trawa

Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 371310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Abetorius

Odp: Komputer strasznie mi zwalnia
« Odpowiedź #510 dnia: Lipiec 29, 2008, 01:34:29 pm »
Upewnij sie ze masz wlaczone pokazywanie ukrytych plikow i folderow.

c:\documents and settings\"nazwa profilu"\ustawienia lokalne\

skasuj wszystko z katalogow: \Temp i  \Temporary Internet Files

reset.

Defragmentacje moze przyspieszyc danie wiekszego pliku wymiany poza tym i (albo) przeniesienie go na inny dysk niz defragmentowany.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Komputer strasznie mi zwalnia
« Odpowiedź #511 dnia: Lipiec 29, 2008, 01:48:27 pm »
Drobne "ale" ;)

1. Temp można spokojnie przenieść na inny dysk, co znacznie przyspiesza działanie OS i nie trzeba się martwić miejscem na dysku systemowym w tym momencie. System -> Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe. Tam zmieniamy wszystkie ustawienia Temp (tudzież inne, jak potrzeba)
2. Tempory Internet Files jest wykorzystywane tylko i wyłącznie przez IE (chyba, że skonfigurujemy FF odpowiednio).
3. Pliki profilowe ważą najwięcej i raczej stanowią większość plików xD Przynajmniej u mnie tak jest, a profil zajmuje około 2 GB (w tym około 2.5k wiadomości e-mail z Thunderbirda, które są zapisywane zawsze do profilu).

Teraz tak. Jeżeli komputer Ci zwalnia, to pierwsze, co powinieneś zrobić, to sprawdzić stan procesów w tle, ich ilość, obciążenie komputera. Defragmentacja to mit xD Ale ustawienia autostartu, tudzież usług uruchamianych przy włączeniu, mogą skutecznie zamulić nawet mocną maszynę. Po prostu usuń z autostartu programy zbędne. Start -> Uruchom -> msconfig. Usługi lepiej wyłączać przez konsolę do tego przeznaczoną, gdzie masz ładnie opisane, za co dana usługa odpowiada. Jak się z tym zapoznasz również można to robić przez msconfig. Start -> Programy -> Narzędzia administracyjne -> Usługi.

Mam nadzieję, że pomoże.

Offline Girwan

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #512 dnia: Lipiec 29, 2008, 03:36:22 pm »
No mądre głowy się tu wypowiadają, więc dam zagwostkę ..

System XP - zniknęła opcja .. "Uruchom". Wchodzę w Start, a tam jest tylko Wyszukaj i to co powyżej.


Jaki pomysł na odzyskanie tego czegoś? Oczywiscie pełne prawa administratora (choć czasem komp krzyczy - brak uprawnień - może tu jest pies pogrzebany? Jak ustawić naprawdę pełne prawa? )



Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #513 dnia: Lipiec 29, 2008, 03:52:23 pm »
Może shell się kopsnął (w windzie wszystko możliwe >_>) Jeśli nie znajdzie się rada, a nie chcesz stawiać systemu od nowa to podmień shella jakimś programem (np Aston, w którym można dowolnie konfigurować to menu)

Offline Girwan

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #514 dnia: Lipiec 29, 2008, 04:14:58 pm »
hm .. wilku a mógłbyś to łopatologicznie wytłumaczyć? co gdzie i jak? :)



Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #515 dnia: Lipiec 29, 2008, 04:27:43 pm »
Podmieniasz shell`a, znaczy eliminujesz explorera z systemu xD GeoShell, LiteStep, Aston, whatever. Ściągasz plik wykonywalny, instalujesz, dostosowujesz. Akurat Astona nie znam, więc linQ WilQ xD Sam zobaczę z chęcią.

Litestep.
GeoShell.

Plus theme i customizacja wyglądu. Polecam serwis Customize.org.

Offline Esse

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #516 dnia: Lipiec 29, 2008, 08:33:07 pm »
No mądre głowy się tu wypowiadają, więc dam zagwostkę ..

System XP - zniknęła opcja .. "Uruchom". Wchodzę w Start, a tam jest tylko Wyszukaj i to co powyżej.


Jaki pomysł na odzyskanie tego czegoś? Oczywiscie pełne prawa administratora (choć czasem komp krzyczy - brak uprawnień - może tu jest pies pogrzebany? Jak ustawić naprawdę pełne prawa? )
a sprawdzałeś czy we właściwościach klasycznego menu start masz w zaawansowanych opcjach zaznaczone: "wyświetl polecenie uruchom"?

Offline Girwan

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #517 dnia: Lipiec 29, 2008, 09:09:34 pm »
oczywiście, ze sprawdzałem :)



Offline Esse

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #518 dnia: Lipiec 29, 2008, 09:29:43 pm »
Cytat: google
Go to the link below and scroll down to line 57 (right column) and click on "Restore the Run Command" to download a reg file fix. Save the REG File to your hard disk. Double click it and answer yes to the import prompt.

http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #519 dnia: Sierpień 05, 2008, 07:16:44 pm »
Czy jest możliwe postawienie starego systemu (po przemontowaniu dysku) na nowym kompie? Bo jak spróbowałem to pod koniec ładowania wingrozy wywaliło mi niebieski ekranik i sie zrestartowało :/ A nie uśmiecha mi się instalacja systemu od nowa, bo masę czasu poświęciłem na dopieszczenie go.

Offline Girwan

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #520 dnia: Sierpień 05, 2008, 07:24:49 pm »
zakłądam, ze chodzi o XP? Z tego co wiem to wykrywa on hardware i jeśli są za duże zmiany to niestety ... wymaga kolejnej instalacji



Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #521 dnia: Sierpień 05, 2008, 07:27:54 pm »
Są duże zmiany >_> Eh, to czeka mnie stawianie wsiego na nowo :(

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #522 dnia: Sierpień 05, 2008, 08:08:20 pm »
Z tego, co pamiętam, to XP wymaga reinstalki po każdej zmianie kontrolerów dysku. Przerzuć dane na drugą partycje i z głowy (użyj znajomych najwyżej xD). Albo format, albo punktujesz i wywalasz katalogi z windą, program files i documents and settings. Chociaż to ostatnie nie jest chyba wymagane. Ale tak czy siak instalacja sterów Cię nie ominie ;s

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #523 dnia: Sierpień 05, 2008, 08:48:56 pm »
Oj Coen Coen... wiesz że gdzieś biją, tylko nie wiesz gdzie ;). Windows XP ma mechanizmy profili sprzętowych które przełączają sterowniki aktywnych urządzeń w zależności od tego co znajdą w komputerze. Technologia ta działa na większość urządzeń (a przynajmniej powinna ;). Jednak nie zadziała w przypadku wymiany płyty głównej na inną. Tak się składa, że cała instalacja Windowsa od strony sprzętowej opiera działanie sterowników na chipsecie płyty. Jeżeli wymienisz ją, zmienia się właściwie cały model obsługi sprzętu twojego komputera. Jest to też swego rodzaju forma zabezpieczenia systemu przed jego przenoszeniem na inne maszyny. Istnieją co prawda sztuczki pozwalające na migrację instalacji na kompletnie świeży profil sprzętowy (z uwzględnieniem płyty) ale dla świętego spokoju z reguły instaluje się system na nowo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2008, 08:55:45 pm wysłana przez Gabriel »
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #524 dnia: Sierpień 06, 2008, 05:11:13 am »
Chyba tak zrobię. Przejdę się po pracy, kupię wingrozę od razu z SP3 i zainstaluję na nowym kompie. Najwyżej będę siedział na starym sprzęcie puki nowy nie będzie tak działał jak mi się podoba ;)