Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3660 dnia: Październik 15, 2016, 07:29:57 pm »
Taurus mógłby wydać w podobnej szacie graficznej np:




Glenat ma sporo pozycji autorstwa Manary (prawa strona):
http://www.glenatbd.com/auteurs/manara-milo.htm

wydawanie nowych tytułów będzie chyba uzależnione od popularności zapachu niewidzialnego. klik sprzedawał się na tyle dobrze, że "zaryzykowali" nowym tytułem erotycznym (nie wiem czy nakład jest wyczerpany, ale już od jakiegoś czasu nie widziałem komiksu w schowkach różnych sklepów). jednocześnie trzeba wziąść pod uwagę, że styczniowe wydanie klika było wydaniem drugim - takie tytuły przeważnie lepiej schodzą.

Offline isteklistek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3661 dnia: Październik 15, 2016, 07:39:25 pm »

Zamów jeszcze, jeśli nie masz, Indiańskie Lato i El Gaucho. Będziesz miał wydanie Manary od Egmontu.
Obecnie Komiksy Manary wydają:
Egmont (Casterman): Indiańskie Lato, EL Gaucho.
SC (Les Humanoides Associes): Guliweriana, Zloty Osioł.
Taurus (Glenat): Klik, Zapach Niewidzialnego.


Na dziś dzień mam to wszystko. Nie mam starszych rzeczy z Manarą od Egmontu. Mam nadzieje, że Taurus będzie wydawał i przede wszystko spojrzy na sprzedaż, a nie na opinie czy życzenia. Z komiksami erotycznymi zawsze jest problem, bo sporo osób mówi, że nie, ale są pierwsi, którzy mają zamiar kupić.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3662 dnia: Październik 15, 2016, 07:46:30 pm »
jednocześnie trzeba wziąść pod uwagę, że styczniowe wydanie klika było wydaniem drugim


Wcześniej też było wydanie Zapachu niewidzialnego (kupiłem na festiwalu w Łodzi około 2000-2002 roku).

Tak to wygląda w stosunku do wydania Taurusa:
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 08:05:59 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline absolutnie

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3663 dnia: Październik 15, 2016, 08:17:29 pm »

Wcześniej też było wydanie Zapachu niewidzialnego (kupiłem na festiwalu w Łodzi około 2000-2002 roku).




Porównywałeś może tłumaczenia?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3664 dnia: Październik 15, 2016, 08:19:36 pm »

Porównywałeś może tłumaczenia?


Nie. Wydanie Taurusa sobie poczeka. Po październikowych zakupach mam sporo do czytania.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3665 dnia: Październik 16, 2016, 12:58:36 am »

Wcześniej też było wydanie Zapachu niewidzialnego (kupiłem na festiwalu w Łodzi około 2000-2002 roku).

Tak to wygląda w stosunku do wydania Taurusa:

toż to przecie pirat był, nieprawdaż?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Cerebellum

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3666 dnia: Październik 16, 2016, 01:07:01 am »
Zaiste był to pirat :)


Offline absolutnie

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3668 dnia: Październik 16, 2016, 03:29:02 pm »
czy to już wszystkie Bergmany ?


Podawałem linki za tą stroną wydawnictwa Glenat, którą ktoś podlinkował wcześniej.
Wydaje mi sie, że są wszystkie:
Klasyczny pierwszy (HP i Giuseppe Bergmann).
Drugi połaczony z trzecim (w polsim wydaniu też tak było)
Trzeci ma tytuł "Aventures orientales", ale to niewatpliwie jest "Sognare forse..." [cytat z "Hamleta": w przekładzie: Śnić może... ]
I ostatni - z lawowanymi rysunkiami i mnóstwem cytatów plastycznych. Eg opisu ma 168 stron, co by znaczyło, że zawiera oba ostatnie albumy z serii.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline laf

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3669 dnia: Październik 18, 2016, 07:35:19 am »
Czy ja dobrze kojarzę, że Taurus zapowiedział wydanie Deadly Class? Jeśli dobrze kołacze mi się w tej mojej głowie, to czy coś więcej wiadomo w tej kwestii?

mkolek81

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3670 dnia: Październik 18, 2016, 07:49:29 am »
Czy ja dobrze kojarzę, że Taurus zapowiedział wydanie Deadly Class? Jeśli dobrze kołacze mi się w tej mojej głowie, to czy coś więcej wiadomo w tej kwestii?
Tak, pytałem na MFKiG i oficjalnie potwierdzili że seria wystartuje (może koniec tego roku). Była mowa o tym na początku roku, że chcieli z nią ruszyć i wszyscy potraktowali to jako oficjalną zapowiedź a tak nie było. Trzeba zwrócić uwagę że obecnie zakończyli już Parkera (wiadomo dlaczego) i Locke & Key (będzie jeszcze jeden tom, ale główna seria zakończona) więc należy się spodziewać wg mnie jeszcze czegoś.

Offline laf

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3671 dnia: Październik 18, 2016, 08:13:31 am »
Dzięki za info. Czekam z niecierpliwością, bo dużo dobrego nasłuchałem się o tym dziele. Pierwszy komiks, który zakupię od Taurusa.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3672 dnia: Październik 18, 2016, 08:38:45 am »
wszyscy potraktowali to jako oficjalną zapowiedź a tak nie było.
Było  :smile: Taurus się "wygadał" w audycji prosto z kadru i jeszcze gdzieś o tym było wspominane (teraz nie pamiętam)

Miałem nawet w najbardziej oczekiwany komiks 2016:

Deadly Class

gdzie niżej było:
Alias (jeśli)
:biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3673 dnia: Październik 18, 2016, 09:05:29 am »
Było  :smile: Taurus się "wygadał" w audycji prosto z kadru i jeszcze gdzieś o tym było wspominane (teraz nie pamiętam)
Jak się pytałem to też ze stwierdzeniem "kiedy będzie zapowiedziany Deadly Class" i usłyszałem taką odpowiedź jak przytoczyłem wyżej. Nie wiem, może mieli problemy z pozyskaniem materiałów i umów jak to było w przypadku kolejnych tomów Żywych trupów. Ale będzie.

Z innych ciekawostek które usłyszałem to sukces Chew (od Muchy) na naszym rynku był dla nich zaskoczeniem i sami przyznali że nie wystartowali z tym tytułem bo był dla nich zbyt ryzykowny. Wiem też że były podzielone głosy w wydawnictwie w sprawie Okko i są mile zaskoczeni dobrym przyjęciem tego tytułu.
Dodrukowali kolejny raz pierwszy tom Żywych trupów, ale wyszedł im kolejny (chyba 5) więc pewnie też będzie dodruk.
Pytałem o Sourcebook do Lazarusa i tu odpowiedź była że może, będą o tym rozmawiać z Rucką, bo zamierzają wrócić do serii Queen & Country. Jeśli więcej osób będzie ich męczyć o Sourcebook np. na FB to myślę że jest szansa na to aby się u nas ukazał. Trzeba im dać to do zrozumienia, bo jak powiedzieli z każdym tomem jest lepsza sprzedaż tej serii.

Offline nocny

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3674 dnia: Październik 24, 2016, 07:31:45 pm »
Czy przegapiłem informację o kolejnej obsuwie premiery Żywych trupów? Dwa tomy miały być jak mi się wydaje na początku i końcu września a nie ma nawet w żadnych zapowiedziach.
Ktoś coś?