Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2040 dnia: Czerwiec 22, 2013, 05:44:14 pm »
A tutaj się akurat nie zgodzę - moim zdaniem np. podsiedlikowy Blueberry przepadł głównie dlatego, że wystartował w Polsce od samego początku, tj. bardzo sztampowych, niemalże 'taśmowych' "produkcji", natomiast po egmontowej reaktywacji "z głową" - ta seria zdaje się zdobywać (relatywnie) dość dużą popularność. (ale ktoś może tu również zarzucić, że skoro nadal jest w sprzedaży w pierwszym obiegu, to w zasadzie "przepadł").

Dobrze się stało, jak się stało. Poznaliśmy słabsze początki Blueberry'ego, może Podsiedlik wtopił z tymi komiksami, a może z pozostałymi które wydawał, a które nie były jakieś szałowe. Dzięki temu Egmont mógł spokojnie zaczynać od razu od tych lepszych tomów. Nie wiadomo jakby było, gdyby nie Podsiedlik. Może Egmont zaczynałby serię od początku i też byłaby wtopa. A może i tak zaczynałby od tych lepszych tomów, a my narzekalibyśmy na brak tych pierwszych tomów.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2041 dnia: Czerwiec 22, 2013, 09:56:45 pm »
Dobrze się stało, jak się stało. Poznaliśmy słabsze początki Blueberry'ego, może Podsiedlik wtopił z tymi komiksami, a może z pozostałymi które wydawał, a które nie były jakieś szałowe. Dzięki temu Egmont mógł spokojnie zaczynać od razu od tych lepszych tomów. Nie wiadomo jakby było, gdyby nie Podsiedlik. Może Egmont zaczynałby serię od początku i też byłaby wtopa. A może i tak zaczynałby od tych lepszych tomów, a my narzekalibyśmy na brak tych pierwszych tomów.

Dokładnie to chciałem powiedzieć! Tak wiec tzw. 'przepadnięcie' serii (czy konkretnego tytułu) jest pojęciem bardzo względnym; pozostając przy przykładzie Blueberry'ego i porównując jedynie ceny używek do cen z okładki oraz 'zejście' nakładu (pierwszy czynnik oczywiście ściśle zależny od drugiego), moglibyśmy z perspektywy czasu ocenić podsiedlikowe zeszyty  jako bardziej docenione przez czytelnika niż te egmontowskie. A prawda jest taka, że podsiedlik sprzedał się  na głębokich przecenach głównie przypadkowemu czytelnikowi, po czym -po wydaniach Egmontu- stał się bardzo poszukiwanym towarem dla czytelników, którzy polubili serię, kupując dopiero integrale.
A wracając do Jeremiaha, sądzę, że gdyby dziś Taurus wystartował serię od początku, miałaby ona szanse  nie mniejsze niż inne tytuły 'środka', które aktualnie wypuszcza (a na allegro stare tomy amberu poszłyby ostro w górę). Według mnie, w tym przypadku, bardziej istotnym od pytania 'CZY?' (seria się przyjmie), są pytania 'KIEDY?' i 'JAK?' (ją wydać). Najbardziej istotną kwestią jest chyba kwestia przegrzania niezmiernie płytkiego rynku, więc nie bagatelizowałbym tej kilkuzłotowej różnicy cen z 2002 roku (pomiędzy amberem a egmontem); ta najbardziej ważna (bo największa wg krzywej Gaussa) grupa odbiorców po prostu w pewnym momencie przestała być zdolna do kupowania tego, na co miała by ochotę i w mniejszym lub większym stopniu zaczęła się wycofywać...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2042 dnia: Lipiec 04, 2013, 07:55:54 am »
Taki tam artykuł o "sukcesie" audiobooka Żywe trupy. Zachód się po prostu zachwyca i zazdrości :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2043 dnia: Lipiec 08, 2013, 10:48:20 am »
http://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Piranii%22+szykuje+film+o+cyborgach+na+frontach+I+Wojny+%C5%9Awiatowej-97128

Zapowiadana przez Taurus Media seria Les Sentinelles doczeka się ekranizacji. Ale raczej nie ma się co podniecać, bo film wyprodukuje reżyser Piranii. W ogóle komiksy frankofońskie nie mają szczęścia podczas przenoszenia na duży ekran, bo zazwyczaj wychodzą z tego przeciętnie filmy jak Blueberry, Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Sec, czy Largo Winch.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2044 dnia: Lipiec 08, 2013, 11:10:46 am »
Dopiero teraz widzę, że Blueberry`ego grał Vincent Cassel. Przynajmniej aktorsko musi być dobry ten film.  :smile:

Offline keram

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2045 dnia: Lipiec 08, 2013, 05:08:46 pm »
Byłoby fajnie gdyby film o Blueberry' m był przeciętny, niestety jest on po prostu koszmarny. Nie dałem rady obejrzeć do końca.

Offline graves

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2046 dnia: Lipiec 08, 2013, 07:03:53 pm »
Byłoby fajnie gdyby film o Blueberry' m był przeciętny, niestety jest on po prostu koszmarny. Nie dałem rady obejrzeć do końca.
Oglądałem go dwa razy, tylko po to, aby się przekonać czy jednak może się pomyliłem za pierwszym razem i jest w nim coś ciekawego. Po prostu jednak jest marny.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Nawimar

Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #2047 dnia: Lipiec 22, 2013, 06:23:39 pm »
"Taurus na pewno jeszcze wiele razy nas zaskoczy"
 
Możesz być tego pewien Adro. Szczególnie czekam na bodajże kwiecień przyszłego roku gdy Taurus wystartuje z pewną wyjątkowo udaną serią. Po drodze trafi się pewnie pierwszy tom kolejnego cyklu historycznego. Jak to zwykło się mawiać w czasach świetności Jana Żbika: "będzie git!" :)

Offline freshmaker

Odp: Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #2048 dnia: Lipiec 22, 2013, 07:10:36 pm »
wiem ale nie powiem?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Nawimar

Odp: Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #2049 dnia: Lipiec 22, 2013, 07:14:37 pm »
Niestety tak, choć korci mnie mocno. Podejrzewam, że w Łodzi dojdzie do oficjalnego ogłoszenia planów. Jak dla mnie obie nowe serie to bardzo dobry wybór.

Offline freshmaker

Odp: Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #2050 dnia: Lipiec 22, 2013, 07:18:40 pm »
to chociaż pozwól spekulować i powiedz czy to nowość czy kontynuacja czegoś co zostało u nas zarzucone.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Nawimar

Odp: Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #2051 dnia: Lipiec 22, 2013, 07:20:29 pm »
Nowości pełną gębą :)

Offline kosmoski

Odp: Odp: Scorpion, ha
« Odpowiedź #2052 dnia: Lipiec 22, 2013, 09:55:38 pm »
czyżby kolejny tytuł Xaviera Dorisona?

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2053 dnia: Lipiec 25, 2013, 11:20:43 am »

Offline badday

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2054 dnia: Lipiec 25, 2013, 11:39:07 am »
A dodruku ŻT 7 jak nie było, tak dalej nie ma...