trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2985 dnia: Listopad 25, 2014, 04:06:30 pm »
Już lepiej określić limit pytań na osobę w jednej turze niż ograniczać zakres tematyczny.
Świetny pomysł. Przy czym może dobrze by było aby przed sporządzeniem listy właściwej w przedbiegach moc również zadawc te same pytania, co poprzednicy, co nadawałoby odpowiednie priorytety pożądanym tytułom.


EDIT: Mam tutaj na myśli podobną strategię, jak w przypadku głosowania na najlepsze komiksy w roku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2014, 04:10:49 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2986 dnia: Listopad 25, 2014, 04:12:24 pm »
To i tak nie sprawi, że Taurus przestanie się irytować i i tak będzie kogoś musiał zatrudnić do 'korespondencji' z czytelnikami. Gildia jest tylko skrawkiem komiksowa a dzisiejsza internetowa społeczność ma to do siebie, że odpowiedź Taurusa przyjmie do wiadomości tylko wtedy, jak Taurus odpowie bezpośrednio pod jego wpisem. I mimo pytań, kwartalnych odpowiedzi, ludzie na tablicy FB Taurusa będą wciąż i wciąż zadawali te same pytania, mimo że odpowiedź będzie kilka postów niżej.

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2987 dnia: Listopad 25, 2014, 04:15:18 pm »
EDIT: Mam tutaj na myśli podobną strategię, jak w przypadku głosowania na najlepsze komiksy w roku.

No tak. Tylko, że w głosowaniu na najlepsze komiksy roku wybiera się komiksy, które się czytało i to w danym roku, a tutaj mogą być najprzeróżniejsze pozycje (i to często wymieniane przez osoby, które się z nimi nie zapoznały). Dlatego nie wiem czy konieczne jest nadawanie takiego priorytetowego statusu. Zresztą i tak pytania zostaną razem wysłane, więc niewiele to zmieni. 

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2988 dnia: Listopad 25, 2014, 04:20:46 pm »

To i tak nie sprawi, że Taurus przestanie się irytować i i tak będzie kogoś musiał zatrudnić do 'korespondencji' z czytelnikami. Gildia jest tylko skrawkiem komiksowa a dzisiejsza internetowa społeczność ma to do siebie, że odpowiedź Taurusa przyjmie do wiadomości tylko wtedy, jak Taurus odpowie bezpośrednio pod jego wpisem. I mimo pytań, kwartalnych odpowiedzi, ludzie na tablicy FB Taurusa będą wciąż i wciąż zadawali te same pytania, mimo że odpowiedź będzie kilka postów niżej.


Zirytowany Taurus brzmi groźnie, ale może w takich okolicznościach przecież przekierować tych różnych społecznościowo-internetowych moronów do odpowiedniego wątku na naszym forum, umieszczając stosownych napis gdzies na swojej stronie fejsa.


No tak. Tylko, że w głosowaniu na najlepsze komiksy roku wybiera się komiksy, które się czytało i to w danym roku, a tutaj mogą być najprzeróżniejsze pozycje (i to często wymieniane przez osoby, które się z nimi nie zapoznały). Dlatego nie wiem czy konieczne jest nadawanie takiego priorytetowego statusu. Zresztą i tak pytania zostaną razem wysłane, więc niewiele to zmieni.

Problem w tym, że pytań może być za dużo, a znając życie niektóre mogą być zupełnie od czapy. Ale być może masz rację. Wszystko wyjdzie w praniu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2014, 04:24:05 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2989 dnia: Listopad 25, 2014, 04:30:06 pm »
Pomysł z pytaniami bardzo dobry. Ja widzę taki system komunikacji w jasnych barwach. Wszystko zależy od przyjętej koncepcji.
Jeśli znajdzie się chętny moderator, który założy wątek i będzie go nadzorował.
Wątek powinien zawierać zasady (rodzaj regulaminu) odnośnie zadawania pytań. Typu pytania zadajemy raz na kwartał, np do 15 stycznia, 15 kwietnia ect. Dyskusje typu dana seria jest lepsza od innej między forumowiczami, moderator będzie usuwał.
Zapewne sporo padnie pytań: czy wydacie daną serię??? Wystarczy później, podczas przygotowania do wysłania pytań, odpowiednio je pogrupować. Zamiast 30 zapytań o różne tytuły, połączyć w jedno, gdzie wypunktuje się komiksy, które życzą sobie czytelnicy. Wydawca odpisze tak, nie, zastanawiamy się ect. Cała sztuka polega na odpowiednim pogrupowaniu pytań przed wysłaniem. Można podzielić na: zapytania o chęć wydania zaproponowanych serii przez czytelników, o plany na dany okres, o formę, jakość wydań (papier, integral czy pojedyncze tomy, okładka), o kontynuacje, cenę, sposoby dystrybucji, ewentualną współpracę z polskimi artystami, inne. Oczywiście do przedyskutowania te kategorie.
Wątek mógłby być podczepiony.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2990 dnia: Listopad 25, 2014, 04:38:57 pm »
Cała ta rozmowa przypomina scenę z głosowaniem z "Rejsu". Pewnie, że przydałoby się żeby te pytania miały więcej sensu niż wyliczanie tytułów wziętych z kapelusza z dopiskiem "wydacie?". Może rzeczywiście ograniczenie pięciu pytań na osobę coś by tu dało.

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2991 dnia: Listopad 25, 2014, 04:41:50 pm »
Może rzeczywiście ograniczenie pięciu pytań na osobę coś by tu dało.

Biorąc pod uwagę liczbę potencjalnych pytających, proponowałbym raczej po 3 pytania na osobę.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2992 dnia: Listopad 25, 2014, 05:04:01 pm »
Jedno pytanie na miesiąc to najlepsza opcja dla jednego użytkownika (oczywiście będzie możliwość zadania wszystkich na raz, chodzi mi o średnią).

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2993 dnia: Listopad 25, 2014, 05:34:42 pm »
a może wybierzemy gremium składające się na przykład z osób o najdłuższym nicku na forum, które osobom, których pytanie ma najwięcej sensu albo jest najkrótsze raz na tydzień pozwoli zdać jeszcze jedno pytanie, ale tylko maksymalnie 13 znaków (licząc spację) dotyczące tylko szczegółów technicznych i tylko odnośnie komiksów wydawanych w parzyste miesiące lat nieprzestępnych?
takie samo gremium mogłoby bez pytania użytkowników usuwać pytania o komiksy, które ich członkowie już mają albo ich nie interesują?

co oczywiście w żaden sposób nie zwalniałoby moderatora z obowiązku pytania co i w jaki sposób zmoderwoać przed wysłaniem po odczekaniu obowiazkowych 2 miesięcy na wypadek gdyby ktoś sam chciał swoje pytanie zmoderować po upływie czasu...


{wyłączenie sarkazmu}

ja się chętnie podejmę wysyłania pytań, ale chyba kogoś pogięło, jeśli myśli że znajdzie frajera co się będzie bawił w liczenie czy ktoś nie przekroczył limitu pytań, albo będzie prowadził moderację "konsultując moderowanie listy z nami"...
wy dajecie pytania, ja je zbieram i po 15 stycznia wysyłam. nikogo nie pytam, nic nie konsultuję ani nie liczę. wysyłam, usuwam powtarzajace i edytuję jak chcę bez ingerencji w sens pytania.

tyle mojej propozycji. Take it or leave it.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2994 dnia: Listopad 25, 2014, 06:31:27 pm »
Fragsel, z całym szacunkiem, ale dlaczego akurat pomyślałeś, że to Ty miałbyś robić? Być może znajdzie się chętny, niekoniecznie "zawodowy" moderator forum, który wykaże się większym entuzjazmem, którego u Ciebie nie widać. Na razie jesteśmy we wstepnej fazie ustaleń co do zasad tworzenia listy. Wydaje mi się, że akurat w tym temacie wszelkiego rodzaju sarkazmy i "podcinania skrzydeł" są wysoce nie na miejscu.

Offline DarekŻory

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2995 dnia: Listopad 25, 2014, 06:37:01 pm »
Limit pytań hahahaha. A jakie pytania mają sen??


Prosty podział: Wznowienia, prośby o wydanie oraz dodruki; komiksy USA; Francja; Polskie oraz reszta świata.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2996 dnia: Listopad 25, 2014, 06:42:28 pm »
Limit pytań hahahaha. A jakie pytania mają sen??

Snu nie mają żadnego, mogą mieć ewentualnie sens.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2997 dnia: Listopad 25, 2014, 06:53:59 pm »
Moim zdaniem ten limit nie jest zły. Narzucenie takiego ograniczenia sprawi, że każdy będzie pytał o rzeczy jego zdaniem najistotniejsze. A jeśli fragsel uważa, że dopilnowanie przestrzegania tego limitu to taka żmudna robota, to mogę być tym "frajerem" który to zrobi.

Offline wilk

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2998 dnia: Listopad 25, 2014, 07:00:23 pm »
a może wybierzemy gremium składające się na przykład z osób o najdłuższym nicku na forum, które osobom, których pytanie ma najwięcej sensu albo jest najkrótsze raz na tydzień pozwoli zdać jeszcze jedno pytanie, ale tylko maksymalnie 13 znaków (licząc spację) dotyczące tylko szczegółów technicznych i tylko odnośnie komiksów wydawanych w parzyste miesiące lat nieprzestępnych?
takie samo gremium mogłoby bez pytania użytkowników usuwać pytania o komiksy, które ich członkowie już mają albo ich nie interesują?

co oczywiście w żaden sposób nie zwalniałoby moderatora z obowiązku pytania co i w jaki sposób zmoderwoać przed wysłaniem po odczekaniu obowiazkowych 2 miesięcy na wypadek gdyby ktoś sam chciał swoje pytanie zmoderować po upływie czasu...


{wyłączenie sarkazmu}

ja się chętnie podejmę wysyłania pytań, ale chyba kogoś pogięło, jeśli myśli że znajdzie frajera co się będzie bawił w liczenie czy ktoś nie przekroczył limitu pytań, albo będzie prowadził moderację "konsultując moderowanie listy z nami"...
wy dajecie pytania, ja je zbieram i po 15 stycznia wysyłam. nikogo nie pytam, nic nie konsultuję ani nie liczę. wysyłam, usuwam powtarzajace i edytuję jak chcę bez ingerencji w sens pytania.

tyle mojej propozycji. Take it or leave it.
Jestem za. Jakieś limity pytań, podziały czy jakieś jeszcze inne dodatkowe kryteria wydają mi się zwyczajnie niepoważne. Można założyć odrębny wątek tylko dla samych pytań i odpowiedzi i po prostu działać.


Fragsel, z całym szacunkiem, ale dlaczego akurat pomyślałeś, że to Ty miałbyś robić? 

Aby skutecznie moderować czy choćby koordynować zadawanie pytań i umieszczanie odpowiedzi przynajmniej wskazane są uprawnienia moderatorskie na forum.

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2999 dnia: Listopad 25, 2014, 07:03:55 pm »
Fragsel, z całym szacunkiem, ale dlaczego akurat pomyślałeś, że to Ty miałbyś robić?

bo mam jeden atut: zamiast słowa "miałbyś" użyłbym "chciałbyś"...

ale spoko, poczekajcie jak się jakiś inny moderator zgłosi... w końcu się i tak nudzą chłopaki...


EDIT: albo spoko, wybierzcie sobie zwykłego użytkownika. a ja sobie poczekam do pierwszego hejtu... albo dyskusji pod hasłem "po co pytasz o ten chłam. nikt tego nie kupi pacanie"... ciekawym co zrobi wtedy...
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2014, 07:14:16 pm wysłana przez fragsel »

 

anything