trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2550 dnia: Czerwiec 11, 2014, 03:45:19 pm »
Zastanawia mnie dlaczego czepiacie się najmniej ważnego zdania w moim poście, a nikt inny nie pisze o swoich odczuciach po Parkerze :wink:
A nieprawda. Ja zaraz po lekturze Parkera napisałem o nim i nawet założyłem osobny temat, byśmy w nim mogli o tej serii dyskutować. Cieszę się, że i Tobie Parker się spodobał!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2014, 09:53:32 pm wysłana przez ramirez82 »

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2551 dnia: Czerwiec 11, 2014, 05:42:56 pm »
Sam Parker to takie połączenie dwóch głównych bohaterów mangi.


Nie chcę wnikać, czy masz rację, czy nie, ale należałoby raczej napisać, ze manga to naśladowanie z "Parkera" (przypomnę, że to historia, ktora najpierw została wydana w postaci ksiązkowej, a potem była filmowana przynajmniej dwa razy).

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2552 dnia: Czerwiec 12, 2014, 06:59:45 pm »
Przeczytalem tez Ekho i dostalem to, czego oczekiwalem, czyli opowiesci fantasy w stylu Arlestona :smile: Dla mnie w sam raz.

No nie, tylko historia Ci się podobała? A rysunki? Jak dla mnie rysunki są lepsze od historii ;-) Ogólnie mnie również czytało się bardzo przyjemnie i jak się pojawi 2 tom, na pewno kupię.

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2553 dnia: Czerwiec 12, 2014, 07:17:54 pm »
No nie, tylko historia Ci się podobała? A rysunki? Jak dla mnie rysunki są lepsze od historii :wink: Ogólnie mnie również czytało się bardzo przyjemnie i jak się pojawi 2 tom, na pewno kupię.
Przeciez nie napisalem, ze rysunki nie. Jasne, ze mi sie podobaly. Ale rysunki w historiach Arlestonach (przynajmniej tych, ktore po Polsku mozna bylo przeczytac) zawsze sa swietne i w podobnym stylu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2554 dnia: Czerwiec 13, 2014, 01:02:16 pm »
Czy Taurus podawał przybliżoną datę wydania drugiego tomu Parkera?

Offline pioma10

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2555 dnia: Czerwiec 13, 2014, 01:37:58 pm »
Czy Taurus podawał przybliżoną datę wydania drugiego tomu Parkera?

Z tego co pamiętam to chyba listopad.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2556 dnia: Czerwiec 13, 2014, 02:22:34 pm »
Kolejny świetny tytuł, na którego kontynuację trzeba tyle czekać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2557 dnia: Czerwiec 13, 2014, 05:06:09 pm »
Z tego co pamiętam to chyba listopad.
Podawali ostatnio zapowiedzi do listopada i nie było Parkera. A właśnie liczyłem na drugi tom jeszcze w tym roku.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2558 dnia: Czerwiec 13, 2014, 07:58:55 pm »
Kurna, skąd się biorą takie długie przerwy? Ponad pół roku, to już mocna przesada! Albo się wydaje w okresach 1-2-3 miesięcznych albo odpuszcza dany tytuł. Może powiecie, że marudzę - jednak strasznie mnie to zaczyna irytować. Co innego jak dana seria ciągle wychodzi, wtedy mogą być narzucane pewne rzeczy. Masakra, pół roku! :evil:

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2559 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:01:56 pm »
Kurna, skąd się biorą takie długie przerwy? Ponad pół roku, to już mocna przesada! Albo się wydaje w okresach 1-2-3 miesięcznych albo odpuszcza dany tytuł. Może powiecie, że marudzę - jednak strasznie mnie to zaczyna irytować. Co innego jak dana seria ciągle wychodzi, wtedy mogą być narzucane pewne rzeczy. Masakra, pół roku! :evil:
Tego rodzaju przerwy zależą od szybkości sprezedaży danego tytułu i od okresu, w jakim rozliczają się z wydawcą ksiegarnie. W Polsce komiksy sprzedają się długo i powoli, a księgarnie rozliczają się późno. Gwarantuję Ci, że gdyby "Parker" wyprzedał się w dwa tygodnie, to "Taurus" nie zwlekałby z wydaniem następnego tomu.

Offline Johnson

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2560 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:03:01 pm »
Ostatnio na spróbowanie wziąłem Elryka. Zainteresował mnie opis i przykładowe kadry z komiksu, więc postanowiłem kupić. Cieszę się, że to zrobiłem, bo album bardzo mi przypadł do gustu. Momentami klimat przypomina mi trochę książki o Drizztcie (które czytałem dawno temu), a wygląd Melnibone kojarzy mi się z Baldurs Gate 2 i podziemnym miastem mrocznych elfów. Elryk tom pierwszy to, moim zdaniem, bardzo przyzwoita lektura. Na pewno biorę też tom drugi.

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2561 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:42:48 pm »
Ostatnio na spróbowanie wziąłem Elryka. Zainteresował mnie opis i przykładowe kadry z komiksu, więc postanowiłem kupić. Cieszę się, że to zrobiłem, bo album bardzo mi przypadł do gustu. Momentami klimat przypomina mi trochę książki o Drizztcie (które czytałem dawno temu), a wygląd Melnibone kojarzy mi się z Baldurs Gate 2 i podziemnym miastem mrocznych elfów. Elryk tom pierwszy to, moim zdaniem, bardzo przyzwoita lektura. Na pewno biorę też tom drugi.
A samego Moorcocka czytałeś?

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2562 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:47:12 pm »
Może powiecie, że marudzę - jednak strasznie mnie to zaczyna irytować.

Marudzisz. Pewnie, że chciałoby się częściej, ale wolę co pół roku jeden tom, niż tak jak wydawały wydawnictwa typu Mandragora, czy Manzoku, czy Egmont z Potworem z Bagien co dwa lata. Na szczęście Sideca i Elemental, które wzięły się za dłuższe serie, wydają je częściej.

Offline Johnson

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2563 dnia: Czerwiec 13, 2014, 10:06:40 pm »
A samego Moorcocka czytałeś?


Wstyd się przyznać, ale nie czytałem. Nazwisko było mi oczywiście znane, ale Elryk jest moim pierwszym kontaktem (może nie bezpośrednim, bo to komiksowa adaptacja napisana przez innego autora, ale jednak to jakiś kontakt) z jego twórczością. Rozumiem, że generalnie Pan poleca Moorcocka?

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2564 dnia: Czerwiec 13, 2014, 10:55:50 pm »

Wstyd się przyznać, ale nie czytałem. Nazwisko było mi oczywiście znane, ale Elryk jest moim pierwszym kontaktem (może nie bezpośrednim, bo to komiksowa adaptacja napisana przez innego autora, ale jednak to jakiś kontakt) z jego twórczością. Rozumiem, że generalnie Pan poleca Moorcocka?
Generalnie to niespecjalnie Moorcocka lubię, ale to, co napisał, uważam za lepsze od tego, co zobaczyłem w komiksie. Skoro zaś komiks Ci się podobał, to chyba warto zajrzeć do powieści.

 

anything