Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3255 dnia: Wrzesień 18, 2015, 01:39:30 pm »
Nazwiska się zamazuję  :smile:

Offline bosssu

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3256 dnia: Wrzesień 18, 2015, 01:43:00 pm »
Nazwiska się zamazuję  :smile:
Po co? Jak jest to do zobaczenia na ich oficjalnej stronie FB

Offline freshmaker

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3257 dnia: Wrzesień 18, 2015, 01:51:05 pm »
przynajmniej widać trolla z nazwiska
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3258 dnia: Wrzesień 18, 2015, 02:07:28 pm »
I wychodzi na to, że za polskie bagienko odpowiadają ludzie, którzy nie mają bladego pojęcia o podstawowych rzeczach związanych z wydawaniem literatury ale się mądrzą i stawiają czytelnika jako tego najbardziej pokrzywdzanego.

Offline horror

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3259 dnia: Wrzesień 18, 2015, 02:15:49 pm »
ja bym z checia to i nawet tego bouncera poczytal tylko jakby ktos bylby tak uprzejmy i napisal czy fabula jest co odcinek inna czy pociagnieta od pierwszego tomu tylko skreca i nie ucina sie i w tomie od Taurusa znajdziemy rozwiniecie z egmontowego integrala bez ktoregoz nie da sie zrozumiec nic a tylko poogladac mozna.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3260 dnia: Wrzesień 18, 2015, 02:48:35 pm »
Jakie to jest cholernie przykre...
perły przed wieprze

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3261 dnia: Wrzesień 18, 2015, 02:55:03 pm »
ja bym z checia to i nawet tego bouncera poczytal tylko jakby ktos bylby tak uprzejmy i napisal czy fabula jest co odcinek inna czy pociagnieta od pierwszego tomu tylko skreca i nie ucina sie i w tomie od Taurusa znajdziemy rozwiniecie z egmontowego integrala bez ktoregoz nie da sie zrozumiec nic a tylko poogladac mozna.

moim zdaniem można czytać bez znajomości poprzednich albumów, co jest dużym plusem tego dyptyku

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3262 dnia: Wrzesień 18, 2015, 03:11:56 pm »
Po co? Jak jest to do zobaczenia na ich oficjalnej stronie FB
To można było dać linka a nie printscreena (ale i tak żartobliwie to napisałem  :biggrin: )

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3263 dnia: Wrzesień 18, 2015, 04:53:39 pm »
Aby trochę usystematyzować rozmowę:

1. Humanoids nie może wydać w integralu tomów "Do piekła i z powrotem" czyli 8,9 gdyż były one tworzone dla Glenat

2. Oba ww tomy stanowią zamkniętą całość i można ją śmiało czytać bez znajomości integrala 1-5

3. Wydamy tego integrala w twardej oprawie czyli będzie "pasował" do wydania Egmontu

4. Z wydawaniem reedycji komiksu przez inne wydawnictwo niż te które wydało pierwsze wydanie jest o tyle problem że:
- nakład większości takich reedycji musi być mniejszy niż pierwszego wydania co jest ściśle związane z ceną druku pojedynczego egzemplarza
- wydawca reedycji ponownie ponosi koszt materiałów, często tłumaczenia i oczywiście DTP

Połączenie obu powyższych składników skutkuje bardzo wysoką ceną okładkową (i wtedy dopiero się zaczyna utyskiwanie).
Jak łatwo z tego wysnuć wniosek najprościej ze względu na koszty (czytaj cenę okładkową) jest wydawać reedycję wydawcy pierwszego nakładu. Oczywiście bywają od tej reguły wyjątki ale raczej dotyczą komiksów które sprzedadzą się zawsze (w jakimś normalnym czasie)

pozdrawiam
Taurus Media
TAURUS MEDIA

Offline Dembol_

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3264 dnia: Wrzesień 18, 2015, 05:50:57 pm »
Kupcie sobie po angielsku od Humanoids 1-7 i od Taurusa 8-9. Jeśli macie od Egmontu, a koniecznie chcecie miećcałość to wystarczy dokupić 6 i 7 po angielsku. I po problemie.

Offline kenji

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3265 dnia: Wrzesień 18, 2015, 06:51:04 pm »
To dlaczego poprzedni wydawca nie chce wydać ponownie tomów do ktorych ma licencjie 1-5 i ewentualnie kolejnych??

(Moze nie w tym wątku zadane pytanie, ale chyba idealne jeśli chodzi o ciągłość dyskusji )

Tak czy inaczej - brawo Taurus za decyzje o wydaniu tego tytułu pomimo wielu problemów , jak i za ' trzymanie ręki na pulsie' i szybko i w odpowiednim miejscu wyjaśnienie sytuacji.

Stad tez moja decyzja o kupnie we tytułu !:)

Offline arczi_ancymon

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3266 dnia: Wrzesień 18, 2015, 07:17:46 pm »
Bo Egmontowi nie chce się wznawiać wielu komiksów, które by się świetnie sprzedały, a tym bardziej Bounera, który w roku premiery jakimś wielkim hitem nie był - białym krukiem jest teraz, ale nie wiadomo ile by leżał znowu na półkach. Trochę to rozumiem, choć me serce krwawi.

Offline blackwaterpark

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3267 dnia: Wrzesień 18, 2015, 09:30:23 pm »
przynajmniej widać trolla z nazwiska

Ten troll, to na szczęście nie ja  :shock:
( ja jestem ten drugi - a nazwiska się nie wstydzę  :wink: )


Chodziło mi o pokazanie, jak skomplikowana staje się sprawa z reprintem tomu Bouncera, którego kiedyś wydał Egmont. Szanse są raczej nikłe  :sad:

Offline freshmaker

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3268 dnia: Wrzesień 19, 2015, 07:41:48 am »
z trollami jest taka sytuacja że narzeka, nawrzuca wydawnictwu, objedzie na forach a potem komiks i tak kupi. szacunek dla taurusa za cierpliwosc i profesjonalizm.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Holsten

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3269 dnia: Wrzesień 19, 2015, 09:56:56 am »
Odpowiedź Taurusa rozwiała wszelkie wątpliwości. Ja niestety Bouncera z Egmontu nie posiadam i pozostaje mi czekać, aż się wydawca zlituje i wyda go ponownie.

 

anything