trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alfred2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2535 dnia: Czerwiec 10, 2014, 07:22:17 pm »
Na Stronie FB Taurusa zapytałem kiedy będą dodruki Zywych trupów tomów 10 i 11. W odpowiedzi napisali -
 Jeszcze przed 20 czerwca 2014.
 :smile:


Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2536 dnia: Czerwiec 11, 2014, 12:00:38 pm »
I kolejny świetny komiks, który dzisiaj pochłonąłem to oczywiście Parker. Historia bardzo przypadła mi do gustu, czytało się jak w transie. Niby prosta, nieskomplikowana, ale za to z jakim charakterem. Graficznie również znakomicie, obwoluta prezentuje się ładnie. Szkoda tylko, że nie wybrano lepszej jakości papieru, w takiej temperaturze trudno było obracać kartki, miałem wrażenie jakby strony się topiły :cool:

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2537 dnia: Czerwiec 11, 2014, 12:05:05 pm »
Szkoda tylko, że nie wybrano lepszej jakości papieru, w takiej temperaturze trudno było obracać kartki, miałem wrażenie jakby strony się topiły :cool:

No co Ty? Papier bardzo elegancki!

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2538 dnia: Czerwiec 11, 2014, 12:07:44 pm »
Osobiście kojarzył mi się z takim, który był wykorzystywany do najtańszych książek.

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2539 dnia: Czerwiec 11, 2014, 02:03:47 pm »
Osobiście kojarzył mi się z takim, który był wykorzystywany do najtańszych książek.
Sprobuj dorwac taka wlasnie ksiazke i porownac z Parkerem. Powinienes od razu poczuc roznice.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2540 dnia: Czerwiec 11, 2014, 02:45:42 pm »
Sprobuj dorwac taka wlasnie ksiazke i porownac z Parkerem. Powinienes od razu poczuc roznice.

W grubości na pewno, ale jakieś takie mieszane uczucie pozostaje.
Zastanawia mnie dlaczego czepiacie się najmniej ważnego zdania w moim poście, a nikt inny nie pisze o swoich odczuciach po Parkerze :wink:

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2541 dnia: Czerwiec 11, 2014, 02:48:36 pm »
Zastanawia mnie dlaczego czepiacie się najmniej ważnego zdania w moim poście, a nikt inny nie pisze o swoich odczuciach po Parkerze :wink:
Bo w reszcie twojej wypowiedzi nie ma się do czego przyczepić.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2542 dnia: Czerwiec 11, 2014, 02:52:04 pm »
Bo w reszcie twojej wypowiedzi nie ma się do czego przyczepić.

Ale idea forum nie polega przecież na czepianiu się :wink:

Skończyłem również czytać drugi tom Wartowników, moim zdaniem lepszy od pierwszego.
Największe kadry wyglądają imponująco!

Offline kosmoski

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2543 dnia: Czerwiec 11, 2014, 02:55:43 pm »
a nikt inny nie pisze o swoich odczuciach po Parkerze :wink:

bo po co pisać kolejną laurkę...
jakby był słaby to możnaby się wyżyć...
żeby jeszcze okładka była pocyrklowana, obwoluta zagięta - byłoby o czym pisać...
a tak cóż może być ciekawego w komiksie, przez który o mało nie przypaliłem garnka (bo mnie tak wciągnął, że zapomiałem o obiedzie co się w kuchni gotował) ;)

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2544 dnia: Czerwiec 11, 2014, 02:57:30 pm »
Ale idea forum nie polega przecież na czepianiu się :wink:
Ale nikt sie nie czepia, tylko zwraca uwage, ze papier jest naprawde dobrej jakosci :wink:

Mi sie Parker podobal, dobrze poprowadzona i wciagajaca fabula. Graficznie wymiata.
Przeczytalem tez Ekho i dostalem to, czego oczekiwalem, czyli opowiesci fantasy w stylu Arlestona :smile: Dla mnie w sam raz.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2545 dnia: Czerwiec 11, 2014, 03:00:34 pm »
Ja miałem wrażenie czytając Parkera, że fabularnie jest bardzo podobny do Monstera.

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2546 dnia: Czerwiec 11, 2014, 03:07:42 pm »
Ja miałem wrażenie czytając Parkera, że fabularnie jest bardzo podobny do Monstera.
Hmm, ciekawe, ja nie mialem :) W ktorym miejscu jest podobny???
Spoiler: pokaż
W Parkerze mamy oprycha. ktory zostal wyrolowany i msci sie, rozwalajac po kolei tych, ktorzy go wyrolowali. W Monsterze mamy lekarza z zagranicy, ktory wciagniety jest w rozgrywki polityczne szpitala, w ktorym pracuje. A przy okazji uratowany przez niego pacjent "spelnia jego zycenie" :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2547 dnia: Czerwiec 11, 2014, 03:16:33 pm »
Sam Parker to takie połączenie dwóch głównych bohaterów mangi. Z jednej strony wykorzystany i oszukany, z drugiej uwalniający swoją naturę morderca. Inteligencja w działaniu również jest podobna. Do tego podejmowanie decyzji w wyrokach, szybko i skutecznie. Jak wyrafinowani gangsterzy. Dalej nie chciałbym się zapędzać, bo przecież przeczytałem tylko pierwsze tomy.


Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2548 dnia: Czerwiec 11, 2014, 03:24:44 pm »
Sam Parker to takie połączenie dwóch głównych bohaterów mangi. Z jednej strony wykorzystany i oszukany, z drugiej uwalniający swoją naturę morderca. Inteligencja w działaniu również jest podobna. Do tego podejmowanie decyzji w wyrokach, szybko i skutecznie. Jak wyrafinowani gangsterzy. Dalej nie chciałbym się zapędzać, bo przecież przeczytałem tylko pierwsze tomy.
Hmm, to ew. mozna by mowic o podobienstwach gl. bohaterow, ale nie fabuly.
Mimo wszystko ja nie widze tego podobienstwa, Doktor z Monstera nie pasuje mi kompletnie do Twojego opisu. Poza tym Parker nie ma skrupulow, nie uwalnia w sobie natury mordercy, on juz nim jest. A Doktor morderca? Chyba cos przeoczylem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2549 dnia: Czerwiec 11, 2014, 03:32:47 pm »
Jasne, że fabuła nie jest identyczna, ale widzę podobieństwa:
1) W obu komiksach, jest polowanie. Doktorek ściga Monstera, a Parker osoby, które go oszukały, a później wiadomo...
2) Monster i Parker to podobny typ bohatera, ich geneza jest odmienna, ale efekt finalny dosyć podobny.
3) Podobieństwo widzę również w prowadzeniu historii, wszystko było dokładnie przemyślane przed powstaniem. Takie niuanse się od razu odczuwa. Komiksy powinny układać się jak dobre puzzle, a tutaj wszystkie elementy układanki wskakują na swoje miejsce w odpowiednim czasie.
4) I ten klimat, powaga historii, dojrzałość wprowadzenia postaci. Podsumowując dwie kapitalne pozycje.

 

anything