Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2265 dnia: Luty 06, 2014, 10:22:10 pm »
Pisałem tylko o frankofońskich. A napisałem, że niektórzy nie chcą, bo sporo razy na tym forum w ostatnim roku to pisali. Także ja nie przypuszczam Szymonie, tylko wiem, bo siedzę na forku.  :smile:


Poza tym zapytaj Egmont dlaczego integrale zniknęły z ich oferty.  :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2266 dnia: Luty 06, 2014, 10:22:37 pm »
Nie powiem, fajnie było kupić w grudniu piękne integrale Rorka i Kota Rabina - jak za starych, dobrych czasów Plansz Europy. Ale przez te niemal 3 lata wydawania przez Taurus kolejnych serii frankofońskich w pojedynczych albumach, przyzwyczaiłem się do takiej formy i pasuje mi to. Grunt, żeby to im schodziło i żeby kończyli rozpoczęte serie.

Offline holcman

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2267 dnia: Luty 06, 2014, 10:26:20 pm »
Ale czytanie opinii użytkowników forum to nie jest klucz do "wiem" :smile: Ludzie głosują portfelem i w tym głosowaniu drogie integrale cały czas trzymają się mocno.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2268 dnia: Luty 06, 2014, 10:29:45 pm »
Ale czytanie opinii użytkowników forum to nie jest klucz do "wiem" :smile: Ludzie głosują portfelem i w tym głosowaniu drogie integrale cały czas trzymają się mocno.
Tak...szczególnie Plansze Europy i Mistrzowie Komiksu z Egmontu. :smile:

Wytłumacz mi Szymonie jak to możliwe, że jeden z najlepszych komiksów ostatnich lat i w ogóle ever na polskim rynku czyli Skład główny źle się sprzedawał?
Może to wszystko rozchodzi się o to, kto jaką uznaje sprzedaż. Dla Taurusa jest ok jak sprzeda 800 sztuk Silvera, dla WK okey jak sprzeda 1000 sztuk Kota, a Egmont kręci głową jak mu się sprzeda "tylko 800-1000" sztuk Składu głównego, bo chciałby 2000.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2014, 12:23:20 pm wysłana przez Death »

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2269 dnia: Luty 06, 2014, 10:29:53 pm »
A ja powiem, że wszystko zależy... Kilka rzeczy z Taurusa łyknąłem i np. przestałem kupować (Orbital) lu zastanawiam się nad zaprzestaniem kupowania (W.E.S.T.). I wydania albumowe dzięki temu są dobre.


Z drugiej strony z obawą "spróbowałem" Wież z WK i kupuję i kupować będę nadal. Tylko, że jeśli ktoś wydaje albumy serii miesiąc za miesiącem (tu też: Koziorożec) to już wtedy wolałbym wyrzucić na integral więcej kasy, co w finalnym rozrachunku i tak wyszłoby jak bym wydał mniej.


Wracając do Taurusa - rzeczy, które w oryginale mają wyłącznie 2 albumy (vide: Asgard; Silas Corey) jak dla mnie to bez zastanowienia powinny być wydane w integralu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2270 dnia: Luty 06, 2014, 10:31:31 pm »
Ludzie głosują portfelem i w tym głosowaniu drogie integrale cały czas trzymają się mocno.

Ciekawe kiedy będzie można zagłosować portfelem na grube komiksy typu Jimmy Corrigan, czy Castle Waiting  :roll:

Offline holcman

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2271 dnia: Luty 06, 2014, 10:33:12 pm »
Stawiam na to, że "Skład główny" nie sprzedał się na tej samej zasadzie co "Klezmerzy" - był za trudny, za inny i za dziwny. Ale to tylko robocza hipoteza :smile: Po prostu fani Loisela spodziewali się po nim kolejnego "Ptaka czasu" albo "Piotrusia Pana", a tu takie nie wiadomo co. Dla mnie to też genialny komiks.

A podanych przez Ciebie liczb nie będę komentował. Powiem tylko, że się mylisz :smile:

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2272 dnia: Luty 06, 2014, 10:33:37 pm »
Ciekawe kiedy będzie można zagłosować portfelem na grube komiksy typu Jimmy Corrigan, czy Castle Waiting  :roll:
Corrigana to już chyba sobie nie kupię, bo mam po angielsku, ale zapowiedź, że "Castle Waiting" pojawiła się, zanim to sobie kupiłem i teraz czekam...., czekam..., czekam... na polskie wydanie. I już jestem trochę zły.

Offline holcman

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2273 dnia: Luty 06, 2014, 10:34:39 pm »
Ciekawe kiedy będzie można zagłosować portfelem na grube komiksy typu Jimmy Corrigan, czy Castle Waiting  :roll:

Jeden z nich - 2014.


Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2274 dnia: Luty 06, 2014, 10:35:48 pm »
Grunt, żeby to im schodziło i żeby kończyli rozpoczęte serie.
O to, to. Właśnie to. Już nie musi być integrali, byleby tylko nie zamknęli serii. Już odżałuję te kilka złotych więcej na zeszycie. Niech tylko nie wkładają mojej spracowanej ręki, która ciężko pracuje na te kilkadziesiąt złotych za zeszyt, do nocnika.


Szymon: Właśnie, Klezmerzy. Właśnie wbiłeś kolejny sopel w moje serce i kręcisz nim w lewo i prawo.
Jak te komiksy mogły się źle sprzedawać...  :sad:

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2275 dnia: Luty 06, 2014, 10:37:16 pm »
Jeden z nich - 2014.


Mam nadzieję, że "Castle Waiting".
I przy okazji chciałem zapytać, czy nie można by bylo wydać w Polsce komiksów Mary Crabapple (i potem zaprosić artystki na jakiś festiwal, żeby podpisywała swoje albumy)?

Offline holcman

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2276 dnia: Luty 06, 2014, 10:39:33 pm »
I przy okazji chciałem zapytać, czy nie można by bylo wydać w Polsce komiksów Mary Crabapple (i potem zaprosić artystki na jakiś festiwal, żeby podpisywała swoje albumy)?

Ja uważam, że powinno się ją zaprosić nawet nie wydając jej albumów. Od razu popularność komiksu by skoczyła.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2277 dnia: Luty 06, 2014, 10:43:30 pm »
Właśnie wygooglowałem. Ładna, albo nawet bardzo ładna ta autorka, a może nawet piękna...jeśli dobrze mi się wygooglowało.

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2278 dnia: Luty 06, 2014, 10:45:23 pm »
Właśnie wygooglowałem. Ładna, albo nawet bardzo ładna ta autorka, a może nawet piękna...jeśli dobrze mi się wygooglowało.
Zajrzyj do tematu Kanon graficzny w Komiksach amerykańskich. Myślmy tam pół dnia googlowali

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2279 dnia: Luty 06, 2014, 10:48:14 pm »
Zajrzyj do tematu Kanon graficzny w Komiksach amerykańskich. Myślmy tam pół dnia googlowali
Jeszcze nie wchodziłem dziś na forum amerykańskie. No to właśnie wszedłem. Chyba będę teraz pół nocy googlował.  :lol: