trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2895 dnia: Listopad 03, 2014, 07:18:01 pm »

Oba komiksy dobre. Silas ma być kontynuowany, a przynajmniej na dzień dzisiejszy Srebrny Księżyc niestety nie.
Wow! Już w styczniu!

Offline Jelsky

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2896 dnia: Listopad 03, 2014, 08:42:01 pm »
Świetna sprawa z tym Silasem, że będą go ciągnąć dalej. Z "Wartownikami" komiks stanowi  fajny tandem, niby czasy te same ale jakże różne są to komiksy! Mnie "Silas" silnie kojarzy się z Fandorinem (postać wymyślona przez pisarza Akunina), carsko-rosyjskim detektywem, a to głównie przez postać egzotycznego asystenta rozdającego kopniaki z półobrotu :smile: . W każdym razie komiks skrzy się tajemnicą, wartką akcją i bardzo sympatycznym rysunkiem - rozrywkowo bardzo dobra rzecz.

Offline kenji

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2897 dnia: Listopad 03, 2014, 08:55:54 pm »
Czuje się namówiony. Silas jedzie do mnie:)

Offline DarekŻory

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2898 dnia: Listopad 03, 2014, 09:29:18 pm »
Czuje się namówiony. Silas jedzie do mnie:)


Ja miałem fart. Na allegro pierwszy tom kupiłem za 17 PLN z przesyłką.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2899 dnia: Listopad 03, 2014, 09:49:16 pm »
Z "Wartownikami" komiks stanowi  fajny tandem, niby czasy te same ale jakże różne są to komiksy!

A jak to właściwie jest z "Wartownikami"? Komiks dzieli się na jakieś cykle, każdy tom to zamknięta historia, a może wciąż ciągnie się jedna, dłuższa historia? Bo nie wiem, czy brać się za to, czy jeszcze poczekać, chociaż do tego czwartego tomu. Podobne pytanie jeśli chodzi o "Orły Rzymu"? Bardzo ciekawię mnie te dwie serie, ale na razie kupuję na bieżąco i odkładam na półkę.

Offline kosmoski

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2900 dnia: Listopad 03, 2014, 09:54:23 pm »

Ja miałem fart. Na allegro pierwszy tom kupiłem za 17 PLN z przesyłką.

w jednym dyskoncie co często podrzuca komiksy 40% taniej mozna wyrwać drugi tom. A sam komiks rewelacyjny - ciekawie poprowadzona intryga, z sympatyczną kreską i satysfakcjonujacym zakończeniem.

Broniłbym też Srebrny Księżyc nad Providence. Nie jest to dzieło najwyższych lotów, ale jako rozrywkowe czytadło sprawdza się wyśmienicie.

...niewydarzonym stylizacjom lovecraftowym mówimy stanowcze nie!

Co do nawiązań do Lovercrafta - jest kilka znajomych motywów, są one fajnie i w miarę spójnie wplecione w fabułę, także nie ma co szaleć z tym "niewydarzaniem" :wink:

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2901 dnia: Listopad 03, 2014, 09:58:24 pm »
A sam komiks rewelacyjny - ciekawie poprowadzona intryga, z sympatyczną kreską i satysfakcjonujacym zakończeniem.

Czy ja wiem? Rewelacyjny to chyba słowo mocno na wyrost. Ja po dwóch tomach odpuściłem, seria mnie nie porwała. Moim zdaniem na rynku jest sporo innych, wartych zainteresowania. Aczkolwiek jest to komiks dobry, z ciekawą fabułą i niezłymi rysunkami.

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2902 dnia: Listopad 03, 2014, 10:04:48 pm »
A jak to właściwie jest z "Wartownikami"? Komiks dzieli się na jakieś cykle, każdy tom to zamknięta historia, a może wciąż ciągnie się jedna, dłuższa historia? Bo nie wiem, czy brać się za to, czy jeszcze poczekać, chociaż do tego czwartego tomu. Podobne pytanie jeśli chodzi o "Orły Rzymu"? Bardzo ciekawię mnie te dwie serie, ale na razie kupuję na bieżąco i odkładam na półkę.
Orły Rzymu to według mnie hit, bardzo polecam! Najlepszy komiks Mariniego, przygoda z historią w tle.
Wartownicy też godni polecenia, dwa albumy, które dotąd przeczytałem różnią się od siebie diametralnie (nawet graficznie). Pierwszy tom to takie wprowadzenie, drugi to pierwsza poważna akcja, o ile sobie przypominam.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2903 dnia: Listopad 03, 2014, 10:16:10 pm »
Dla mnie oba wydane u nas tomy Wartowników to czysta rewelacja. Kocham klimat, fabułę, postacie, klimat i oprawę graficzną. Ale mówię to z perspektywy człowieka, w którym hasła "Michael", "Blucher" i "Ofensywa Dla Pokoju" wywołują mały wewnętrzny orgazm (to jest z perspektywy miłośnika tematu Wielkiej Wojny).

Offline Jelsky

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2904 dnia: Listopad 04, 2014, 06:56:05 am »
A jak to właściwie jest z "Wartownikami"? Komiks dzieli się na jakieś cykle, każdy tom to zamknięta historia, a może wciąż ciągnie się jedna, dłuższa historia? Bo nie wiem, czy brać się za to, czy jeszcze poczekać, chociaż do tego czwartego tomu. Podobne pytanie jeśli chodzi o "Orły Rzymu"?


Oba te komiksy nie dzielą się na mniejsze, zamknięte części. Na pewno nie "Orły" - te jednak silnie polecam, nie wiem czy od czasów "Long Johna" nie jest to najlepszy komiks frankofoński (nie umniejszając pozostałym) w jaki Taurus zainwestował. Dopracowane realia, skomplikowani bohaterowie i kreska Mariniego (niby inna ale jednak wciąż taka sama czyli bardzo efektowna). Co do "Wartowników" też nie ma wyraźnego podziału na jakieś fabularne segmenty w tym komiksie - faktycznie, każdy album przedstawia oddzielną misję, ale wątki tak są przeplecione że jest jakiś wyczuwalny ciąg dalszy a i bez znajomości poprzednich tomów też, myślę, nie sposób go czytać. Ale kupić ten komiks warto. Zdecydowanie. Plastycznie bardzo ciekawy. Odnoszę wrażenie (choć pewnie mylne), że Breccia chwilami ma coś z Bisleya ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2905 dnia: Listopad 04, 2014, 08:32:07 am »
Dzięki. Jak skończę "Sagę Valty" będę musiał zabrać się za obie serie, w końcu mam już z każdej po trzy tomy, więc trochę do czytania będzie.

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2906 dnia: Listopad 04, 2014, 11:51:17 am »
Wracając do Silasa to obie części zostały oznaczone datą 2010-2012, 2 tom pojawił się w Francji tylko dwa miesiące po pierwszym tomie (okazuje się, że rysownik tworzył od razu oba tomy), jeśli i teraz tak będzie (3 tom zapowiadany na styczeń) to może niedługo zobaczymy w Polsce drugi dyptyk.
Mam nadzieję, że tak będzie mimo ostatniego kadru 2 tomu, w którym jak dla mnie opiumowy dym ułożył się w napis "fin".

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2907 dnia: Listopad 04, 2014, 11:57:35 am »
Hmm... przyznam się, że nie potrafię w tym dymie dostrzec napisu "fin". Ale masz rację, skoro pierwszy dyptyk wydany na przełomie 2012/2013 roku podpisywany był 2010-2012, to kto wie, może faktycznie drugi już się tworzy od dłuższego czasu i w przyszłym roku wyjdą obie części.

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2908 dnia: Listopad 05, 2014, 09:14:15 pm »
Szkice i kilka stron w tuszu do nowego Silasa: http://www.croiseedesmondes.fr/silas-corey-revient-debut-2015/

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2909 dnia: Listopad 07, 2014, 06:15:57 am »
Zeby nie bylo, ze Turusa tyram czy cos, ogolnie miod, cud itp. jezli chodzi o kwestie wydawnicze. Ale to co ostatnio sie w Turusowych komiksach pojawilo to wola o pomste do nieba.
Ten pasek na tylnej okladce informujacy o Centrum Komiksu, to jest taki koszmarek, ze az oczy bola. Logo Centrum Komiksu tez nadaje sie tylko do wymiany, a nie prezentowania na FB, na stronie rodzimej, czy w komiksach Elementalu.
XXI w. sie klania, zostawmy ere pierwszych programow graficznych w spokoju.

Zaniepokojony klient  :oops:
Buk, Hodor i Dziczyzna