Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3390 dnia: Październik 21, 2015, 12:06:05 pm »
Sytuacja jest specyficzna. Niedługo zaczną kręcić film, a wtedy wiadomo, że ludzie chętniej się zainteresują tym tytułem w postaci komiksu, więc warto, aby w czasie gdy będzie film była całość dostępna.

Dobra sytuacja dla Taurusa z tym filmem, ale to można dodrukować tom 1, jak wyjdzie film. Nie wiem, czy jakoś dużo osób spoza komiksowa zainteresuje się komiksem, to jest jednak kilka grubych, nietanich tomów. Ale osoby czytające komiksy mogą z większą chęcią sięgnąć po ten komiks.

Do etapu "po wydaniu całości, czyli 7 tomów" daleka droga. Pewnie dobre 1,5 roku.

1,5 roku to jest bardzo dobre tempo. Jak patrzę na Sandmana HC od Egmontu, który ukazuje się od 2010 r., to to byłoby świetne tempo.

Ciekawe, że u Taurusa brakuje pierwszych tomów niektórych komiksów (Long John Silver, Torpedo). Używki też ciężko dostać. Ludzie to kupują, rezygnują z dalszych części, ale chomikują te tomy... Dziwne.
Teraz może być taka sytuacja, że trochę osób kupiło ten 1 tom Valeriana, ale im nie podeszło i dalej nie pociągną. Spóźnialscy też nie będą chcieli kupić kolejnych tomów, jak nie mają 1. A jak spada sprzedaż kolejnych tomów, to szanse na dodruk maleją... Błędne koło.

Ale jak Taurus ma zamrozić kasę w niepewnym dodruku, to lepiej wydać coś innego, co ma większe szanse na pewną sprzedaż.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline freshmaker

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3391 dnia: Październik 21, 2015, 12:53:19 pm »
z tego co pamiętam odnośnie nakładów taurusa padła kiedyś liczba 800 szt jeżeli chodzi o nakład jednoego z tomów orłów rzymu
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline blackwaterpark

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3392 dnia: Październik 21, 2015, 02:32:34 pm »
[...] Zawsze można dorzucić go do druku np. podczas przygotowania tomu czwartego...

No, w sumie to nie głupi pomysł - format ten sam, papier ten sam...

PS. Dużo bym dał, ażeby zobaczyć na filmie cały proces drukowania takiego komiksu - od początku do końca.

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3393 dnia: Październik 21, 2015, 04:27:26 pm »
Ale drukarnie tak nie działają, że wysyła im się jpga tomu pierwszego a one wypluwają 300 egzemplarzy Valeriana z profesjonalnej drukarki. Z tego co czytałem, żeby coś wydrukować najpierw trzeba naświetlić matryce drukujące, a to wymaga i czasu i przede wszystkim energii. To że dodruk pierwszego Valeriana mógłby być przy okazji tomu czwartego nie ma znaczenia, bo i tak trzeba przygotować osobo matryce pod tom czwarty i osobno pod tom pieszy. Więc wcale się nie dziwię, że drukarze odmawiają naświetlania matryc i drukowania małych ilości dodruku - bilans energetyczny nie jest dla nich korzystny (analogicznie nie opłaca się prać w pralce automatycznej najpierw 20 par ciemnych spodni, a potem dwie jasne koszule). I zapewnienia Itachiego, że Taurus nie musi robić rozpoznania rynku bo Valerian zejdzie w każdej ilości tego nie zmieni.

Offline pokia

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3394 dnia: Październik 21, 2015, 05:11:02 pm »
Z tego co czytałem, żeby coś wydrukować najpierw trzeba naświetlić matryce drukujące, a to wymaga i czasu i przede wszystkim energii.
Zamień energię na pieniądze. Koszt uruchomienia produkcji w drukarni jest stały. Czy drukujesz 100 szt, czy 5000, to koszt ten jest stały. Dla takiego Valeriana zakładam lekko koszt stały (matryce, rozruch, itp.) na 7000 zł i powiedzmy 15 zł koszt materiału (farby, papier, praca) i introligatorni (cięcie, szycie, oprawa, pakowanie).

Czyli koszt produkcji 100 szt, to 8500 zł (100 szt x 15zł + 7000 zł), co daje 85 zł / szt.
Dla 5000 szt, to koszt 82000 zł (5000 szt x 15 zł + 7000 zł), co daje 16,4 zł / szt.

To powinno dobrze zobrazować, dlaczego wykonanie dodruku nie jest taką prostą sprawą.

To oczywiście koszty samego druku. Do tego dodatkowe koszty logistyczne i dystrybucji. Odpada natomiast tłumaczenie i skład. Nie wiem jak się ma sprawa licencji.

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3395 dnia: Październik 21, 2015, 05:15:09 pm »
Nie wiem jak się ma sprawa licencji.
Placisz procent (ok. 10%) od ceny okladkowej od kazdej sztuki dodrukownego komiksu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3396 dnia: Październik 21, 2015, 05:23:36 pm »

Czyli koszt produkcji 100 szt, to 8500 zł (100 szt x 15zł + 7000 zł), co daje 85 zł / szt.
Dla 5000 szt, to koszt 82000 zł (5000 szt x 15 zł + 7000 zł), co daje 16,4 zł / szt.

To powinno dobrze zobrazować, dlaczego wykonanie dodruku nie jest taką prostą sprawą.
Tu nie o to chodzi. Gdyż padł pomysł, żeby (przykładowo!) za jednym zamachem wydrukować Valeriana 4 w ilości 4800 sztuk + dodruk Valeriana 1 w ilości 200 sztuk co daje łącznie 5000 sztuk w cenie 16,4 zł/sztukę. Tylko że... tego nie da się zrobić w jednym rozruchu. Trzeba osobno przygotować matryce pod V4, wykonać rozruch, wydrukować, zatrzymać maszynę, zregenerować matrycę, naświetlić na nowo matrycę z V1, wykonać ponowny rozruch, wydrukować, zatrzymać, zregenerować. Wzory w takim przypadku już się znacznie bardziej komplikują.

Offline pokia

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3397 dnia: Październik 21, 2015, 05:26:56 pm »
Tu nie o to chodzi.

To co opisałem odnosi się do jednego albumu.

Offline isteklistek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3398 dnia: Październik 21, 2015, 05:42:11 pm »
Jakoś nie zadziałało to w przypadku Adele Blanc-Sec...

Fakt, nie widziałem, ani nie słyszałem o tym filmie.

Offline kalbaro74

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3399 dnia: Październik 21, 2015, 11:10:40 pm »
Jeżeli Taurus chce sondować dodruk integrala Valerian-1,to może by też spróbować z integralem pierwszych tomów XIII?

Offline kalbaro74

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3400 dnia: Październik 30, 2015, 01:35:47 pm »
Parker i Bouncer już w sprzedaży w Centrum Komiksu.

Offline budyn2h

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3401 dnia: Październik 30, 2015, 01:45:41 pm »
Witam

Czy ten Baouncer od Taurusa to jest to samo co ten z plansz Egmontu? Czy to jakaś kontynuacja, prequel i nie warto czytać nie czytając tego z plansz.

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3402 dnia: Październik 30, 2015, 01:55:17 pm »
tam były części 1-5, tutaj są 8-9
sam nie czytałem, ale wiem z tego forum, że można czytać to bez tamtego...

Offline donTomaszek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3403 dnia: Październik 30, 2015, 01:56:15 pm »
To jest "kontynuacja" Bouncera od Egmontu, ale mozna czytac ja bez znajomosci wczesniejszych tomow.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kalbaro74

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3404 dnia: Październik 30, 2015, 01:59:47 pm »
Witam

Czy ten Baouncer od Taurusa to jest to samo co ten z plansz Egmontu? Czy to jakaś kontynuacja, prequel i nie warto czytać nie czytając tego z plansz.
Bouncer od Taurusa to 2 tomy zamknięte w całość dotąd niepublikowane w Polsce.

 

anything