trawa

Autor Wątek: ganja i piasek  (Przeczytany 9696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Clayman_

ganja i piasek
« dnia: Luty 17, 2003, 08:47:38 pm »
mam nadzieje ze jednak wiecej osob lubi stoner rockowe granie,bo jak na razie przyuwazylem jedynie kormaka
w kazdym razie ostatnio slucham sobie fu manchu,nieco szybkie w porownaniu do kyussa ale rownie dobre,
no i zapoznalem sie z masters of reality,dziwne troche,
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Abito_Galou

ganja i piasek
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2003, 08:58:28 pm »
zostałem na etapie Kyussa  :roll:
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Clayman_

ganja i piasek
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2003, 09:02:39 pm »
a wiesz kto byl jego wokalista?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

ganja i piasek
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2003, 09:31:15 pm »
Masters Of Reality są niesamowici!
Mam ich trzy płyty, w tym jedna koncertowa z Viper Room (klubu Johnny Deppa), w jednym kawałku gościnnie Scott Weiland ze Stone Temple Pilots.

Fu Manchu jest niezłe (grał tam ex-perkusista Kyussa, Brant Bjork), ale w dużych dawkach wtórne. Ale nie na koncercie :D

Wracając do wokalisty Kyussa, Johna Garcii, polecam dwa jego projekty które powstały po rozpadzie macierzystego bandu.
Slo-Burn, całkiem niezłe garażowe stonerowe granie.
Ale Unida była dużo lepsza (grał tam kolejny ex-Kyussowiec, Scott Reeder), niektóre kawałki trzymają poziom Kyussa.

Polecam Mondo Generator, czyli projekt basisty QOTSA, Nicka Olivieri (oczywiście pełno gości: Josh Homme z QOTSA, Chris Goss z Masters Of Reality, John Garcia).

Trwa właśnie sesja nagraniowa kolejnej części "Desert Sessions": tym razem wśród zaproszonych gości P.J. Harvey i Twiggy Ramirez :D

A Josh Homme z QOTSA zagrał gościnnie na nowej płycie trip-hopowego U.N.K.L.E. - już sobie na to ostrzę zęby...

Aha, byłbym zapomniał. Świetna angielska kapela o nazwie Hangnail, Metal Mind wydał u nas na kasecie ich "Ten Days Before Summer" - szukajcie na różnych przecenach, kiermaszach, ja w Empiku kiedyś na CD znalazłem za 20 zł.

A dzisiaj Dinki mi powiedział, że w MediaMarkcie kupił pierwszą płytę QOTSA za 15 zł !!!

Offline Clayman_

ganja i piasek
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2003, 09:39:39 pm »
to moze jeszcze wspomne jeszcze floodgate(z bardza znana okladka autorsywa mckeana),nie przypominam sobie zeby gral tam ktos konkretny ale rowniez niezle
poza tym cathedral,pozny,niezle wymieszanie stonera z metalem,momentami naprawde smieszne:))))
no i oczywiscie corruption,btw:ktory numer slyszales?pewnie wasted albo junky bo chyba najlatwiej na nie trafic,cala plyta jest w sumie dosyc monotonna,glowne hity wrzucili na poczatek a pod koniec znajduja sie wypelniacze,chociaz plyte koncza covery black sabbath i ceep purple,o ile paranoida troche zjechali tak perfect strangler jest swietny
no i orange goblin,jak na razie slyszalem jedna plyte ale chyba beda z nich ludzie:)
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

ganja i piasek
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2003, 10:14:20 pm »
Corruption słyszałem "Wasted" i  jak początek i sam riff w kawałku jest super, to końcówka jest zupełnie niepotrzebnie "metalowa" - taki typowy ryk wokalisty. Jakby nie za bardzo wiedzieli, jak skończyć...

Offline Clayman_

ganja i piasek
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2003, 10:50:54 pm »
heh,mi akurat wasted podoba sie w calosci,w sumie to moim zdaniem ich najlepszy numer i nie dziwie sie ze wlasnie nim promuja plyte bo latwo go zapamietac,a ten "metalowy ryk"nie jest znowu az taki ostry,zwlaszcza ze za chwile pojawia sie znowu glowny riff i wszystko swietnie sie zgrywa,no ale kwestia gustu,
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline wste

ganja i piasek
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2003, 11:45:52 am »
Czym sie charakteryzuje, czy rózni od innych rodzajów rocka ów "stoned" rock ?
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Kormak

ganja i piasek
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2003, 12:53:23 pm »
Brudnym brzmieniem, nawiązaniem do garażowego rocka, klasycznego hardrocka, specyficzną psychodeliczną atmosferą i narkotycznym, transowym brzmieniem. Wg stereotypu stoner rock powstaje głównie pod wpływem narkotyków, co jest bzdurą.

Offline Abito_Galou

ganja i piasek
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2003, 08:23:02 am »
Clay: John Garcia? jakoś tak :]~
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Dinki

ganja i piasek
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2003, 10:06:34 pm »
Jeżeli kogoś interesuje Stone Rock to radze zajrzeć na strone http://www.southernlord.com
Szczególnie polecam zaspól Boris-extremely f**king good stone rock from Japan :twisted:

Offline Kormak

ganja i piasek
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2003, 03:44:20 pm »
Dla wszystkich fanów Queens Of The Stone Age mały prezent:

http://paginas.terra.com.br/lazer/ucv/queens_of_the_stone_age_-_go_with_the_flow-sic-ucv.mpeg

Do ściągnięcia nowy klip do "Go with the flow". Powiem tylko tyle, że jest FANTASTYCZNY I NIESAMOWITY, nalepszy rockowy klip jaki widziałem od bardzo bardzo dawna.

PS - I jak ktoś znajdzie zdjęcia tancerki z tego klipu to będę dozgonnie wdzięczny! ;P

Offline Clayman_

ganja i piasek
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2003, 08:18:18 pm »
przywracam watek do zycia
mustasch
rewelecyjna rzecz,bardzo rockandrollowe i energetyczne
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

ganja i piasek
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2003, 08:50:24 pm »
Coś więcej o nich? Skąd są, co nagrali...

www.stonerrock.com - podstawa!

A ja nadal mam nadzieję, że pogłoski o ponownym koncercie QOTSA w Polsce są prawdziwe...

Offline Clayman_

ganja i piasek
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2003, 09:31:28 pm »
http://www.mustasch.net/
trafilem na nich wlasnie przez stonerrock.com,niezla baze linkow tam maja
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.