trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2415 dnia: Kwiecień 29, 2014, 09:50:30 am »
Fajnie. Ciekaw jestem jak podejdzie mi Valerian.
Mam to wydanie z wyd. Amber. Jakoś mi nie podeszło wcale, a wcale. Pewnie dlatego, że tam za dużo literek do czytania ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2416 dnia: Kwiecień 29, 2014, 10:04:15 am »
Mam to wydanie z wyd. Amber. Jakoś mi nie podeszło wcale, a wcale. Pewnie dlatego, że tam za dużo literek do czytania ;)



Patrząc na tą przykładową planszę, rzeczywiście Valerian może być przeładowany tekstem. Pamiętam, że w latach 90-ych miałem któryś tom z Komiksu Fantastyki i dobrze się go czytało. Wydanie z Taurusa na pewno kupię. Najwyżej okaże się taką ramotką jak Rozbitkowie czasu i sobie odpuszczę.

Offline Nawimar

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2417 dnia: Kwiecień 29, 2014, 10:17:31 am »
Mi akurat przeładowanie tekstem nie przeszkadza, ale dla wielu współczesnych czytelników rzeczywiście może być to problem. Mam jednak wrażenie, że  urok osobisty pary głównych bohaterów oraz rozmach wszechświata/wszechświatów ukazanych w tej serii zrobi swoje. Przekonamy się za niebawem, a poniżej okładka oryginalnego wydania z których wynika, że załapie się jeszcze "Cesarstwo Tysiąca Planet":
 
 http://www.bedetheque.com/BD-Valerian-et-Laureline-L-integrale-Tome-1-L-integrale-volume-1-66748.html

Offline bosssu

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2418 dnia: Kwiecień 29, 2014, 11:01:43 am »
Fajnie, że ktoś się za nią bierze. Pamiętam części z Komiks-Fantastyka dość mi podeszły i rysunkowo i fabularnie. Szkoda tylko że zdecydowali się az na 7 integrali, takie komiksy spokojnie można upychać po 4-5 albumów a nie po 3, wydłuży nam to czas wydania a i seria może być zagrożona jak np. Blueberry z Egmontu. Zawsze jest przy takich długich seriach problem z czasowością- zobaczymy co będzie z Jeremiahem (ok. 10 lat...ha ha)

Offline Koalar

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2419 dnia: Kwiecień 29, 2014, 12:05:27 pm »
Pamiętam, że podchodziłem do Miasta Niespokojnych Wód, ale chyba spasowałem (a nie pamiętam innej sytuacji, żebym się poddał). A drętwych Rozbitków czasu przeczytałem (choć nawet w ostatnim tomie nowy scenarzysta się trochę rozkręcił). Tak więc sobie myślę, że całość Valeriana raczej u nas nie wyjdzie.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2420 dnia: Kwiecień 30, 2014, 07:58:33 am »
Pamiętam, że podchodziłem do Miasta Niespokojnych Wód, ale chyba spasowałem (a nie pamiętam innej sytuacji, żebym się poddał). A drętwych Rozbitków czasu przeczytałem (choć nawet w ostatnim tomie nowy scenarzysta się trochę rozkręcił). Tak więc sobie myślę, że całość Valeriana raczej u nas nie wyjdzie.
Z tego co pamiętam to Głębiny Nowego Jorku strasznie mnie zmęczyły. Poza tym ten komiks (jak i chyba większość od Amberu, czy jak to się odmienia) były robione ze skanów wątpliwej jakości. Zatem to kolejny gwóźdź do takiego a nie innego odbioru tego tytułu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline bosssu

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2421 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:22:44 am »
Ktoś coś wie o cenie???...Boję się, że okładkową wywalą ze 130-150zł (czyli po zniżkach jakieś 100zł) a przyzwyczaiłem się już do Egmontowskich wydań np. Blueberrego którego można wyłapać za 65zł (taki sam komiks objętościowo )

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2422 dnia: Kwiecień 30, 2014, 10:13:38 am »
Witam

trochę za wcześnie o tym mówić, ale jeżeli wszystkie negocjacje będą Ok (a wszystko na to wskazuje) i cena euro nie zwariuje to cena okładkowa powinna być 80-85 złotych.

pozdrawiam
Taurus Media
TAURUS MEDIA

Offline bosssu

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2423 dnia: Kwiecień 30, 2014, 10:51:01 am »
Witam

cena okładkowa powinna być 80-85 złotych.

pozdrawiam
Taurus Media
Dzięki za odpowiedź- to super cena.

Offline Grzesiek744

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2424 dnia: Kwiecień 30, 2014, 10:54:27 am »
Cena w porządku, we mnie macie na pewno klienta na ten komiks :smile: , i przede wszystkim brawo za wydanie go :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2425 dnia: Kwiecień 30, 2014, 11:18:19 am »
ja biorę Valeriana w całości na pewno... czytałem "Miasto...", ten komiks był jednym z tych, które mnie ukształtowały...
Zarzuty tu są o ilość tekstu, co dla mnie jest bzdurą.* W Valerianie nie ma dłużyzn, akcja się nie ciągnie, tylko rwie do przodu. Każdy element ma swoje miejsce, a po zakończeniu chce się jeszcze raz (a ja rzadko wracam do komiksu od razu po przeczytaniu)
Już dawno miałem zresztą zamiar kupić sobie wersję Cinebook, ale ubiegłoroczny i obecny urodzaj komiksowy powodował ciągłe odkładanie na później (z komiksami zagranicznymi zawsze mniejsze ryzyko wyczerpania nakładu i rozsądniejsze ceny komiksów w drugim obiegu, więc mogą poczekać)
Przy takiej zaś cenie nie ma się co zastanawiać, bo to okazja...
Dziękuję!!!!




*Nie znaczy to oczywiście, że nie ma przegadanych komiksów, ale nie zależy to od ilości, ale od jakości teksu. znam komiksy z małą ilością literek, ale tekstami od czapy i bez sensu. Znam też takie, gdzie dużo literek przekazuje dużo treści wciągającej w akcję z prędkością karabinu maszynowego.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 11:25:12 am wysłana przez fragsel »

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2426 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:33:47 pm »
Ja uważam, że pojawienie się Valeriana to super pomysł.
Dzisiejszy fan komiksu to zazwyczaj 30-40 latek wychowany na Świecie młodych i Komiks fantastyka, chętnie kupi Valeriana bo to jego dzieciństwo.
Jak wiemy komiksy, które były już u nas wydawane (Thorgal, Yans, Rork, W poszukiwaniu ptaka czasu) sprzedają się świetnie.

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2427 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:40:56 pm »

Dzisiejszy fan komiksu to zazwyczaj 30-40 latek wychowany na Świecie młodych i Komiks fantastyka, chętnie kupi Valeriana bo to jego dzieciństwo.


Ja niestety się nie łapię w zakresie pojęcia "fan komiksu" i to zarówno jeśli chodzi o przedział wiekowy, jak i to że nie wychowałem się na Świecie Młodych ani Komiks Fantastyka. No i Valerian to nie moje dzieciństwo więc chyba sobie daruję ten zakup.

Offline melee

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2428 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:51:19 pm »
chyba jestem jedyną osobą, która polubiła Robitków Czasu
ten komiks miał jakiś niesamowity urok i konsekwencję łamania zasad fizyki, bardzo żałuję braku kontynuacji

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2429 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:58:12 pm »
chyba jestem jedyną osobą, która polubiła Robitków Czasu
ten komiks miał jakiś niesamowity urok i konsekwencję łamania zasad fizyki, bardzo żałuję braku kontynuacji
Jestem w szoku w kontekście naszego podejścia do "Orbitala", ale tutaj muszę napisać: no to jest nas dwóch! :)

 

anything