trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3375 dnia: Październik 21, 2015, 10:48:47 am »
To ładnie Valerian schodzi Taurusowi, że w przyszłym roku aż trzy tomy dostaniemy. Powróżę sobie z fusów, ale pewnie po Valerianie puszczą kolejną serię w integralach - oby jakiś kolejny klasyk!

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3376 dnia: Październik 21, 2015, 10:51:38 am »
za twarzoksiażką:

pytał ktoś ile jest tomów...
odpowiedź:
Cytuj
Siedem ale staramy się też o możliwość wydania tzw krótkich historii w oddzielnym integralu

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3377 dnia: Październik 21, 2015, 10:55:40 am »
Załóżmy że nakład Valeriana wyniósł 3 000 sztuk. Według Ciebie w jakim nakładzie powinien pokazać się dodruk by wydawca był nie stratny, bo cena okładkowa musi pozostać ta sama? I czym uzasadniasz Twoją odpowiedź?

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3378 dnia: Październik 21, 2015, 11:04:41 am »
Załóżmy że nakład Valeriana wyniósł 3 000 sztuk. Według Ciebie w jakim nakładzie powinien pokazać się dodruk by wydawca był nie stratny, bo cena okładkowa musi pozostać ta sama? I czym uzasadniasz Twoją odpowiedź?

Załóżmy że nakład Valeriana wyniósł 15 000 egzemplarzy... :roll:

Serio myślisz, że np dodruki Egmontu są drukowane w takiej samej ilości jak pierwotny nakład? Albo takie LH od Muchy?

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3379 dnia: Październik 21, 2015, 11:07:23 am »
Załóżmy że nakład Valeriana wyniósł 3 000 sztuk. Według Ciebie w jakim nakładzie powinien pokazać się dodruk by wydawca był nie stratny, bo cena okładkowa musi pozostać ta sama? I czym uzasadniasz Twoją odpowiedź?

Serio myślisz, że np dodruki Egmontu są drukowane w takiej samej ilości jak pierwotny nakład?

Itachi, ciekawy wniosek wyciągnąłeś z wypowiedzi misioklesa...

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3380 dnia: Październik 21, 2015, 11:15:40 am »
Nic nie wyciągałem, bo nie miałem z czego. Uważam, że nakład 3 000 egzemplarzy jest nierealny. zapewne bliższy prawdy był peta, piszący coś o tysiącu. Dodruk? Połowa z tego, razem z drukiem kolejnego tomu (4 lub 5). Chociaż nie wiem czy ta połowa będzie wystarczająca, zważając na fakt ile jeszcze czasu Taurus będzie wydawał Valeriana.

Offline bosssu

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3381 dnia: Październik 21, 2015, 11:19:56 am »
Popyt popytem ale ciekaw jestem jak to wygląda od strony drukarni, na pewno jest inna cena druku przy 200 egz a 2000 egz (jakieś przestawianie maszyn, dobór papieru itp itd ...nie znam się ale kiedyś drukowałem zaproszenia i musiałem min. 200 szt chyba zamówić, żeby im się chciało temat ruszać)

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3382 dnia: Październik 21, 2015, 11:23:21 am »
Myślę, że gdyby dla Taurusa, przy ich możliwościach i nakładach, dodruki nie były problemem, to już dawno by dodrukowali Torpedo 1 i Long John Silver 1 - bo przecież tych tomów brakowało jeszcze w trakcie wydawania serii. Żywe Trupy to inna sprawa.

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3383 dnia: Październik 21, 2015, 11:25:24 am »
No właśnie Itachi - nic nie wyciągasz bo nie masz z czego ale kilka postów wcześniej negujesz potrzeba badania chłonności rynku przez Taurusa...

Offline isteklistek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3384 dnia: Październik 21, 2015, 11:29:20 am »
Sytuacja jest specyficzna. Niedługo zaczną kręcić film, a wtedy wiadomo, że ludzie chętniej się zainteresują tym tytułem w postaci komiksu, więc warto, aby w czasie gdy będzie film była całość dostępna. Film robi Besson, czyli jest już magnes nazwiska, co może się przełożyć się na duże zainteresowanie zarówno filmem i komiksem. Po trzecie sporo filmów s-f, które wychodzi i dostaje zielone światło na sale kinowe, to strasznie średnie filmy, które są ekranizacjami książek dla nastolatków lub coś bliskiego. Nie przypominam sobie, aby ostatnimi latami w kinie wyświetlano jakiś ciekawy film s-f (filmów, które wyrobiły sobie markę przed laty nie uwzględniam typu: Terminator, Robocop, Planeta Małp czy Pamięć Absolutna itd itd)

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3385 dnia: Październik 21, 2015, 11:29:39 am »
@misiokles

Nie widzisz tej malutkiej różnicy w położeniu Twoim, a Taurusa? Ty strzelasz "nakład 3 000", a Taurus wie "nakład wyniósł dokładnie tyle". Skoro pierwszy i wszystko wskazuje na to, że drugi tom również będą wyprzedane, to Taurus i tak chyba nie będzie miał wyjścia.

Offline starcek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3386 dnia: Październik 21, 2015, 11:32:46 am »
Eeetam nie ma. Schowali 150 sztuk, puszczą przez księgarnię Papirus na Allegro i zarobią więcej niż na dodruku.  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 03:04:47 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3387 dnia: Październik 21, 2015, 11:37:57 am »
A nie sądzisz że osób zainteresowanych dodrukiem zostało góra 50-70 osób? I dla nich trzeba zrobić dodruk bo nie załapali się na kupno od razu?

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3388 dnia: Październik 21, 2015, 11:40:32 am »
A nie sądzisz że osób zainteresowanych dodrukiem zostało góra 50-70 osób? I dla nich trzeba zrobić dodruk bo nie załapali się na kupno od razu?

Nie? Poważnie nie.

Jesteśmy na etapie "przed premierą tomu trzeciego". Do etapu "po wydaniu całości, czyli 7 tomów" daleka droga. Pewnie dobre 1,5 roku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3389 dnia: Październik 21, 2015, 11:58:44 am »
Film robi Besson, czyli jest już magnes nazwiska, co może się przełożyć się na duże zainteresowanie zarówno filmem i komiksem.

Jakoś nie zadziałało to w przypadku Adele Blanc-Sec...
Nie przypominam sobie, aby ostatnimi latami w kinie wyświetlano jakiś ciekawy film s-f (filmów, które wyrobiły sobie markę przed laty nie uwzględniam typu: Terminator, Robocop, Planeta Małp czy Pamięć Absolutna itd itd)

Tak źle to też nie jest. Pomijając filmy typu Interstellar, Grawitacja i Marsjanin, były przecież też Dystrykt 9, Na skraju jutra, Incepcja...