trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3360 dnia: Październik 18, 2015, 12:09:09 pm »
można

Offline Leyek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3361 dnia: Październik 18, 2015, 09:51:19 pm »
Ktoś juz czytał black science 2 ---jakies wrażenia??

Według mnie seria trzyma poziom, szczególnie pod względem rysunków. Część rzeczy z pierwszego tomu już pozapominałem, ale czytało się bez większego problemu. Kiedyś jak już wyjdą kolejne części trzeba sobie będzie odświeżyć całość. Szkoda, że w większości komisów "odcinkowych" brakuje streszczenia poprzednich wydarzeń, przy kolejnych częściach wydawanych co kilka miesięcy byłoby to pomocne.

Offline opall

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3362 dnia: Październik 19, 2015, 01:38:20 pm »
Według mnie seria trzyma poziom, szczególnie pod względem rysunków. Część rzeczy z pierwszego tomu już pozapominałem, ale czytało się bez większego problemu. Kiedyś jak już wyjdą kolejne części trzeba sobie będzie odświeżyć całość. Szkoda, że w większości komisów "odcinkowych" brakuje streszczenia poprzednich wydarzeń, przy kolejnych częściach wydawanych co kilka miesięcy byłoby to pomocne.
Rysunki cały czas na wypasie, a fabuła moim zdaniem trochę wyhamowuje.
Jest spoko ale bez takich fajerwerków jak w pierwszym tomie.


A co do streszczeń z poprzednich zeszytów, to proszę tylko nie to! Już mam czkawkę jak czytam Thora Jurgensa i w kolejnych zeszytach pojawiają się na pierwszych stronach opisy tego co się działo wcześniej.
Na dłuższą metę jest to bardzo męczące i rozbija tempo akcji.
IMHO.

Offline Leyek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3363 dnia: Październik 19, 2015, 01:52:38 pm »
A co do streszczeń z poprzednich zeszytów, to proszę tylko nie to! Już mam czkawkę jak czytam Thora Jurgensa i w kolejnych zeszytach pojawiają się na pierwszych stronach opisy tego co się działo wcześniej.
Na dłuższą metę jest to bardzo męczące i rozbija tempo akcji.
IMHO.


Mi bardziej chodziło o streszczenie normalnie napisane - tekstem (prozą?) nie stanowiące właściwego komiksu. I tylko na początku tomu zbiorczego (nie przy każdym zeszycie) - 1 strona. Coś takiego jak jest w Baśniach czy w 2 tomie All-New X-men.

Offline donTomaszek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3364 dnia: Październik 19, 2015, 03:13:50 pm »
Ja przed lektura nowego tomu, bardzo czesto musze przypominac sobie wczesniejsze wydarzenia. Na chwile obecna czytam ok. 10 roznych serii (wszystko w tpb), wiec podzielam poglad - takie strzeszczenia w wydaniach zbiorczych to bardzo dobry pomysl.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3365 dnia: Październik 20, 2015, 08:24:56 am »
Wiadomo kiedy nowe Żywe trupy albo co ile one wychodza??

Offline Motyl

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3366 dnia: Październik 20, 2015, 08:43:40 am »
Będą zapewne pod koniec lutego.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3367 dnia: Październik 21, 2015, 09:42:00 am »
Ciekawa informacja z fb.


Cytuj
Reagując na oczekiwania miłośników serii "Valerian" informujemy, że w 2016 wydamy 3 a nie jak planowaliśmy 2 tomy tej serii.
Tomy 4, 5 i 6 wydamy sukcesywnie w kwietniu, lipcu i listopadzie przyszłego roku.
BTW nie podjęliśmy jeszcze decyzji o dodruku tom 1 - badamy zapotrzebowanie
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3368 dnia: Październik 21, 2015, 09:48:07 am »
Ciekawe co szanowny Taurus chce badać? Pierwszy tom wyprzedał się dosyć szybko, więc nie wiem skąd wydawnictwo ma obawy przed dodrukiem, zwłaszcza że dopiero trzeci tom wyszedł, a w kolejnym planują następne trzy. Seria jest ciągła, została dobrze przyjęta, trzeba kuć żelazo...

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3369 dnia: Październik 21, 2015, 10:02:03 am »
Ciekawe co szanowny Taurus chce badać?
Zalozmy, ze naklad pierwszego tomu byl 1 tys. Naklad sie sprzedal. Zeby oplacalne bylo robienie dodruku trzeba znow zrobic ok. 1000 egz. a zapotrzbowanie moze byc 200 szt. Skad wiesz, ze sprzeda sie znow w przyzwoitym nakladzie?
Buk, Hodor i Dziczyzna

mgnesium

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3370 dnia: Październik 21, 2015, 10:03:15 am »
i jeszcze napisali że dwójka też już wychodzi, po pięciu miesiącach.

no chyba że puścili niewielki nakład.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3371 dnia: Październik 21, 2015, 10:13:34 am »
Zalozmy, ze naklad pierwszego tomu byl 1 tys. Naklad sie sprzedal. Zeby oplacalne bylo robienie dodruku trzeba znow zrobic ok. 1000 egz. a zapotrzbowanie moze byc 200 szt. Skad wiesz, ze sprzeda sie znow w przyzwoitym nakladzie?

Z jednego prostego powodu, dodruk pierwszego tomu Valeriana może sprzedawać się nawet przez cały kolejny rok. I zysk wcale nie będzie liczony tylko na podstawie tego tomu, ale także kolejnych. Po jedynce, dana osoba być może kupi kolejne itd.

Bez dodruku Taurus będzie bazował na tej samej grupie czytelników, więc nie jest to rozsądne planowanie. Jak przy takiej nawałnicy tytułów Valerian sprzedaje się dobrze, to serio jestem pewien że dodruk będzie. Jedni kupują z sentymentu, nowa rzesza czytelników jak widać również pozytywnie przyjęła serię, reasumując jest dobrze.

O nakładzie nie dyskutuję, bo to podobna sytuacja jak w poniedziałkowej debacie. Wróżenie z fusów. Ale kto powiedział, że dodruk musi być identyczny z pierwszym rzutem? Zawsze można dorzucić go do druku np. podczas przygotowania tomu czwartego...

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3372 dnia: Październik 21, 2015, 10:30:10 am »
Wrozeniem z fusow jest twierdzenie, ze tom 1 sie sprzeda, nie wiedac tak naprawde nic o biezacej sprzedazy, kwestii umow i spraw zwiazanych z drukiem :).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wilk

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3373 dnia: Październik 21, 2015, 10:38:27 am »
Według sprzedawcy na allegro wznowienie 17. i 18. tomu Żywych trupów ma się ukazać 20 listopada. Zwykle te informacje się sprawdzały więc tak samo będzie pewnie i tym razem.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3374 dnia: Październik 21, 2015, 10:47:44 am »
Wrozeniem z fusow jest twierdzenie, ze tom 1 sie sprzeda, nie wiedac tak naprawde nic o biezacej sprzedazy, kwestii umow i spraw zwiazanych z drukiem :smile: .

Ale czego nie wiemy o bieżącej sprzedaży? Tom pierwszy jest wyprzedany. Drugi też podobno cieszy się sporym zainteresowaniem ktoś wspominał że podpytywał Taurusa o sprzedaż na targach w Łodzi. O co więc chodzi? Premiera tomu trzeciego przed nami.

Z ostatniej chwili:

Taurus FB "Dwójka też już jest na "wyczerpaniu"

Więc sam widzisz :smile:

 

anything