Autor Wątek: pytanie zwiazane z income..  (Przeczytany 2576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TurTuru

pytanie zwiazane z income..
« dnia: Wrzesień 28, 2005, 08:34:04 am »
Mam pytanie : gram beastami i wylosowalem z magicznych artefaktow bow of seeking w kampani..:D. Czy moge go ktorymś beastem uzywac? czy poporstu jest useless ? nigdzie nie znalazlem tematu o podebnej tresci...
lory of The Horde!!!

Offline Nazroth

pytanie zwiazane z income..
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2005, 08:47:43 am »
Sprawa moim zdaneim wygląda tak: Nie ma w podręczniku zdania o tym, że specjalne artefakty mogą być używane przez konkretne osoby. Z jednej strony "mógłbyś" bo niby linę i hak możesz bez problemu - z drugiej strony ta broń to "łuk"... co więcej "elfi łuk" bo tak napisano w jej opisie... a w podręczniku jest adnotacja, że wojownik może używać jedynie tych BRONI, które ma do wykupienia ze swojej początkowej listy ekwipunku - aby mógł korzystać z innych BRONI musi dostać skilla weapon traning albo weapon ekspert... Dlatego moim zdaniem nie możesz beastmeńskim herosem użyć łuku poszukiwań... A podręcznik jest po mojej stronie w tej kwesti.

Od razu nawiążę też do magicznej zbroi... to, że jest ona artefaktem nie oznacza, ze moze ja bez problemu założyć czarodziej... działa ona jak każda inna zbroja - ogranicza spell casting...

Jest tam także executoniers coś... broń do hth... i też nie powinno się jej używac bez odpowiedniego przeszkolenia.  Jeżeli zwykły łowca czarownic musi brać skilla, aby nauczyć się walczyć HALABARDĄ to tym bardziej, aby nauczyć się włądać jakims potężnym artefaktem prawda?... to nie jest heroic rpg, gdzie znajdujemy w pieczarze smoka jakiś magiczny artefakt i od razu go bierzemy... używamy i robimy to ekstra...

taka jest moja opinia...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Herudaio

pytanie zwiazane z income..
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2005, 09:06:26 am »
Co do bow of seeking i zbroi się zgadzam czyli jeśli możemy brać łuk albo zbroje to może to brać co do reszty nie z prostego powodu:
exucioners hood - jak w opisie stoi to kaptur :/
mizykordia - znowu opis broni: "sztylet" który liczy się jako miecz z następującymi właściwościami [...]  a sztyletu każdy może używać
kolejne to lina i hak więc podobnie a ostatnie to jakieś magiczne oko więc też nie wiem czy potrzeba do tego skilla
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Nazroth

pytanie zwiazane z income..
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2005, 09:20:23 am »
Aaa...nie czytałem tak dokłądnie - racja, że to kaptur:P hahaha... no ok - mój ogromny błąd... ale wiadomo o co mi chodziło:)... a sztylet (miecz) to wiadomo - bo jak Heru napisałeś - każdy może używać...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

pytanie zwiazane z income..
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2005, 09:47:33 am »
Beasty nie mają broni stzreleckiej ANI skilli, które pozwolą im dowolnej strzeleckiej broni uzywać. Niestety. Na moje oko nie mogą z nim nic zrobić.

Offline TurTuru

pytanie zwiazane z income..
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2005, 10:58:16 am »
Ok, bow of seeking traktowany jest jak elven bow czyli uzywac go maga tylko bohaterowie ktorzy dostali skilla shooting : weapon expert i oczywiscie znalezli elfi luk lub bow of seeking aby go moc uzywac . Juz to rozpracowalem na podstawie zasad.

W takim razie nad dwoma sprawami tzreba pomyslec:

- co sie stanie gdy wylosujemy pzredmiot ktorego nie bedziemy mogli ani spzredac ani zalozyc, nikim z naszej babndy? powinien byc REROLL chyba  na inny magiczny przedmiot.

- kaptury, butki, naszyjniki, amulety, insygnia, mapy, łapki etc.. (ogolem przedmioty ktore nie sa zdefiniowane jako bron strzelecka, hand to hand lub zbroja ) te przedmioty moze miec kazdy bohater tak?
lory of The Horde!!!

Offline Nazroth

pytanie zwiazane z income..
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2005, 11:08:11 am »
TAK, chyba, że zasady tych przedmiotów mówią inaczej. NP: TOME OF MAGIC, czy inne tego typu. bo tome of magic moze użwać tylko mag...

A jak znajdziesz bezużyteczny magiczny przedmiot - to twoja strata... jak to sobie wyobrażasz stary?... Drużyna pokonuje okropnego wroga i penetruje jego skarbiec!! W skrzyni (obitej srebrem i wysadzanej klejnotami, bardzo trudnej do otwarcia) znajduje się wspaniały łuk!! I CO SIĘ DZIEJE?... beastmen mówi "beeeee" a drugi "ok, beeee" i zamykają skrzynię, aby ponownie ją otworzyć... otwieraja - a w środku para przecudnych, wyszywanych fitrem łasiszci buciorków - idealnych na beastmeńskie raciczki;]...?!?!

Jest to kwestia problematyczna... speciale powinny mieć swoją cenę;/...
PROPONUJĘ: po prostu sprzedaj go za tyle złotych koron - ile bś dostał rpzy wyniku 1-2 (na 666666) czyli tak jakbyś zamiast znaleźc artefakt wyrzucił 1-2 (instead of 5-6)... to chyba sprawiedliwe rozwiązanie:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline TurTuru

pytanie zwiazane z income..
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2005, 11:54:25 am »
napisalem REROLL bo nie ma ceny spzredarzy magicznych artefaktow co tez jest nonsensem bo jak mozna sprzedac miecz wysadzany klejnotami to czemu nie sprzedac bow of seeking ? nikt nie chce kupic? czy co?

A wyobrazam sobie to tak " stary": grupa buszołaków otwiera skrzynke (po zabiciu okropnego wroga :p) i ich oczom ukazuje sie łuk. jeden beast  mowi : Bee a drugi odpowiada Beee, to bierzemy i wymienimy go na cos uzytecznego a trzeci: beee, chodzmy do kupca mial do oddania to smieszne oko....
lory of The Horde!!!

Offline Nazroth

pytanie zwiazane z income..
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2005, 11:58:22 am »
zasady mówią jasno - NIE MA REROLLI, bo nam się nie podoba dany przedmiot. Za to myślę, że jest to kwestia umowna - z kim grasz w kampanię?... z Malinem?... to nie sądzę, aby to był wielki kłopot- on się zgodzi, abyś przerzucił sobei wynik... na oficjalnej kampani natomiast - nie da rady... to samo na turnieju.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline TurTuru

pytanie zwiazane z income..
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2005, 12:03:41 pm »
ja Ci tylko inna bajeczke wymyslilem do twojej :p zeby nie bylo ze wszytkie zasady da sie wytlumaczyc, bo jak widac sie nie da ....skoro zasady mowia inaczej..   ;p
lory of The Horde!!!

Offline gumol

pytanie zwiazane z income..
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2005, 02:16:04 pm »
Nie martw sie... jak wiesz gram CoCem a trzy szustki trafjają sie o wiele częściej niz jakieś magiczne artefakty

(666 = darmowy najemnik a CoC nie moze miec najemców  :cry: )
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un

 

anything