trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2205 dnia: Styczeń 29, 2014, 04:17:04 pm »
Jeden z najlepszych komiksów wydanych przez Taurus Media.

Przychylam posta.

Offline Thomas29Needles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2206 dnia: Luty 01, 2014, 08:26:27 pm »
Richard Stark's Parker: The Hunter od Taurusa. I tyle :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2014, 08:30:19 pm wysłana przez Thomas29Needles »

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2207 dnia: Luty 01, 2014, 08:30:47 pm »
Richard Stark's Parker: The Hunterod Taurusa. I tyle ;)

Szok! Jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie komiksów. W końcu!

Offline Thomas29Needles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2208 dnia: Luty 01, 2014, 08:32:15 pm »
Wybaczcie literówkę ale to z wrażenia  :biggrin:

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2209 dnia: Luty 01, 2014, 08:34:33 pm »
Możecie przybliżyć ten tytuł? O czym? Ile tomów?

Offline amsterdream

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2210 dnia: Luty 01, 2014, 08:41:50 pm »

Offline Thomas29Needles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2211 dnia: Luty 01, 2014, 08:42:52 pm »
O ile się nie mylę, wyszły 4 tomy. Mocny kryminał, tak po w skrócie z dosyć awangardowym podejściem do rysunku, lecz niezwykle ciekawym i pogłębiającym nastrój. Wygląda na to, że Taurus wyda integrala zawierającego 2 pierwsze tomy czyli "Martini Edition" :smile:

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2212 dnia: Luty 01, 2014, 08:43:34 pm »
Możecie przybliżyć ten tytuł? O czym? Ile tomów?
"Parker" jest - zrobioną przez Darwyna Cooke'a adaptacją powieści Richarda Starka. Tytułowy bohater jest złodziejem mszczącym się za zdradę. Trudno opowiedzieć, na czym polega uroda tego komiksu, ale zawsze można to pokazać:
http://www.comicbookresources.com/?page=preview&id=3146
Tomów do tej pory są cztery. Każdy stanowi zamkniętą całość (jest adaptacją innej powieści z tym samym bohaterem), ale też w kazdym następnym akcja toczy się po poprzednim, a pamięć o tym, co było wcześniej, jest zachowywana.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2213 dnia: Luty 01, 2014, 08:46:20 pm »
To komiksowa adaptacja kryminałów hard-boiled Richarda Starka. Znam Starka z dwóch adaptacji filmowych, wybornego Zbiega z Alcatraz z Lee Marvinem i nowszej ekranizacji tej samej powieści, Godzina zemsty z Gibsonem. Przy okazji premiery Godziny Zemsty, wyszła u nas ta powieść - prosty, surowy kryminał, bardzo dobrze mi go się czytało. Co do komiksowych adaptacji, wystarczy zerknąć na plansze w google - Darvyn Cooke odwalił kawał dobrej roboty, spodziewam się czegoś na miarę Sin City.

No tak, N.N. mnie ubiegł.  :neutral: Zresztą nie tylko N.N.

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2214 dnia: Luty 01, 2014, 08:54:10 pm »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Rzeczywiście dosyć ciekawa rzecz. "Godzinę zemsty" z Gibsonem oglądałem, jeden z najlepszych filmów z tym aktorem. Jeśli taki klimat jest utrzymany w komiksie, to może trafić w mój gust.
A jeśli chodzi o to wydanie "Martini Edition" to ma ono chyba 360 stron http://www.amazon.com/Richard-Starks-Parker-Martini-Edition/dp/1600109802
Nie wiem czy Taurus wyda taką cegłę.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2215 dnia: Luty 01, 2014, 08:57:41 pm »
Osobiście wolę wydania zbiorcze, ale w przypadku serii która wciąż wychodzi, pewnie będziemy dłużej czekali na kolejne tomy "Martini Edition".

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2216 dnia: Luty 01, 2014, 08:59:53 pm »
Darvyn Cooke odwalił kawał dobrej roboty, spodziewam się czegoś na miarę Sin City.

Pamiętaj, że to jest adaptacja. Cooke musi czasem zmieścić na stronie sporo tekstu, co zresztą rekompensuje sekwencjami, w których jest go zdecydowanie mało. Klimat czarnego kryminału jest oddany perfekcyjnie, czemu sprzyja zachowanie oryginalnego czasu akcji (w "Godzinie zemsty" przeniesiono ją do współczesności). Z "Sin City" bym tego nie porównywał, ale jest to zdecydowanie kawał dobrej, komiksowej roboty.

Ps: Osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby wydawanie tego tom po tomie, jak w oryginale. Z zachowaniem podziałów, których dokonał pisarz.

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2217 dnia: Luty 01, 2014, 09:02:41 pm »
Taurus chyba jeszcze nie potwierdził na fejsie, że będzie to "Martini Edition". Ja także bym wolał pojedyncze tomy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2218 dnia: Luty 01, 2014, 09:07:28 pm »
Osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby wydawanie tego tom po tomie, jak w oryginale. Z zachowaniem podziałów, których dokonał pisarz.

Ale wg linka, którego podał amsterdream ( http://dccomics.com.pl/Artykul/644 ): "The Martini Edition, coś w stylu Absolute Edition komiksów DC, zawierające ten i kolejny tom przygód Parkera- The Outfit, oraz 65 stron dodatków i nową, ośmiostronicową historię o Parkerze autorstwa Cooke’a."

Offline melee

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2219 dnia: Luty 01, 2014, 09:10:11 pm »
Stark (o ile pamiętam) bardzo bronił się przed dawaniem praw do oficjalnych adaptacji swoich książek. Dlatego Godzina zemsty" nie miała tego błogosławieństwa, a Stark ją wręcz mocno krytykował. Za to w komisach Cooke wręcz na okładce stoi: "Richard Stark's Parker". Pierwsza część jest zbliżona fabularnie do "Godziny Zemsty", kolejne są niezależne, ale jednak bardzo mocno powiązane.