Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1935 dnia: Marzec 11, 2013, 05:51:21 pm »
Jestem po lekturze 17 tomu "Żywych Trupów".
A ja w ogóle wziąłem się wreszcie za "Żywe trupy". Pewnie w przyszłości wypowiem się w stosownym temacie, ale na razie chcę wyrazić ubolewanie, że Maciek Drewnowski zarzucił - i to tak szybko - tłumaczenie tej serii. Bo Robert Lipski - niestety - swoją koślawą polszczyzną, często wręcz zaciemniającą obraz sytuacji, zaczyna doprowadzać mnie do szewskiej pasji. A wydawca co - nie czyta tego? Wszystko mu jedno, jaką markę sobie wyrabia? "The Walking Dead" są teraz na fali, sam słyszę, jak różne osoby sięgają z tego powodu po komiks... Pewnie sobie myślą: no cóż, widocznie fanom komiksu wszystko jedno, pewnie dla nich najważniejsze są obrazki, może zresztą taki nieciekawy język to dla nich normalka... Wstyd!

Offline pioma10

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1936 dnia: Marzec 11, 2013, 06:31:14 pm »
Jestem po lekturze 17 tomu "Żywych Trupów". Czy ktokolwiek orientuje się, kiedy zostanie wydany w kraju tom 18? :smile:

Podobno najpóźniej na MFKiG (a może wcześniej).

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1937 dnia: Marzec 14, 2013, 12:20:34 pm »
Witam,

spieszę poinformować że:

- w maju wydamy czwarty i zarazem ostatni tom serii "Long John Silver" (w miesiąc po premierze francuskiej)

- w lipcu br. rozpoczynamy wydawanie serii Enrico Mariniego ("Skorpion", "Cygan") pod tytułem "Orły Rzymu".
We Francji wydawnictwo Dargaud opublikowało dotychczas 3 tomy serii natomiast na jesieni tego roku wydadzą tom 4.

Dla ciekawych podaję link do strony wydawcy oryginału:

www.dargaud.com/aigles-de-rome/album-3359/les-aigles-de-rome-livre-i/



pozdrawiam
Taurus Media
TAURUS MEDIA

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1938 dnia: Marzec 14, 2013, 03:01:07 pm »
doskonałe wieści :)
super, że ten "Long John" tak szybko!

Offline koziorozec1979

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1939 dnia: Marzec 14, 2013, 03:54:13 pm »
- w maju wydamy czwarty i zarazem ostatni tom serii "Long John Silver" (w miesiąc po premierze francuskiej)
- w lipcu br. rozpoczynamy wydawanie serii Enrico Mariniego ("Skorpion", "Cygan") pod tytułem "Orły Rzymu".
Swietna wiadomość x 2.  :biggrin:
Long John - bardzo jestem ciekaw jak ta cał eskapada się zakończy..
Orły natomiast wizualnie prezentują się naprawdę świetnie (po przekartkowaniu niepolskiej edycji). Mam tylko nadzieję, iż i literacko Marini daje radę...
A i przecież Asgard przed nami - Taurus rules :biggrin:
Mógłby jeszcze bardziej "rules" gdyby wydał w końcu Wieże Bois Maury oby, oby, oby!
A że od tych zaliczanych do najlepszych oczekuje się najwięcej to może jeszcze Pasażerowie wiatru odpuszczeni przez Egmont? :biggrin:
aaa rozmarzyłem się... :biggrin:

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1940 dnia: Marzec 14, 2013, 11:07:09 pm »
Jak będą Wieże z Bois-Maury, to dam na mszę w intencji wydawnictwa.

Offline jolan13

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1941 dnia: Marzec 15, 2013, 06:46:38 am »
A ja wyryję finką na drzewie "Love Taurus" jeśli wydadzą cykl Cyann albo wspomnianych Pasażerów Bourgeona;) Na mszę się też dorzucę:)
Ogólnie jak dla mnie wiadomość dnia.

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1942 dnia: Marzec 15, 2013, 07:14:42 am »
Na mszę się też dorzucę:)
Lepiej wydac pieniadze na komiksy Taurusa niz dawac na msze, w ten sposob zwieksza sie szansa na wydanie przez nich ciekawych tytulow. Jak rzucicie na msze to pieniadze w bloto pojda :(
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1943 dnia: Marzec 15, 2013, 07:23:37 am »
Po Dorisonie Taurus bierze na warsztat Mariniego. To świetny wybór, mam nadzieję, że następny będzie Andreas.

Offline koziorozec1979

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1944 dnia: Marzec 15, 2013, 07:29:42 am »
Lepiej wydac pieniadze na komiksy Taurusa niz dawac na msze, w ten sposob zwieksza sie szansa na wydanie przez nich ciekawych tytulow. Jak rzucicie na msze to pieniadze w bloto pojda :sad:
Peta dobrze prawi. Kupujcie Taurusy gdyż aktywność wydawnictwa jak i odwaga stawiania na nowe nieznane na polskim rynku tytuły (nie tak oczywista w czasie kryzysu) jest godna uszanowania. Mogliby przecież wzorem choćby Egmontu jedynie stawiać na pewniaki (Egmont: Batmany, Thorgale, Baśnie itp) i kontynuować tylko już rozpoczęte hitowe serie czyli Żywe trupy i Long Johna. A im się chce jeszcze szukać nowych interesujących projektów.
Jak będą Wieże z Bois-Maury, to dam na mszę w intencji wydawnictwa.
Czy to co dasz na mszę będziesz wliczał do łącznej kwoty wydatków związanych z komiksami?  :lol:

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1945 dnia: Marzec 15, 2013, 09:28:59 am »
Jak rzucicie na msze to pieniadze w bloto pojda :(
Niekoniecznie. Znam księdza, który jest miłośnikiem "Batmana".

Offline Komediant

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1946 dnia: Marzec 15, 2013, 11:36:20 pm »
Cytuj
A im się chce jeszcze szukać nowych interesujących projektów.


Akurat z Marinim nie musieli daleko szukać. Mnie najbardziej interesuje kiedyś zapowiedziany "Sunday" Victora De La Fuente. Jeszcze ciekawiej wygląda jego komiks do scenariusza J.M.Charliera, zwłaszcza że po lekturze "Blueberry'ego" ma się ochote na więcej jego scenariuszy, a te wydają sie kompletnie nieznane. W każdym razie oby wyszedł "Sunday", a potem   może   jakimś cudem uda się sprowadzić "Gringos" (http://www.bedetheque.com/serie-1719-BD-Gringos.html).




ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1947 dnia: Marzec 16, 2013, 07:46:00 am »
Mnie najbardziej interesuje kiedyś zapowiedziany "Sunday" Victora De La Fuente. Jeszcze ciekawiej wygląda jego komiks do scenariusza J.M.Charliera, zwłaszcza że po lekturze "Blueberry'ego" ma się ochote na więcej jego scenariuszy, a te wydają sie kompletnie nieznane. W każdym razie oby wyszedł "Sunday", a potem   może   jakimś cudem uda się sprowadzić "Gringos" (http://www.bedetheque.com/serie-1719-BD-Gringos.html).

Też strasznie napaliłem się na Sunday. Gringos wygląda równie ciekawie. Ale pewnie nie ma co liczyć na żaden z tych komiksów. Sunday zapowiedziany był już kilka lat temu, jeszcze zanim Taurus wziął się za te wszystkie serie frankofońskie, a skoro do dziś nic w tym temacie nie słychać, to pewnie zrezygnowali już z tego tytułu. Wszystkie serie które w tej chwili wydają, są w miarę nowe, powstawały w ostatnich latach, pewnie nie ma problemu z materiałami, dlatego na Gringos też nie ma się co napalać. Zapowiadali wydanie Srebrnego księżyca nad Providence, westernu z wilkołakami i też jakoś już nic o tym nie słychać. Mi marzą się Comache Hermanna i Durango Swolfsa, ale są to stare komiksy, w dodatki długie serie, więc mogę sobie tylko marzyć.


Offline Czarny

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1948 dnia: Marzec 16, 2013, 04:56:49 pm »
Asgard już gildiowym koszyku czeka na skompletowanie całego zamówienia. Long Johna i Orły Rzymu też nabędę.

Praetorianer

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1949 dnia: Marzec 17, 2013, 03:24:55 pm »
Lepiej wydac pieniadze na komiksy Taurusa niz dawac na msze, w ten sposob zwieksza sie szansa na wydanie przez nich ciekawych tytulow. Jak rzucicie na msze to pieniadze w bloto pojda :(

Albo trafią do potrzebujących, co jest o wiele korzystniejsze (także dla darczyńcy), niż jeden tytuł mniej, czy więcej w ofercie. Jeśli ktoś oczywiście już musi wybierać...