Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3510 dnia: Marzec 05, 2016, 12:34:56 am »
pamiętam, że miałem sporą frajdę przy czytaniu tego komiksu
(dużo większą niż jakiś rok później, kiedy do kin weszli "Trzej muszkieterowie" w 3D)

przy okazji, popełniłem kiedyś taki tekst http://www.kzet.pl/2010_01/r_kadet.htm

Offline nazareth

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3511 dnia: Marzec 05, 2016, 08:27:13 am »
pamiętam, że miałem sporą frajdę przy czytaniu tego komiksu
(dużo większą niż jakiś rok później, kiedy do kin weszli "Trzej muszkieterowie" w 3D)

przy okazji, popełniłem kiedyś taki tekst http://www.kzet.pl/2010_01/r_kadet.htm
Dobry tekst!

I ja również się zgadzam z większością. Jak masz wolne środki, to kupuj. Dobra rzecz. A i jak poszperasz to kupisz ze sporym rabatem.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3512 dnia: Marzec 05, 2016, 09:35:10 am »
"Dziennik kadeta" - świetny komiks! Poza tym twórczo i prowokacyjnie wchodzi w dyskurs z "Trzema muszkieterami".



fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3513 dnia: Marzec 05, 2016, 09:55:22 am »
Ja tylko moge dodać, że świetnie pozwala zabić czas jak się obiecało maturzystom pilnować ich wieczorem podczas strojenia szkoły na studniówkę żeby sobie albo komuś (albo budynkowi) krzywdy nie zrobili...

Ale nei wiem czy ta informacja komuś pomoże...


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3514 dnia: Marzec 05, 2016, 10:18:51 am »
Ja tylko moge dodać, że świetnie pozwala zabić czas jak się obiecało maturzystom pilnować ich wieczorem podczas strojenia szkoły na studniówkę żeby sobie albo komuś (albo budynkowi) krzywdy nie zrobili...

Ale nei wiem czy ta informacja komuś pomoże...
Moim zdaniem, jak dotychczas jest to najbardziej trafna opinia o tym komiksie. Od siebie jedynie mogę dodać, że komiks rowniez świetnie nadaje sie do zabijania czasu w trakcie zajmowania sie dwójką małych dzieci, które, jak to małe dzieci, cały czas próbują sobie pourywać łby.

Offline robbirob

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3515 dnia: Marzec 09, 2016, 09:04:10 am »
Dzięki wszystkim za opinie i uwagi. Wiem tyle....co na początku. Wiadomo, gusta :)
Muszę ten komiks chyba jednak "na żywo" zobaczyć zanim zakupię.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3516 dnia: Marzec 18, 2016, 04:49:57 pm »
Właśnie powtarzam dwa pierwsze tomy Deadly Class przed zamówieniem trzeciego tomu i chciałem (Wam ludzie) tylko napisać, że naprawdę powinna Was cieszyć nadchodząca premiera polskiej edycji  :wink:  Cholera. Niby to tylko komiks akcji i Remender odwalający typowego Remendera ale dalej... te sentymentalne odniesienia do kontrkultur z lat 80 przefiltrowane przez dzisiejszy dystans, znów więcej punka niż w ostatnich pracach Remendera, rozkminy o depresji, alienacji, nastoletnich dramatów, to jest po prostu przyjemna lektura.


No i naprawdę mądrze pracujący nad planszą Wes Craig i Lee Loughridge.
perły przed wieprze

Offline buczanova

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3517 dnia: Marzec 18, 2016, 06:32:38 pm »
Właśnie powtarzam dwa pierwsze tomy Deadly Class przed zamówieniem trzeciego tomu i chciałem (Wam ludzie) tylko napisać, że naprawdę powinna Was cieszyć nadchodząca premiera polskiej edycji  :wink:  Cholera. Niby to tylko komiks akcji i Remender odwalający typowego Remendera ale dalej... te sentymentalne odniesienia do kontrkultur z lat 80 przefiltrowane przez dzisiejszy dystans, znów więcej punka niż w ostatnich pracach Remendera, rozkminy o depresji, alienacji, nastoletnich dramatów, to jest po prostu przyjemna lektura.


No i naprawdę mądrze pracujący nad planszą Wes Craig i Lee Loughridge.


Uwielbiam Deadly Class i czekam na polskie wydanie, wiadomo coś o datcie premiery? Bo już kilka dat słyszałem i nic :/
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Mati29

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3518 dnia: Marzec 18, 2016, 06:38:04 pm »
ja zamówiłem w preorderze wersję deluxe :)
też doczekać się nie mogę!

Offline donTomaszek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3519 dnia: Marzec 19, 2016, 12:31:28 pm »
Właśnie powtarzam dwa pierwsze tomy Deadly Class przed zamówieniem trzeciego tomu i chciałem (Wam ludzie) tylko napisać, że naprawdę powinna Was cieszyć nadchodząca premiera polskiej edycji  :wink:  Cholera. Niby to tylko komiks akcji i Remender odwalający typowego Remendera ale dalej... te sentymentalne odniesienia do kontrkultur z lat 80 przefiltrowane przez dzisiejszy dystans, znów więcej punka niż w ostatnich pracach Remendera, rozkminy o depresji, alienacji, nastoletnich dramatów, to jest po prostu przyjemna lektura.
Podpisuje sie pod tym obiema rekami. Mi jedynka srednio podeszla i mialem sobie serie odpuscic, ale 2 i 3 utwierdzily mnie w przekonaniu, ze to jednak bardzo fajny tytul. Niedlugo wychodzi vol.4 i wrecz nie moge sie doczekac. Jakosciowo stawiam obok Lazarusa i Velvet, choc to calkiem inny klimat.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3520 dnia: Marzec 19, 2016, 11:48:26 pm »
Być może jestem dziwny, jednak Lazarus po gombrowiczowsku mnie nie zachwyca. Uważam, że jest nudny i przewidywalny. Graficznie także mi nie odpowiada. W sumie jestem zaskoczony bowiem Zamieć uważam za świetny komiks.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Mikel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3521 dnia: Marzec 21, 2016, 07:22:27 am »
Wiadomo coś na temat OKKO ?
było w zapowiedziach i gdzieś umarło, a klimat komiksu lubię, miałem styczność 3 pierwszymi cyklami i chcę to w PL

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3522 dnia: Marzec 21, 2016, 07:49:41 am »
na profilu FB w którymś z postów Taurus pisał, ze nie dostał jeszcze (14.03) PDF materiałów od oryginalnego wydawcy i dlatego opóźnienie   :cry: 
The darkness will swallow everything

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3523 dnia: Marzec 26, 2016, 10:12:23 am »
Dawno mnie nie bylo na forum ale wiadomo co z TWD 24?

Offline Thorgal24

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3524 dnia: Marzec 26, 2016, 05:51:08 pm »
na profilu FB w którymś z postów Taurus pisał, ze nie dostał jeszcze (14.03) PDF materiałów od oryginalnego wydawcy i dlatego opóźnienie   :cry:

Swoją drogą to skandal jest, bo jeśli czekają na Pdf-y potrzebne do wydruku, to zapłacili już co się należało francuskiemu właścicielowi praw. A skoro zapłacili, to chyba jest jakaś umowa obligująca Francuzów do dotrzymania terminów (bo Taurus pewnie też musiał w terminie zapłacić). No chyba, że to nasza taka ogólnonarodowa bolączka iż chętnie podpisujemy umowy nie do końca wiedząc co w nich jest ;-) A potem to już niestety dupa blada - można tylko psioczyć na drugą stronę, która nic nie musi :-/ 
No bo jak inaczej wytłumaczyć, że zapłaciło się za coś co najwyraźniej nie musi być dostarczone na czas.

 

anything