trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3420 dnia: Listopad 22, 2015, 06:48:50 pm »
Dokładnie. A to już zalatuje Scream Comics.


To jest to czego nie ogarniam. Humanoides jest wydawcą tomów od 1 do 7, więc ta dziura między wydanymi przez Egmont tomami i tym co wział na siebie Taurus nie jest taka problematyczna jak to co napisał jeden z użytkowników wcześniej.
perły przed wieprze

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3421 dnia: Listopad 23, 2015, 07:45:05 am »
Dokładnie. A to już zalatuje Scream Comics.
I widzisz to bedzie TRAGEDIA jak Scream Comics wyda brakujace tomy w formacie powiekszonym! Jak sobie teraz przecietny komiksiarz Kowalski postawi wydanie EGMONTu, SCREAM COMICS i TAURUSa obok siebie! No jak?!
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3422 dnia: Listopad 23, 2015, 09:04:28 am »
Fakt, na dlugo przed premiera posypia sie komentarze w Sklepie Gildii z jedna gwiazdka za format...

Offline Kokosz

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3423 dnia: Listopad 23, 2015, 10:07:01 am »
Wydaje mi się, że za daleko posuwacie się z wróżeniem. Przecież Scream nie ma monopolu na publikacje Humanoides, choć jak mają już kilka licencji, na pewno łatwiej im się rozmawia. A nawet jeśli to akurat Scream zdecyduje się na Bouncera 6-7, wcale nie musi wydać go w powiększonym formacie.

Mam nadzieję, że dla wydawców jest oczywiste, że komiksiarze to kolekcjonerzy i lubią mieć całą serię w jednolitej oprawie graficznej.

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3424 dnia: Listopad 23, 2015, 10:30:34 am »
Ja akurat tylko zartuje :) Oczami wyborazni juz widzialem ten caly hejt na wydawce i musialem skomentowac :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline VooDoo79

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3425 dnia: Listopad 23, 2015, 07:44:37 pm »

To jest to czego nie ogarniam. Humanoides jest wydawcą tomów od 1 do 7, więc ta dziura między wydanymi przez Egmont tomami i tym co wział na siebie Taurus nie jest taka problematyczna jak to co napisał jeden z użytkowników wcześniej.

Na profilu Taurusa na Facebooku padały pytania o to czy Taurus wyda tomy 1-5 (czyli wznowienie tych wydanych przez Egmont) oraz tomy 6-7 odpowiedzi były takie:
-Nasze stosunki z francuskim wydawcą tych tomów są delikatnie mówiąc chłodne. Ale Scream Comics wydaje ich "rzeczy" więc może piszcie Państwo do nich
-Najnormalniej warunki jakie otrzymujemy od Humano są nie do przyjęcia.
-Chyba zostałem źle zrozumiany. Chciałem tylko wyjaśnić że to nie "polskie piekiełko" ale raczej oderwane od rzeczywistości stanowisko francuskiego wydawcy oryginału

PYT: a czy licencja Egmontu już wygasła? Ja wiem, że konkurujecie na rynku, ale jest też teoria błękitnego oceanu, w której dwa rywalizujące podmioty mogą współdziałać, np. dla dobra czytelnika. Oczywiście o to mi chodziło w kwestii polskiego bagienka.
ODP TAURUS MEDIA: chyba nie wygasła a na pewno mają prawo pierwokupu. Co do współpracy to może być ciężko. Egmont to korporacja z wszystkimi dobrymi ale i niewygodnymi dla innych procedurami. Czasem udaje się coś z nimi załatwić ale to raczej dzięki dobrej woli Tomka K.

Jakie wnioski? Jeśli ktoś ma wznowić tomy 1-5 i wydać 6-7 wychodzi na to że tylko Egmont, ale czy je wyda?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3426 dnia: Listopad 23, 2015, 07:47:12 pm »
Jakie wnioski? Jeśli ktoś ma wznowić tomy 1-5 i wydać 6-7 wychodzi na to że tylko Egmont, ale czy je wyda?


Znam ten cytat z Taurusa, tylko, że wcześniej napisałeś coś takiego  :wink:  I to ma zupełnie inny wydźwięk:

" z tego co się orientuję te dwa tomy należą do dwóch różnych wydawców we Francji i żądają za nie niemałe pieniądze i chyba nic nie wróży żeby coś się ruszyło w tym temacie"

perły przed wieprze

Offline VooDoo79

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3427 dnia: Listopad 23, 2015, 07:50:10 pm »
Dzięki za czujność  :D troszkę mi się pokiełbasiło, miałem na myśli że tomy 6-7 a 8-9 mają różnych wydawców chyba jeśli nie mam racji to proszę mnie porpawić  ;-)

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3428 dnia: Listopad 23, 2015, 08:12:25 pm »
Tak właśnie jest. Dlatego Taurus pozwolił sobie wydać tomy 8 i 9.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3429 dnia: Listopad 24, 2015, 12:31:25 pm »
Info z FB:

"W drugiej połowie stycznia 2016 rozpoczynamy wydawanie nowej na polskim rynku serii. Jest nią "OKKO" autorstwa Hub'a.
 Jest to seria fantasy z akcją osadzoną w Cesarstwie Pajan stylizowanym na średniowieczną Japonię. Całość serii to 10 albumów podzielonych na 5 dyptyków.
 Jako pierwszy wydamy dyptyk "Cykl Wody" (w jednym tomie, formatu A4, twarda oprawa).  Poniżej kilka słów wprowadzenia:
 "Jest rok 1108, według oficjalnego kalendarza Cesarstwa Pajan. Te burzliwe czasy, zwane też Epoką Asagiri lub Mrocznym Okresem, są świadkiem prowadzonych od wielu dekad wojen pomiędzy wielkimi klanami, usiłującymi zwiększyć swoją potęgę".
 Tom 2 (dyptyk "Cykl Ziemi") planujemy wydać na przełomie czerwca i lipca 2016."

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3430 dnia: Listopad 24, 2015, 07:54:38 pm »
Świetna wiadomość, okko jest super :D
The darkness will swallow everything

Offline Thorgal24

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3431 dnia: Listopad 24, 2015, 08:27:49 pm »
Potwierdzam - OKKO jest super ! Wiem bo mam ;-)

A wiadomość o twardej okładce sprawia, że będę miał 2 komplety :-)


ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3432 dnia: Listopad 24, 2015, 09:29:25 pm »
Fajnie, że nowa seria będzie w dyptykach, do tego w dobrej częstotliwości, bo drugi tom wstępnie planowany 5 miesięcy po pierwszym, ale nie przepadam za fantasy i chyba nie skuszę się na OKKO... Oby częściej Taurus swoje serie wydawał w ten sposób.

Offline dagobert

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3433 dnia: Listopad 25, 2015, 08:25:27 am »
Kiedyś grałem trochę w planszówkę "OKKO" opartą na komiksie i wykorzystującą grafiki z niego - i jeśli gra miała klimat zbliżony do tego z komiksu to czekam na tą pozycje bardzo:)

Offline starcek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3434 dnia: Grudzień 22, 2015, 11:36:28 am »
Info z FB:

 "18 stycznia 2016 do sprzedaży wprowadzimy dodruki komiksów:
 - "Valerian wydanie zbiorcze tom 1"
 - "Żywe Trupy tom 1"
 - "Żywe Trupy tom 19""
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?