Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2835 dnia: Październik 26, 2014, 04:45:48 pm »
Egmontu chyba nie wzruszają ekranizacje, czy też gry na podstawie komików, bo sukces "The Wolf Among Us" przełożył się na 0 (słownie: zero) tomów "Baśni" wydanych w 2014, a także zaowocował brakiem dodruków dwóch pierwszych tomów. Nowi klienci zafascynowani światem Baśniogrodu są Egmontowi najwyraźniej niepotrzebni.
Nie powiedziałbym, że The Wolf Among Us był u nas sukcesem, bo nie był. Co innego gry od CD Projektu gdzie Wiedźmin wykręcił taką popularność, że Sapkowski wrócił do pisania. Sam CD Projekt odniósł niesamowity wizerunkowy sukces co widać po popularności firmy w mediach i na GPW oraz po tym jakie jest parcie na trzecią część gry. Powstał komiks w Dark Horse i Egmont od razu to zauważył sprowadzając go do Polski. Nie zrobiono tego, bo historia jest dobra (jest średnia full), ale dlatego, że jest popularność na wiedźmińskie klimaty. Jeśli CD Projekt osiągnąłby podobny efekt boomu na cyberpunkowe klimaty to można byłoby mieć nadzieję, że trując Egmontowi sięgnie on po Transmetropolitana. To byłby sprzyjający czynnik, a nie kluczowy.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Fau

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2836 dnia: Październik 26, 2014, 06:27:57 pm »
Nie powiedziałbym, że The Wolf Among Us był u nas sukcesem, bo nie był.

A ja bym powiedział, że był.  :lol:

Uwielbienie dla Wiedźmina w Polsce to inna para kaloszy i zjawisko, które liczy sobie trochę więcej lat niż gra. Każdy badziew z logo Widźmina (np. niesławny film) zarobi swoje.
Jeżeli w Egmoncie nikt nie potrafił pomyśleć: "Może warto wznowić dwa pierwsze tomy Baśni, bo wyszła gra, która zbiera świetne recenzje" to nie liczyłbym na myślenie w stylu: "Cyberpunk to świetna gra, wydamy Transmetropolitan".
Dla mnie EOT, bo to wątek poświęcony Taurusowi, a trochę zeszliśmy z tematu.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2014, 06:35:25 pm wysłana przez Fau »

Offline Szekak

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2837 dnia: Październik 26, 2014, 06:59:51 pm »
Zgadzam się z Fau. Od siebie dodam tylko, że na forum niezwiązanym z komiksami był człowiek poszukujący pierwszych tomów Baśni, bo właśnie zafascynowała go gra. Tomów oczywiście nie kupił, bo nie było. Wiedźmin to zupełnie inna para kaloszy. Co do cyberpunku, to nijak ma się marka CD Projektu do komiksu, więc powiązanie między tymi dwoma tytułami jest strasznie wymuszone i jedno nie wpłynie na drugie.

Offline Motyl

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2838 dnia: Październik 28, 2014, 08:48:25 pm »
Takie tam mini info, oczywiście wstępne plany, ale zacne:
http://paradoks.net.pl/read/25170

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2839 dnia: Październik 28, 2014, 08:52:21 pm »
Takie tam mini info, oczywiście wstępne plany, ale zacne:
http://paradoks.net.pl/read/25170
Black Science przesunięty na styczeń? Smuteczek. Za to na drugi tom Locke&Key nie trzeba będzie czekać długo, co pewnie wiele osób ucieszy.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2840 dnia: Październik 28, 2014, 08:55:24 pm »
Black Science przesunięty na styczeń?

Może to i dobrze? Jest tyle komiksów do kupienia/przeczytania, a w styczniu zazwyczaj jest większy luz.

Za to na drugi tom Locke&Key nie trzeba będzie czekać długo, co pewnie wiele osób ucieszy.

O tak! Wszystko wygląda bajecznie, BS, Parker, Elryk, Żywe Trupy, Lazarus...co miesiąc murowany hit :wink: No i tajemniczy nowy tytuł...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2841 dnia: Październik 28, 2014, 08:57:05 pm »
Black Science przesunięty na styczeń? Smuteczek. Za to na drugi tom Locke&Key nie trzeba będzie czekać długo, co pewnie wiele osób ucieszy.
Smuteczek jest, ale łagodzony dawno wyczekiwaną przeze mnie XIII!!! Mam nadzieję, że puszczą też spin-offy Mystery.

Offline Motyl

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2842 dnia: Październik 28, 2014, 09:01:24 pm »
Black Science przesunięty na styczeń? Smuteczek.
Kwestia materiałów, tytuł będzie dopieszczony, nie ma się co spieszyć. Za to Urban 3 jeszcze w tym roku. 

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2843 dnia: Październik 28, 2014, 09:07:53 pm »
Bardzo dobre zapowiedzi. Szkoda przesunięcia Black Science, ale trudno. Ciekawe co to za nieujawniony tytuł, coś amerykańskiego, czy frankofonskiego... no i Parker w styczniu!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2844 dnia: Październik 28, 2014, 09:10:40 pm »
...no i kolejny Brubaker!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2845 dnia: Październik 28, 2014, 09:16:23 pm »
Cytat: tucoRamirez link=topic=13814.msg1277968#msg1277968 date=141453064y0
...no i kolejny Brubaker!
Jak to? Lazarus to Rucka.

Offline pioma10

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2846 dnia: Październik 28, 2014, 09:38:03 pm »
Mam nadzieję, że puszczą też spin-offy Mystery.

"Puszczą". I to prawdopodobnie w pierwszej połowie 2015.

Ciekawe co to za nieujawniony tytuł, coś amerykańskiego, czy frankofonskiego...

Z tego co słyszałem to "coś frankofońskiego".

Jak to? Lazarus to Rucka.

Ale jest szansa na 'Criminal', więc może o to chodzi.

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2847 dnia: Październik 28, 2014, 09:43:15 pm »
Takie tam mini info, oczywiście wstępne plany, ale zacne:
http://paradoks.net.pl/read/25170
Niby nie dużo, ale jakie tytuły!
I wraca moja <3 XIII!!! :) Nice! :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2848 dnia: Październik 28, 2014, 09:45:40 pm »
Criminal? Tego mi było trzeba! Oby się udało!

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2849 dnia: Październik 28, 2014, 09:48:18 pm »
Taurus ostatnio wspominał coś o Deadly Class, więc może...