Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eter.one

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2325 dnia: Luty 10, 2014, 01:46:01 pm »
nie dziwie się, że ZABÓJCA nie będzie kontynuowany. Inne serie sensacyjne tez padały przed końcem w Polsce. Moim zdaniem wydawanie stricte sensacyjnych komiksów na naszym małym rynku to chybiony strzał. Fabularnie komiksy sensacyjne wydane w Polsce zawsze byly słabe i IMHO lekko infantylne - komiks taki nie może konkurować na poziomie rozwiązań fabularnych z filmami, serialami. Jedynie komiksy z gatunku kryminał. noir fajnie sprawdzają się w medium komiksowym np. Blacksad, Szelki (mam nadzieję Parker - ale tu bazą jest literatura więc jestem spokojny). Wszystkie te w kręgu podejrzeń, błękitna jaszczurka, pieśń strzyg, wayne shelton to kiszka była, Zauważcie, że nawet XIII świetna seria czy Largo nie doczekały się kontynuacji w Polsce a to przecież jak na komiks sensacyjny kapitalne rzeczy. Nie wiem, ale wydaje mi się, że wydawcy powinni lepiej selekcjonować rynek europejski w poszukiwaniu nowych serii sensacyjnych

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2326 dnia: Luty 10, 2014, 01:47:41 pm »
Obecnie jest 12 części  "Zabójcy". Ktoś z Taurusa kiedyś wspominał, w tym wątku, że wykupili licencję na pierwszy cykl czyli  5 pierwszych tomów. Zapewne kontynuacja jest uzależniona od wyników sprzedaży.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline horror

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2327 dnia: Luty 10, 2014, 02:04:10 pm »
nie dziwie się, że ZABÓJCA nie będzie kontynuowany. Inne serie sensacyjne tez padały przed końcem w Polsce. Moim zdaniem wydawanie stricte sensacyjnych komiksów na naszym małym rynku to chybiony strzał. Fabularnie komiksy sensacyjne wydane w Polsce zawsze byly słabe i IMHO lekko infantylne - komiks taki nie może konkurować na poziomie rozwiązań fabularnych z filmami, serialami. Jedynie komiksy z gatunku kryminał. noir fajnie sprawdzają się w medium komiksowym np. Blacksad, Szelki (mam nadzieję Parker - ale tu bazą jest literatura więc jestem spokojny). Wszystkie te w kręgu podejrzeń, błękitna jaszczurka, pieśń strzyg, wayne shelton to kiszka była, Zauważcie, że nawet XIII świetna seria czy Largo nie doczekały się kontynuacji w Polsce a to przecież jak na komiks sensacyjny kapitalne rzeczy. Nie wiem, ale wydaje mi się, że wydawcy powinni lepiej selekcjonować rynek europejski w poszukiwaniu nowych serii sensacyjnych

queen and country infantylne?

Offline kosmoski

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2328 dnia: Luty 10, 2014, 02:30:56 pm »
Obecnie jest 12 części  "Zabójcy". Ktoś z Taurusa kiedyś wspominał, w tym wątku, że wykupili licencję na pierwszy cykl czyli  5 pierwszych tomów. Zapewne kontynuacja jest uzależniona od wyników sprzedaży.

1 tom z 2011 jest wciąż dostępny, także z tymi wynikami różnie może być...

Offline eter.one

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2329 dnia: Luty 10, 2014, 02:36:22 pm »
 ok za ogólnie pojechałem zamiast "zawsze" powinno być "w większośći przypadków" plus miałem na myśli tylko serie europejskie nie USA

chodzi mi o to, żę komiks lepiej się sprawdza w historii fantasy lub sf a gdy przychodzi do przedstawienia złożonej intrygi sensacyjnej osadzonej współcześnie to historia jest na poziomie 13latków - chyba, że autorzy pójdą w klimat jak w Szmince  to wtedy mamy zajebisty thriller lub poruszają się w stylistyce  czarnego kryminału jak w Torpedo czy Blacksad to cały ten świat fajnie na stronach komiksu wygląda i ma "klimat" ale z takimi komiksami mamy kontakt naprawdę rzadko

nie jestem tak bardzo rozeznany w tych wszystkich komiksach wydawanych we Francji czy Belgii ale dlatego wydaje mi się, że wydawcy powinni lepiej się tam rozejrzeć i pomyśleć dla kogo potencjalnie komiks sensacyjny wydawany w Polsce powinien być dla młodszych fanów czy bardziej dojrzałego czytelnika np, taki COUTOO wielbionego Andreasa to przykład dobrego komiksu sensacyjnego thrillera gdzie historia nie jest słabsza od strony wizualnej co najczęściej spotykamy w komiksach tego typu, a jestem pewien, że komiksów na tym poziomie jest w Europie więcej tylko nie mieliśmy szczęścia ich poznać

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2330 dnia: Luty 10, 2014, 02:52:03 pm »


chodzi mi o to, żę komiks lepiej się sprawdza w historii fantasy lub sf a gdy przychodzi do przedstawienia złożonej intrygi sensacyjnej osadzonej współcześnie to historia jest na poziomie 13latków - chyba, że autorzy pójdą w klimat jak w Szmince  to wtedy mamy zajebisty thriller lub poruszają się w stylistyce  czarnego kryminału jak w Torpedo czy Blacksad to cały ten świat fajnie na stronach komiksu wygląda i ma "klimat" ale z takimi komiksami mamy kontakt naprawdę rzadko



Był jeszcze "Borgia".

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2331 dnia: Luty 12, 2014, 01:02:22 pm »
Taurus napisał na swym fejsie, że cykl drugi Zabójcy rozpocznie w 2015.

Offline adro

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2332 dnia: Luty 12, 2014, 08:07:26 pm »
uffff super info
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2333 dnia: Marzec 22, 2014, 10:45:11 am »
Fajnie zapowiada się Elryk. Bardzo ładne, mroczne plansze.
Ale widzę, że znowu wrzucili to do twardej oprawy (jak Jednorożca i Asgard) za 46 zł.
Dla mnie taka cena za jeden frankofoński zeszyt jest zbyt hardkorowa.
Trochę nie rozumiem wrzucania niektórych komiksów w HC i podwyższania ceny do 46.
Te 36-38 zł to już mega hardkor jest moim zdaniem, 46 sprawia, że tego już pewnie nie przeskoczę. Może mają takie wytyczne od oryginalnego wydawcy, że musi być HC, w innym wypadku jest to dla mnie niezrozumiałe posunięcie. Mam np. 4 tomy Silvera, ale Asgard już zbojkotowałem z powodu ceny (choć bardzo chciałem przeczytać).

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2334 dnia: Marzec 22, 2014, 11:48:46 am »
Fajnie zapowiada się Elryk. Bardzo ładne, mroczne plansze.
Ale widzę, że znowu wrzucili to do twardej oprawy (jak Jednorożca i Asgard) za 46 zł.
Dla mnie taka cena za jeden frankofoński zeszyt jest zbyt hardkorowa.
Trochę nie rozumiem wrzucania niektórych komiksów w HC i podwyższania ceny do 46.
Te 36-38 zł to już mega hardkor jest moim zdaniem, 46 sprawia, że tego już pewnie nie przeskoczę. Może mają takie wytyczne od oryginalnego wydawcy, że musi być HC, w innym wypadku jest to dla mnie niezrozumiałe posunięcie. Mam np. 4 tomy Silvera, ale Asgard już zbojkotowałem z powodu ceny (choć bardzo chciałem przeczytać).
Zgadzam sie, powinny byc w miekkiej, znaczy sie wolabym w miekkiej, wiecej w kieszeni i na inne komiksy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2335 dnia: Marzec 22, 2014, 01:39:23 pm »
Nie wiem czy przypadkiem gdzieś kiedyś nie czytałem, że to był wymóg zagranicznego wydawcy, że ma być HC (chodziło o Jednorożca, lub Asgard).

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2336 dnia: Marzec 22, 2014, 02:34:56 pm »
Z tego co ja wiem to Jednorożec musiał zostać wydany w takiej formie (twarda okładka), bo tylko dzięki temu udało się dodać "przypisy" (pomagające zrozumieć fabułę komiksu) wydrukowane na wklejkach łączących okładkę z wnętrzem komiksu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Grzesiek744

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2337 dnia: Marzec 28, 2014, 06:47:06 am »
Może ktoś wie czy na Pyrkonie był Taurus, i czy zapowiadali coś ciekawego (np. powrót do starszych nie skończonych serii).

Offline Motyl

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2338 dnia: Marzec 28, 2014, 08:03:51 am »
Na Pyrkonie Taurusa nie było.

Offline pioma10

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2339 dnia: Marzec 28, 2014, 08:39:01 am »
Taurus, (...) czy zapowiadali coś ciekawego (np. powrót do starszych nie skończonych serii).

'Powrót...' - Ostatni rozmawiałem w CK i podobno chcieliby, ale nie w najbliższym czasie.
Coś ciekawego: 2 tom "Srebrny księżyc...", 2 tom i kolejne "Silas Corey", kolejne: "Skorpion", "Murena", "Urban", 'W.E.S.T.", "Wartownicy", "Ekho", "Żywe Trupy", "Orbital" (jak tylko zakończy się kolejny cykl), "Elryk", "Orły Rzymu", oraz "Parker", "Locke & Key", "Black Science".

Fajnie zapowiada się Elryk. Bardzo ładne, mroczne plansze.
Trochę nie rozumiem wrzucania niektórych komiksów w HC i podwyższania ceny do 46.

W rozmowie wyszło, że to wymóg wydawcy oryginału, czyli albo HC albo wcale.