcu najważniejsze jest to co w środku. :)

Offline krakers

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1744 dnia: Lipiec 13, 2011, 11:38:41 am »
A komiks ma się chyba mimo wszystko sprzedać - i może stąd "już tylko Killer..."  :lol:
Zobaczymy jak ta sprzedaż będzie wyglądać.W końcu jest to komiks ,który został przetłumaczony na polski (całość) i wpuszczony do sieci przez jedną z grup translacyjnych ładnych paręnaście miesięcy temu.Wszyscy zainteresowani komiksem są już pewnie po lekturze.Z drugiej strony nie sądze by ludzie z Taurusa nie wiedzieli o tej trnaslacji,i chyba zdają sobie sprawę jak wielkie podejmują ryzyko wypuszczając ten tytuł.Oby nie podzielił on losu kilku innych serii ,które zostały niedokończone.

Offline Andy13

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1745 dnia: Lipiec 13, 2011, 01:46:14 pm »
Zobaczymy jak ta sprzedaż będzie wyglądać.W końcu jest to komiks ,który został przetłumaczony na polski (całość) i wpuszczony do sieci przez jedną z grup translacyjnych ładnych paręnaście miesięcy temu.Wszyscy zainteresowani komiksem są już pewnie po lekturze.Z drugiej strony nie sądze by ludzie z Taurusa nie wiedzieli o tej trnaslacji,i chyba zdają sobie sprawę jak wielkie podejmują ryzyko wypuszczając ten tytuł.Oby nie podzielił on losu kilku innych serii ,które zostały niedokończone.

hmm, to się chyba do końca tak nie przekłada. zostało już wydanych wiele komiksów, które zostały przetłumaczone przez grupy translacyjne i jakoś się sprzedały. na jesieni wydany zostanie przez Egmont Joker. który też był przetłumaczony i prawie na pewno sprzeda się cały nakład. zasadniczo, kto ma kupić komiks i tak go kupi, mimo iż można go było przeczytać wcześniej, a kto nie chce kupić, ten poczeka na skany polskiego wydania...

Offline krakers

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1746 dnia: Lipiec 13, 2011, 02:13:30 pm »
zasadniczo, kto ma kupić komiks i tak go kupi, mimo iż można go było przeczytać wcześniej, a kto nie chce kupić, ten poczeka na skany polskiego wydania...
No w sumie racja,kto bedzie chciał to kupi ,ale wydawca ponosi moim zdaniem spore ryzyko wydając w czasie "kryzysu komiksowego" tytuł ,który możnabyło przeczytać wczesniej i to za darmo... Rynek zweryfikuje czy się to opłacało czy nie.

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1747 dnia: Lipiec 13, 2011, 02:54:33 pm »
No cóż, nie każdy czyta scany. Ja komiksem jestem zainteresowany a nie czytałem więc nie pisz ze wszyscy są już po lekturze. Tytuł Killer wymienia sam wydawca na forum Aleji komiksów wiec pewnie taki już pozostanie ale równie dobrze to może być tylko tytuł roboczy. Przekonamy się za miesiąc.

http://komiks.nast.pl/komiks/11154/Killer-01-Niewypal/

Offline Piniooo

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1748 dnia: Lipiec 13, 2011, 04:21:27 pm »
Ja nie czytam skanów więc napewno kupię.
Myślę, że wielu fanów komiksu nawet po cyber lekturze także zakupi. Nie ma to jak namacalny papierowy komiks :)
Seria nie jest brana od Amerykanów tylko Francuzów. 1 tom w zapowiedziach Taurusa na ich www jest z okładką francuską i ma zaledwie 62 strony. Temat ten został poruszony na aleii http://forum.nast.pl/viewtopic.php?t=10262&p=164127#164127 ,jedynie tytuł będzie anglojęzyczny.

Troszkę to trąci myszką, ale Taurus to bierze z amerykańskiej wersji? Chociaż niech będzie "The Killer". Zresztą zangielszczony tytuł jest bardziej chwytny, niż Zabójca czy jak go tam nazwać... A komiks ma się chyba mimo wszystko sprzedać - i może stąd "już tylko Killer..."  :lol:

A jeśli to od amerykanów, to czy tomy powyżej 5 (6-9) też będą wydane, bo nie wiem czy wszystko się w USA ukazało?
 

Taurus Media (patrz link wyrzej) będzie wydawać serię na licencji Casterman, więc mam nadzieję na wszystki tomy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1749 dnia: Lipiec 18, 2011, 09:06:00 pm »

Offline Piniooo

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1750 dnia: Lipiec 18, 2011, 11:05:47 pm »
Przedstawiciel Taurus Media chyba czyta komiksowe fora i szybko dziala  :lol:

Offline Thiago

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1751 dnia: Lipiec 19, 2011, 12:06:24 am »
Fajnie że wydawca elastycznie reaguje! Ale troszkę zgłupiałem - czy nie miało być twardej obwoluty?   

Offline spidey

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1752 dnia: Lipiec 19, 2011, 12:46:59 pm »
Są przykładowe plansze: http://komiks.nast.pl/nowosci/16199/Zabojca-1-Niewypal-wizualizacja/

Jakoś nie przekonują mnie te rysunki, nie lubię takiej cartoonowej kreski. Do tego cena też nie zachęca więc we mnie klienta Taurus nie znajdzie. W ogóle nie rozumiem dlaczego sięgnięto akurat po tą serię? Wolałbym  coś Hermanna, Leo albo ogólnie jakieś dobre frankofońskie sci-fi.

Offline skil

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1753 dnia: Lipiec 19, 2011, 01:15:25 pm »
Tutaj więcej stron po angielsku: http://graphicly.com/archaia-comics/the-killer/1/read#spread=1

Moim zdaniem rysunki są świetne, ale jeśli Taurus znowu pomniejszy format, to po komiks nie sięgnę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 02:07:18 pm wysłana przez skil »
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Ajron

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1754 dnia: Lipiec 19, 2011, 02:19:53 pm »
Moim zdaniem rysunki są świetne, ale jeśli Taurus znowu pomniejszy format, to po komiks nie sięgnę.

W polskim wydaniu będzie format A4. Jaki jest w oryginalnym wydaniu?