Autor Wątek: Miecze  (Przeczytany 14606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Palantir

Miecze
« dnia: Październik 22, 2002, 05:46:06 pm »
Wie ktoś gdzie można i czy to w ogóle możliwe kupić miecz do 200 zł. ???
ww.fantazjon.ko.pl

Offline Tyszek

Miecze
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2002, 08:37:44 pm »
albo czy w Warszawie jest ktos kto zajmuje sie wyrobem?

Offline Ruthra

Miecze
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2002, 09:17:32 pm »
Z tego co ja wiem to chyba za takie pieniadze juz nigdzie nie kupisz a jak dostaniesz to raczej nie bedzaie dobrej jakosci.
Ja kupowalem u Aladyna za 300 i byl bardzo dobry choc wiem ze niektorzy marudza ze robi kiepskie.
-
Ruthra
http://palmtop.pl :: Wortal Technologii Mobilnych
------------[Mio 528 --> Tungsten C ]------------

Offline Stormcrow

Miecze
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2002, 10:34:01 pm »
##########

jas

  • Gość
miecze
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2002, 08:59:57 am »
Miecze za dwie banki mozesz dostac w wielu naprawde miejscach; jesli chcesz jedynke, to swiat stoi otworem; poltoraki to wiekszy klopot - producetnow znam z wloclawka - kuje i robi z resowrow - sliczne, jelce i glownie z runami; alladyn, w ketrzynie jest kolejny, ktory robi z resorow ale juz na wysokim poziomie; w ustce jest nastepny ale od roku robi tylko dla szczecina;
ceny - jedynki od 150 zeta w gore, poltoraki od 230 w gore;
ja

Offline Ruthra

Re: miecze
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2002, 02:13:49 pm »
Cytat: "jas"
Miecze za dwie banki mozesz dostac w wielu naprawde miejscach; jesli chcesz jedynke, to swiat stoi otworem; poltoraki to wiekszy klopot - producetnow znam z wloclawka - kuje i robi z resowrow - sliczne, jelce i glownie z runami; alladyn, w ketrzynie jest kolejny, ktory robi z resorow ale juz na wysokim poziomie; w ustce jest nastepny ale od roku robi tylko dla szczecina;
ceny - jedynki od 150 zeta w gore, poltoraki od 230 w gore;
ja

Kurna nie pomyslalem o jedynkach... te fakt sa do dostania za 200 PLN.
Nie sadze jednak zeby miecz z resora mogl byc dobry... zreszta na wiekszosci ktore widzialem sa te beznadziejne zaspawane czy tez skute dziury. Nie wyglada to najlepiej:(
Istotne rowniez jest to iz trwalosc stopu kutego z sztaby jest wyzsza od takiej z przekuwanego plaskownika. No i oczywiscie jeszcze hartowanie. Alladyn ma profesjonalna kuznie wiec ma mozliwosc naprawde robic dobre miecze.
-
Ruthra
http://palmtop.pl :: Wortal Technologii Mobilnych
------------[Mio 528 --> Tungsten C ]------------

Offline Palantir

Miecze
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2002, 03:47:18 pm »
DAjcie mi prosze dokladne namiary na tego Aladyna.
ww.fantazjon.ko.pl

Offline qade

Miecze
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2002, 10:18:08 pm »
wejdz na  http://www.bagrit.czest.pl/Polska/MenuP.html tam w katalogu beda namiary
niedlugo beda tez w katalogu w rycerskiej

Offline Nivelis

Miecze
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2002, 12:17:03 am »
zależy do czego chcesz używać tego miecza...
Aladyn jest w miarę dobrym producentem, ale te jego najtańsze produkcje nadają się tylko do noszenia i sporadycznego używania.
Mieliśmy u nas 2 'aladyny' - poltorak pękł w połowie sezonu, a moja jedynka na ostatnim wyjeździe. Mimo tego, że miecze te były intensywnie używane, to jest to jednak zdecydowanie zbyt krótka żywotność broni.
Jak uda Ci się oszczędzić trochę więcej pieniędzy to zamów coś lepszego, nawet u Aladyna, albo u innego producenta ze strony bagrita.
NIE KUPUJ MIECZY WYKUWANYCH Z RESORÓW!!!!
Jeżeli stać Cię rzeczywiście tylko na jedynkę do 200zl to kup u Aladyna i w miarę na nią uważaj...
A chicken with its neck wrung is different from a chicken with its head cut off, but does it matter to the chicken?"
Tasslehoff Burrfoot, The Second Generation, "The Legacy"

Coen

  • Gość
Miecze
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2002, 03:46:02 pm »
od aladyna lepiej brać tylko jedynki :)
z półtorkami trochę gorzej bywa...:)
chociaż prawdę powiedziawszy samo nie wiem jak to jest...
złe opinie o półtorakach aladina powtarzają tylko tacy, którzy parują ostrzem, więc.... :P

jednak Aladin ma pewną istotną wadę, większość jego surówek jest za ciężka...
celowo użyłem słowa "surówka", bo te miecze po 200, 300 od niego to miecze surowe, niewykończone, poznać ozecie je po tym, że mają ciemną(czarną) barwę, zacieki po kuciu i brak obłożonej rękojeści.

Miałem jednak okazję ogladać parę sztuk jego skończonej już broni i jest to sprzęt naprawdę wysokiej jakości. Jednak ceny są 400-600 :)

Offline Ruthra

Miecze
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2002, 05:39:19 pm »
Cytat: "Coen"

jednak Aladin ma pewną istotną wadę, większość jego surówek jest za ciężka...
celowo użyłem słowa "surówka", bo te miecze po 200, 300 od niego to miecze surowe, niewykończone, poznać ozecie je po tym, że mają ciemną(czarną) barwę, zacieki po kuciu i brak obłożonej rękojeści.


chodzilo ci o wage czy o wywazenie (srodek ciezkosci)?
-
Ruthra
http://palmtop.pl :: Wortal Technologii Mobilnych
------------[Mio 528 --> Tungsten C ]------------

Coen

  • Gość
Miecze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2002, 02:24:23 pm »
raczej o średnią wagową wszystkich jego wyrobów :)
wyważenie każdego to sprawa indywidulana, choć nie ukrywam, że większość pozostawia wiele do życzenia...
co nie znaczy, że nie trafiają mu się perełki...:)

Offline Spaszko

Miecze
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2003, 06:36:55 pm »
Kupiłem jedynkę "surówkę" u Aladyna z a 250, obłorzyłem rękojeść i nic więcej z nim nie robiłem. Co więc według ciebie ma znaczyć wykończenie miecza? Właściwie nie mam z nim żadnych problemów, nie szczerbi się wcale. Jest jednak troszkę ciężkawy, to fakt. Byłbym wdzięczny za poradę jak owy miecz wykończyć.

Offline qwerty

Miecze
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2003, 10:56:58 pm »
Cytuj
  Wie ktoś gdzie można i czy to w ogóle możliwe kupić miecz do 200 zł


Do 200 zł, polecam pana Dąbala - miecze@o2.pl

Offline Theoden

Miecze
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 18, 2005, 07:45:41 pm »
Cytat: "Palantir"
DAjcie mi prosze dokladne namiary na tego Aladyna.




Co wy macie wszyscy z tym alladynem najlepiej jechać do kalisza tam jest kowal który wyrabia wszystko co chcecie(caly rycerski pancerz,miecze różnego rodzaju,korbacze,cepy,toporki,topory,)to wszystko za i tak nie duze pieniądze :D
...)Znak orła potegi symbol prowadzi nas mieczem i tarcza weżmiemy to co było nasze(...)