Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3630 dnia: Październik 14, 2016, 09:40:26 pm »
Moze nie zdają sobie sprawy ze wizerunek wydawnictwa , rowniez ma jakies wpływ na sprzedaż produktu ...


Zgadzam się.
W rozmowie bezpośredniej to bardzo mili ludzie. Być może nie mają czasu lub zwyczajnie nie chce się. Sporo fajnych tytułów wydali i zapewne wydadzą.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline buczanova

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3631 dnia: Październik 14, 2016, 09:42:00 pm »
Ja ciągle czekam aż wydadzą u nas "Deadly Class", informacje o tym, że się do tego przymierzają krążą już od roku co najmniej, a nadal brak szczegółów. :/
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3632 dnia: Październik 14, 2016, 09:45:37 pm »
Ja ciągle czekam aż wydadzą u nas "Deadly Class", informacje o tym, że się do tego przymierzają krążą już od roku co najmniej, a nadal brak szczegółów. :/

Ja mam wrażenie że ze dwa laty jak nic minęły odkąd pojawiła się "plotka" o DC. Później sam Taurus zasugerował jego wydania, ale cisza w temacie nie wróży nic dobrego. Jednak w miejsce "Locke" coś musi wejść.

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3633 dnia: Październik 14, 2016, 09:47:41 pm »
Zastanawiam się nad zapowiedzią "Fechmistrzów" (jeśli dobrze pamiętam). Zastanawiam się czy to chodzi o komiks Dorisona?
Le maitre d'armes ma Taurus wydać? 

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3634 dnia: Październik 14, 2016, 09:49:11 pm »
Rozmawiałem o sprawie pytań z nimi na MFKiG (specjalnie podszedłem w tym celu do stoiska i starałem się swoją szczerą i uczciwą twarzą wpłynąć na emocje rozmówcy, przedstawiając obrazowo jacy smutni i rozgoryczeni jesteście brakiem odzewu)

Obiecali odpisać, choć przyznali, że męczy ich to. szczególnie powtarzalność pytań (w sensie wszystkie na temat "wydacie to" lub "wydacie tamto")

osobiście nie bardzo wiem jakich pytań się w takim razie spodziewali, gdy godzili się odpisywać na pytania, ale chyba innych...

W każdym razie uzyskałem odpowiedź "postaram się" ale nie wiem jak to będzie...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3635 dnia: Październik 14, 2016, 09:51:59 pm »
Ja mam wrażenie że ze dwa laty jak nic minęły odkąd pojawiła się "plotka" o DC. Później sam Taurus zasugerował jego wydania, ale cisza w temacie nie wróży nic dobrego. Jednak w miejsce "Locke" coś musi wejść.


Od 1:29:40 plany (w tym DC):
https://www.youtube.com/watch?v=GidZyT1VwXs


Le maitre d'armes ma Taurus wydać? 


Tytuł Fechmistrz i walki na miecze, czy to Le maitre d'armest czas pokarze. Posłuchaj Kadr Ci w Oko 19, link wyżej.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2016, 10:02:46 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3636 dnia: Październik 14, 2016, 10:04:56 pm »

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3637 dnia: Październik 14, 2016, 10:12:37 pm »
Moze nie zdają sobie sprawy ze wizerunek wydawnictwa , rowniez ma jakies wpływ na sprzedaż produktu ...

Tu na forum jakoś nie spotkałem się z głosami, że ktoś nie kupił danego komiksu bo jest niezadowolony z PR-u wydawnictwa.

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3638 dnia: Październik 14, 2016, 10:36:44 pm »
Tytuł Fechmistrz i walki na miecze, czy to Le maitre d'armest czas pokarze. Posłuchaj Kadr Ci w Oko 19, link wyżej.
Mainstream, dwóch panów bije się na miecze (tak zaczyna się ten komiks) to jak najbardziej pasuje do Le maitre d'armest, wiedząc że Taurus wydał już dużo Dorisona myślę, że prawdopodobieństwo, że to właśnie ten komiks jest wręcz ogromne. Cieszę się, czekałem na ten album.

Offline buczanova

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3639 dnia: Październik 14, 2016, 11:18:16 pm »

Od 1:29:40 plany (w tym DC):
https://www.youtube.com/watch?v=GidZyT1VwXs


No to niech Image "dopisze" bo fani czekają! :D
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Wolf85

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3640 dnia: Październik 14, 2016, 11:30:00 pm »
Tu na forum jakoś nie spotkałem się z głosami, że ktoś nie kupił danego komiksu bo jest niezadowolony z PR-u wydawnictwa.
Mam wręcz często odwrotne, schizofreniczne wrażenie - niektórzy wręcz nienawidzą niektórych wydawnictw, a mimo to uparcie nabywają sporą część ich oferty.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline kenji

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3641 dnia: Październik 15, 2016, 05:54:52 am »
Tu na forum jakoś nie spotkałem się z głosami, że ktoś nie kupił danego komiksu bo jest niezadowolony z PR-u wydawnictwa.


Misiokles - ja mam na myśli odwrotny kierunek. Czyli jeśli ktoś lubi, szanuje i ma zaufanie do wydawnictwa - kupuje jego więcej produktów. I to oczywiście odnosi się nie tylko do wydawnictw. Pomyśl sobie o tym zagadnieniu jak wchodzisz do sklepu spożywczego albo jak dobierasz zakupy odzieżowe.


Przecież nie trudno zgadnąć , którzy użytkownicy forum lubią i wielbią dane wydawnictwo - i zapewne kupują ich produkty bez większego zastanowienia i selekcji.


Ja na ten przykład podam siebie i komiksy od Timofa lub Kultury Gniewu.


Mam nadzieję, żę teraz ze mną się zgodzisz?:)

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3642 dnia: Październik 15, 2016, 07:19:31 am »
Nie wyobrażam sobie sytuacji w której nie kupuję interesującego  mnie komiksu bo wydawnictwo robi słaby PR

Nie wyobrażam sobie sytuacji w której kupuję komiks, który mnie średnio interesuje tylko dlatego, że wydaje go Ongrys albo Scream czy Taurus (czyli moje w aktualnej kolejności trzy ulubione wydawnictwa)

Czy my jesteśmy fanami komiksu czy wydawnictw?

Ktoś naprawdę tak robi, że nie kupuje czegoś bo nie lubi kogoś?

Ja kiedyś na tym forum nie wypowiadałem się dobrze o wspomnianych przez Ciebie KG czy Timofie, ale nie dlatego że coś zrobili niedobrze, ale dlatego, że ich oferta do mnie nie przystawała. Ale byłem jednym z pierwszych w kolejce po Binio, Tymka, Kroniki DYplomatyczne, Ranxa i kilka innych komiksów

I prawda jest taka, że już w koszyku gildii się najczęściej dowiaduję kto co wydaje...

Tak że nie dyskredytując całkowicie Twojej teorii mówię tylko, że osoby bezkrytycznie kupującej coś jak leci od danego wydawnictwa nie jestem sobie w stanie wyobrazić. Jest to dla mnie abstrakcja.
Chciałbym jednocześnie i poznać i trochę się boję takiego spotkania.
Jedno jest pewne - jest to ktoś przy kasie...
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 08:01:56 am wysłana przez fragsel »

Offline Klint

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3643 dnia: Październik 15, 2016, 09:17:54 am »
Kontakt wydawnictwa z klientem jest bardzo ważny, tym bardziej zaskoczony jestem postawą Taurusa względem pytań. Decydując się na taką formę kontaktu z czytelnikami ich oferty powinni jednak częściej odpowiadać. Po pierwsze rynek komiksowy jest mocno nasycony (Nie żebym narzekał) i bardzo często wiąże się to z selekcją oferty i wyborem tytułów. Wiadomo komiks to fajne, ale kosztowne hobby. Przy wcześniejszej informacji ze strony wydawnictwa można łatwiej manipulować planowanymi zakupami komiksów. Po drugie męczący Taurusa pytania o wydanie bądź wznowienie też jest bardzo ważne. Osobiście planuje poszerzyć kolekcją o "Borgię" i "Murenę" i na tę chwilę skazany jestem na rynek wtórny oraz horrendalne ceny i towar z drugiej ręki. Wcześniejsza odpowiedź ze strony wydawcy pozwoliłaby na podjęcie konkretnych działań czyli albo zakup albo dalsze czekanie. Przykładowo ze strony Wydawnictwa Komiksowego otrzymałem informacje o przygotowaniu "Wiedźmina". Czekałem ponad rok ale wydałem 80 zł zamiast 400 (po tyle chodził na allegro).

Offline Wolf85

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3644 dnia: Październik 15, 2016, 11:03:44 am »
Oj kenji, może ty tak robisz, ale pewnie należysz do nielicznych. Już zresztą bardziej uwierzę, że te podane przez ciebie wydawnictwa wydają akurat rodzaj komiksów który lubisz. Mnie tam kompletnie obojętne kto wydaje komiks, jak mnie interesuje to go kupię. Jak mnie nie interesuje to nie ma znaczenia kto wyda - nie kupię. Podobnie z ciuchami. A już co ma sklep spożywczy do wydawnictwa komiksowego to w ogóle nie łapie.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

 

anything