trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Johnson

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2565 dnia: Czerwiec 14, 2014, 08:53:19 pm »
Ok, dzięki za rekomendację.

Offline nexus6

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2566 dnia: Czerwiec 14, 2014, 11:47:32 pm »
Czytałem kiedyś jakaś powieść Moorcocka i była to najgorsza powieść fantasy jaką w życiu czytałem. Od tamtego czasu trzymam się z daleka od tego pana. Ale na komiks mam chrapkę - tylko nie mogę się zdecydować.


Zastanawiam się na co liczy taurus mając wyczerpane nakłady do pierwszych dwóch cześci Long silver johna. Ci, którzy mieli kupić pozostałe dwie części już to zrobili. Wątpie, aby reszta trójki i czwórki zeszła - kto kupi nie mając początku. Może tak dodruk?

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2567 dnia: Czerwiec 16, 2014, 01:31:44 pm »
Jako odskocznię od mundialowych emocji, przeczytałem Elryka.
I cóż można rzecz?
Ta opowieść jest tak bardzo dark.
To my Melinbonianie. Jesteśmy tak bardzo dark.
Tak bardzo dark, że kąpiemy się w krwi dziewic.
Tak bardzo dark, że z nudów przyciskamy do siebie niewolnicę i robimy jej księcia z Dorne.
Tak bardzo dark, że na królową wybieramy sobie własną siostrę.
Tak bardzo dark, że pod rubinowym tronem w sali tronowej trwa nieskończona orgia.
To my Melinbonianie. Jesteśmy tak bardzo dark.
Miejscami to jest aż komiczne jak bardzo oni chcą być dark. Kiedy kuzyn władcy wypoczywa, to nie siedzi po prostu na jakiejś wielkiej kanapie. O nie, za fotel robią niewolnice.  :biggrin:

Nie będzie żadnym spoilerem jeśli streszczę cały komiks, bo fabuły jest tam na maksymalnie 15 stron:
No więc jest sobie Mufaso-Simba i Skaza. Mufaso-Simba rządzi sporą ilością królestw zwaną Westeros i siedzi na rubinowym tronie. Skaza uważa, że lwy z lwiej skały są za mało dark, więc jak tylko nadarza się okazja, to w czasie bitwy zrzuca Mufaso-Simbę do kanionu pełnego antylop. Skaza ma więc rządzić tym jeszcze bardziej dark Westeros. Niestety ma za mało hien po swojej stronie, więc jak wielka ośmiornica ratuje Mufaso-Simbę i ten wyjawia, że Skaza chciał go zabić, to lud dark Westeros szybko pojmuje Skazę i zamyka go w lochach. Skaza wzywa demona, uwalnia się i teleportuje z tak bardzo dark krainy, przy okazji porywając Sarabi, królową dark Westeros. Wkurzony Mufaso-Simba uwalnia jeszcze fajniejszego demona i koniec pierwszej części.

Ten komiks ma ten sam problem co najnowszy Thorgal (Kah-Aniel), tak naprawdę tam nic się nie dzieje. Fajnie się czyta, ale po 48 stronach zostajemy z niczym. To jest to, co odróżnia znakomite 48-stronicowe albumy, od średnich. Jak się weźmie do ręki jakikolwiek tom Wież Bois-Maury, czy Thorgala z dawnych czasów, to zamykasz ostatnią stronę i masz poczucie, że przeczytałeś fajną, gęstą historię (nawet jeśli jest to tylko jedna część z czterech w Krainie Qa). A tu jest taka wydmuszka, jakbyś przeczytał jeden rozdział książki z kilku. Van Hamme by to rozpisał na maksymalnie 15 stron i dowalił kolejne 30 stron fabuły. A tu tylko pyk, pyk, zły kuzyn, pyk, pyk, wraca Elryk, jeden demon, drugi demon, koniec.

Przypuszczam, że cała historia 1-4 będzie fajna i pierwszy tom mocno zyska po przeczytaniu całości, ale nie jestem pewien czy ten przeciętny komiks jest wart 4 x 46 zł. Na razie uważam, że Elryk jest trochę lepszy od Krucjaty, klasę, albo dwie gorszy od Long John Silvera i 3 klasy gorszy od Wież Bois-Maury.

Najlepsze w tym komiksie są rysunki. Rubinowy tron wygląda super, Elryk wygląda super, statki solarne z Tajemniczych złotych miast wyglądają fajnie, moment kiedy Elryk pędzi odzyskać królestwo trzymany przez ośmiornicę wygląda cudownie, demon pod  postacią chłopca na ostatniej stronie komiksu też fajny (gorzej z tym kiczowatym potworkiem, wezwanym przez jego kuzyna). To nie jest seria pierwszego wyboru, ale na pewno nie jest zła.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 01:38:11 pm wysłana przez Death »

Offline eter.one

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2568 dnia: Czerwiec 16, 2014, 05:02:53 pm »
Dobre podsumowanie Death
Ja też najarałem się na Elryka a po przeczytaniu od razu poszedl na allegro Graficznie świat przedstawiony w komiksie wygąda dobrze ale fabuła tak jak piszesz nie wciąga, Elryk jako główny bohater zblazowany jakiś taki musi chyba więcej kąpieli w krwi zażywać  :biggrin: Tak samo miałem z Long Johnem - wszędzie ochy i achy a mnie ten komiks nie zachwycił. Pisał już na tym forum ktoś odnośnie fabuł Dorisona, że przereklamowany i nic specjalnego fabularnie i ja się z tym zgadzam. Brawa dla Taurusa za wydawanie europejskich komiksów ale bardzo na średniaki postawił. Dobrze, ze Valeriana wydadzą (mam nadzieję, że cały cykl wreszcie)

Offline mr.castor

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2569 dnia: Czerwiec 16, 2014, 05:16:37 pm »
W zasadzie wasza argumentacja pokrywa się z moimi odczuciami co do pierwszego tomu, ale to co wypunktował Death odnośnie " tak bardzo  Dark " dla mnie jest zaletą, bo mało obecnie komiksów w sprzedaży które podobny klimacik serwują. Faktycznie można było by fabularnie dopchać trochę wątków, ale generalnie nie jest źle. Mam nadzieję że kolejne tomy będą lepsze, a jako całość seria dorówna Long John Silverowi ( chyba najlepszej serii jaką czytałem od Taurusa )

Offline horror

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2570 dnia: Czerwiec 16, 2014, 07:35:02 pm »
Troche rozczarowujace ze tak wszyscy jada po Moorcocku.

Nie nalezy zapominac ze Moorcook polozyl podwaliny pod tzw dark fantasy gdzie bohater wcale nie jest taki dobry, a wrecz lepiej gdyby byl zly i zgadzam sie z tym, ze komus moze sie nie podobac, bo traci troche czasem,  to co on napisal ale nalezy docenic wklad Moorcooka w tworzenie tego podgatunku fantasy i to ze Martin, ktorego tak wszyscy lubia za GoTa moze wcale nie pisalby tak soczyscie gdyby po trochu nie eksplorowal i czerpal z tego co mu zostawili  poprzednicy.


Offline Tomasz 66

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2571 dnia: Czerwiec 22, 2014, 07:11:45 pm »
Może przegapiłem, ale czy Taurus zapowiadał II wydanie Żywych trupów -12 (już jest niedostępne wyd I w księgarniach) ?

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2572 dnia: Czerwiec 22, 2014, 07:13:34 pm »
Taurus po kolei dodrukowuje poszczególne tomy, teraz będzie 10,11, więc 12 jest następny w kolejce.

celtic

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2573 dnia: Czerwiec 28, 2014, 12:24:57 pm »
Jako że często Taurus udziela odpowiedzi na tym forum, mam pytanie do wydawcy.
Dlaczego 4 tom Jednorożca nie był wydany na kredzie???

Offline Dzungla

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2574 dnia: Czerwiec 30, 2014, 09:06:54 am »
Kiedy ma być reedycja From Hell ?
Już dawno to było zapowiadane, mam nadzieję, że nie odpuścili tego tytułu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2575 dnia: Czerwiec 30, 2014, 09:19:10 am »
Kiedy ma być reedycja From Hell ?
Już dawno to było zapowiadane, mam nadzieję, że nie odpuścili tego tytułu.
Ale to nie Taurus, tylko Timof...

Offline bosssu

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2576 dnia: Czerwiec 30, 2014, 09:51:54 am »
Jednorożec, Elryk....a może w końcu REQUIEM- Wampirzy Rycerz????......dla mnie to mistrzostwo DARK

Offline Dzungla

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2577 dnia: Czerwiec 30, 2014, 09:56:26 am »
Ale to nie Taurus, tylko Timof...


Ok, tam zapytam :)

Offline DarekŻory

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2578 dnia: Lipiec 11, 2014, 07:14:06 pm »
Z pewnością wydawnictwo Taurus wyczekuje zamknięcia trzeciego cyklu 'Orbitala" we Francji Czy w zamian nie zechciał, by wydać spin-offa ??

Jaką cenę okładkowa zaproponujecie za Valeriana i z jaką częstotliwościowa będzie wydawany ??
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2014, 07:19:24 pm wysłana przez DarekŻory »

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2579 dnia: Lipiec 11, 2014, 07:18:37 pm »
Czymożeciemiudzielićinformacji?.ZpewnościąTauruswyczekujenazamknięcietrzeciegocyklu"Orbitala"weFrancji,tomożezechciał,bywydaćspin-offawmiędzyczasie??.Wjakimtempiewydawaćbędziecie"Valeriana"ijakącenęzaproponujecie??
Co do ceny to nie mamy co gdybać, bo Taurus rzekł:
[/font][/size]
Witamtrochę za wcześnie o tym mówić, ale jeżeli wszystkie negocjacje będą Ok (a wszystko na to wskazuje) i cena euro nie zwariuje to cena okładkowa powinna być 80-85 złotych.pozdrawiamTaurus Media[/font]
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything