Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 371211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #525 dnia: Wrzesień 02, 2008, 11:42:50 am »
Pecet mi nie działa : (


 Przyjechalem sobie wczoraj z wakacji, odpalam maszynę i wszystko pięknie, wiatraki się kręcą, lampki przy czytnikach sobie błyskają po 2 razy, dysk myśli, po czym dupa. Po prostu wszystko sobie działa, ale na monitorze nic nie ma, nie słychac też piknięcia BIOSu. Podejrzenie pada na kartę graficzną -> dostałem od kumpla gf7600, po podłączeniu przy wejściu do windy wywalało że "karta zmniejszyła moc z powodu niewystarczającej ilości mocy do niej dostarczanej", ale wszystko działało :S Pora sprawi sobie szybko nowy zasilacz, czy macie inne pomysły? Zresetuję bios może, ale to lipa, bo mi się procek odkręci :\
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Girwan

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #526 dnia: Wrzesień 02, 2008, 11:50:38 am »
stawiam na zasilacz ..



Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #527 dnia: Wrzesień 02, 2008, 12:31:03 pm »
Ile W byście polecili do kompa z kręconym starym athlonem 1800+ (na 2,1ghz) i tą kartą? Już nie mam zamiaru nic kręcic, chcę, żeby wszystko po prostu działało, na pccie gram już tylko w hirołsy. Obecny ma 300w
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Girwan

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #528 dnia: Wrzesień 02, 2008, 12:35:21 pm »
350W?

ale to zalezy chyba jeszcze jakie masz pozostałe obciążenie . .ile dysków itp ..



Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #529 dnia: Wrzesień 02, 2008, 01:22:01 pm »
1 stary dysk, dvd, cd, stacja dyskietek. Ale patrząc po cenach, sprawię sobie raczej 400W, w planach mam dołożenie kolejnego dysku, a zasilacze firm ze średniej półki są cenowo nienajgorsze.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #530 dnia: Wrzesień 02, 2008, 02:00:03 pm »
400W. Ale sprawdź, czy podpiąłeś zasilanie do grafy. Hang miał to samo i się okazało, że nie podpiął dodatkowego zasilania do grafiki.

Offline Hang Man

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #531 dnia: Wrzesień 02, 2008, 06:10:56 pm »
Zasilanie to jedno, ale opis problemu wygląda dokładnie tak jak moje walki z 7600.

Po prostu za szybko sie przegrzewała. Podobno mają takie wady fabryczne.

Ja musiałem swoją na warsztat posłać, teraz już nie ma problemów.
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #532 dnia: Wrzesień 02, 2008, 07:17:40 pm »
Oczywiście, że podpiąłem zewnętrzne, lol@Hang :P

 Mam nadzieję, że nie ma z kartą żadnych problemów, bo wziąłem ją ot tak sobie, jej mocy wykorzystywac nie będę ;x
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #533 dnia: Wrzesień 03, 2008, 04:08:03 pm »
No i dupa, kupiłem zasilacz 400W, zresetowałem BIOS i to samo, odpalam kompa, wszystko się kręci, wszystko niby działa, ale obrazu na monitorze zero, tylko DVI - NO SIGNAL. Jeszcze jakiś pomysł? :S
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Niuniek

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #534 dnia: Wrzesień 03, 2008, 05:01:13 pm »
To głupie, ale sprawdź kabel od monitora.  :D

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #535 dnia: Wrzesień 03, 2008, 05:44:05 pm »
-.- Sprawdziłem, monitor działa, obraz od xboxa jest, podłączyłem przez DVI, podłączyłem przez VGA - brak sygnału.

 Hang, co w końcu zrobiłeś ze swoją kartą?
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Ermidius_

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #536 dnia: Wrzesień 03, 2008, 11:40:26 pm »
moze kondensatory na plycie glownej ci sie wybrzuszyly


Offline Hang Man

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #537 dnia: Wrzesień 03, 2008, 11:55:36 pm »
Tak dla pewności.

Masz gf7600 GS?

U mnie sytuacja wygładała podobnie, z tym że ekran się "wygaszał" w ok minuty po odpaleniu kompa.

Ekranik czarny, komp pracował (czyt. nie wyłanczał się) zero pikania BIOSU itd.

Z racji tego, iż jestem analfabetą informatycznym i moja wiedza kończy się zazwyczaj na poziomie formata kompa i instalowania kodeków, Poprosiłem Coena o pomoc.

Coeniasty przyszedł, pogmyrał, porozkręcał, poskręcał, podmuchał, pogrzebał, ale to nic nie dało.

Weszliśmy więc na fora komputerowe, i o dziwo, okazało sie ze to dosyć czesty problem. Po prostu karta za bardzo się grzeje (wada fabryczna)

Ja swoją musiałem reklamować (z tym to juz kolejna historia, bo czekałem na nia prawie 3 miesiące)
jednak koniec końców, teraz mi działa bez zarzutu.

 
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline steelie

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #538 dnia: Wrzesień 07, 2008, 06:51:22 pm »
Ktoś ma doświadczenia z Creative Aurvana? Poza oczywiście jakością dźwięku interesuje mnie dobra izolacja od otoczenia. Jak macie jakieś lepsze dokanałówki do 150 zł to też będę wdzięczny

Offline Deytonus

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #539 dnia: Wrzesień 07, 2008, 07:40:53 pm »
Dobry sklepik do zakupu peceta w Krakowie. Mam jakoweś 2400 złociszy i chcę je spożytkować na mocny sprzęt i monit. Myślę, że z konfiguracją sobie poradzę, ale nie wiem, gdzie kupić, by się nie przejechać.
Komputronik? Alledrogo?

 

anything