Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 366358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qraq

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #480 dnia: Kwiecień 23, 2008, 12:39:07 am »
wow, tak nazwali tę opcję, że nigdy bym się nie domyslił.  :neutral:

Offline Kalasanty

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #481 dnia: Kwiecień 23, 2008, 03:24:58 pm »
Dzięki Gabriel :)


wow, tak nazwali tę opcję, że nigdy bym się nie domyslił.  :neutral:
:-X

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #482 dnia: Maj 04, 2008, 12:02:32 pm »
Mam problemy z netem.

Może opiszę szerzej. Zdarza się, że po otwarciu wielu połączeń pada mi połączenie z netem: strony niedawno otworzone działają, ale innych nie da się otworzyć, GG lub Tlen pada, lag w Eve-online jest niemożebny.
Czasami po resecie kompa nie miałem netu w ogóle - musiałem zerować modem. Niestety ostatnio tak net padł, że musiałem resetować ustawienia modemu, a i tak trudno było przywrócić połączenie.

Teraz pytanie. Czy to wina modemu, czy mojej karty sieciowej. Bo miałem podobne problemy i u innych providerów (tylko nie trzeba było resetować modemu - ten działał normalnie).

Czy ktoś jest zaznajomiony z zagadnieniem i może mi doradzić coś innego poza wymianą MB/kupnem sieciówki?

Offline Ginko

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #483 dnia: Maj 04, 2008, 01:28:48 pm »
Ja maiłem podobny problem. Z tym że w moim przypadku wystarczy zresetowanie modemu średnio raz na 2 miesiące(wynika to z jego przeciążenia w momencie gdy dużo ściągam bądź wysyłam).
Haruhi Suzumiya's fan


Offline steelie

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #484 dnia: Maj 19, 2008, 09:39:52 pm »
Nie chce mi się przesiadać na Ubuntu, bo jest głupie i śmierdzi. Uznałem jednak taką zmianę za konieczną, bo Windows się straszliwie zapycha i po kilku miesiącach działa już dużo wolniej niż świeżo po formacie. Pytanie moje jest takie - jakie środki powinienem podjąć, żeby system za jakiś czas nie chodził mi jakby pływał w g*wnie?

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #485 dnia: Maj 19, 2008, 09:43:42 pm »
Nie ściągaj plików z www.sex.com  :shock: Mój XP po ostatnim formacie siedzi ze 3 miechy i bardzo ładnie działa na o wiele słabszym kompie niż Twój. Nie wiem, używaj CCleanera, przesiądź się na Operę (bo FF zamula komputer i jest do dupy łeeee), zacznij grać w Lineage'a i odtwarzaj muzykę z Foobara - u mnie to działa :U
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline steelie

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #486 dnia: Maj 19, 2008, 09:47:11 pm »
Przecież 3 miesiące to jest chwilka, po takim czasie to i mi wszystko działa cacy. Dobry system nie powinien się walić i po roku.

Poza tym chciałbym zacytować Eltona Johna:
Cytat: Elton John
Lubię używać Opery, bo jest taka gejowska!

Offline Esse

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #487 dnia: Maj 19, 2008, 10:09:24 pm »
jakie środki powinienem podjąć, żeby system za jakiś czas nie chodził mi jakby pływał w g*wnie?
tak naprawdę? nie włączać kompa, nawet za rok będzie super ;D
a mówiąc serio to nie instaluj niepotrzebnego softu, dbaj o porządek, używaj antyvira i antyspy'a. ale i tak pewnie prędzej lub później zacznie mulic, ot specyfika windowsa.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #488 dnia: Maj 19, 2008, 10:27:25 pm »
jakie środki powinienem podjąć, żeby system za jakiś czas nie chodził mi jakby pływał w g*wnie?
tak naprawdę? nie włączać kompa, nawet za rok będzie super ;D
a mówiąc serio to nie instaluj niepotrzebnego softu, dbaj o porządek, używaj antyvira i antyspy'a. ale i tak pewnie prędzej lub później zacznie mulic, ot specyfika windowsa.


BULLSHIT!

Jak się nie umie korzystać, to nawet linuxa można zamulić ;s Też 'prędzej czy później'.

U mnie OS stoi od stycznia 2007. Komp działa sprawnie nawet po kilku/kilkunastu tygodniach bez resetu. Zamulania nie odczuwam.
Win XP sp2 + litestep (zmiana shella z explorer na własny) + pełny customize ustawień systemowych.

Na chwilę obecną ostatni res kompa miałem w okolicach kwietnia (awaria zasilania w Szczecinie). Od tej pory komp działa 24h/7. Wcześniej reset był w okolicach lutego, bo office`a instalowałem i działać bez resa nie chciał.

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #489 dnia: Czerwiec 02, 2008, 07:47:19 pm »
Nie wiem jak se to zrobiłem, ale od kilku dni mam wszędzie pochylony tekst. W przeglądarkach, niezależnie od tego czy IE, Opera czy FF. Nawet w Age of Conan, w okienku dialogowym jest pochylony. Na 99% jest to jakaś kombinacja klawiszy, bo w żadnych innych opcjach nie grzebałem. Jak ktoś wie, to niech da znać bo upierdliwe to strasznie....

    

Offline @

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #490 dnia: Czerwiec 05, 2008, 10:29:53 pm »
link

Zastanawiam się nad tym, potrzebuje przestrzeni, dużo, którą bede mógł nosic od kompa do kompa po domu (jako archiwum muzy i filmów) oraz miedzy znajomymi. Moze byc takie coś, czy ktos zna lepsze i tansze?

Offline Niuniek

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #491 dnia: Czerwiec 16, 2008, 04:50:22 pm »
Nie mam pojęcia gdzie by o to spytać.
Nie mogę napisać literki "ci" (to co mam to tylko dzięki ff). Klikam kombosa "alt+c" i nic. Wszystkie inne literki działają.
Ma ktoś pojęcie o co może chodzić?

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #492 dnia: Czerwiec 16, 2008, 05:06:18 pm »
Nie mam pojęcia gdzie by o to spytać.
Nie mogę napisać literki "ci" (to co mam to tylko dzięki ff). Klikam kombosa "alt+c" i nic. Wszystkie inne literki działają.
Ma ktoś pojęcie o co może chodzić?

Sprawdź układ, w jakim działa klawiatura. Polski (214) albo Polski programisty ustaw. Te drugie zdecydowanie lepsze xD Mogłeś zmienić przez przypadek. Przynajmniej tak wnioskuje z tego, co napisałeś.

Jak nie pomoże, to sprawdź czy klawiatura jest czysta i czy alt się nie zapchał na przykład.

Offline Niuniek

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #493 dnia: Czerwiec 17, 2008, 08:34:31 am »
Dochodzę jednak do wniosku, że po wymianie płyty głównej reinstal systemu by się przydał.
Nie mogę ogląda filmów, mimo, że zainstalowałem sterowniki.
Ale nie chce mi się reinstalować... :-?

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #494 dnia: Czerwiec 17, 2008, 08:42:22 am »
Po wymianie płyty głównej zmienia się zbyt wiele sterowników które mają bezpośredni wpływ na pracę kernela systemu. Czasami ich wymiana załatwia sprawę, czasami jednak jest konieczne odświeżenie całego profilu sprzętowego. Niby mechanizm dodawania profilów sprzętowych funkcjonuje w systemie, ale jego funkcjonalność pozostawia bardzo wiele do życzenia.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).