trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chmiel

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1410 dnia: Grudzień 10, 2013, 12:08:22 pm »
Wystawa była jakaś taka totalnie ekskluzywna (nie ujmując nic tym ze Stalowej Woli i Krakowa) - niestety nie pamiętam gdzie - plus jakieś odznaczenie dla Rosińskiego, bodajże. Był komentarz, że pojawili się wszyscy "bliscy" związani z jego twórczością i z Thorgalem. Nie było wśród nich Van Hamme'a, nie było też typowego dopisku "niestety nie pojawił się Jean Van Hamme ze względu na...". Odniosłem więc wrażenie, że nie zalicza się już do grona "bliskich". Ty jesteś optymistą, ja raczej pesymistą i wydaje mi się, że ich drogi się rozeszły.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1411 dnia: Grudzień 10, 2013, 12:09:47 pm »
Wersal

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1412 dnia: Grudzień 10, 2013, 01:24:14 pm »
Na wystawie w Paryżu byli wszyscy związani obecnie z serią, Surżenko spotkał tam np. pierwszy raz Grazę, która koloruje jego komiksy. Nie sądzę, że była to aż tak ważna impreza, żeby Van Hamme rzucał wszystko i jechał do Francji, żeby zjeść z wszystkimi obiad. Musiałby naprawdę nic innego nie robić,  żeby jeździć wszędzie tam, gdzie Grzegorz dostaje odznaczenia :)

Tiall - czy Ty tez uważasz, że Wersal aż tak bardzo różnił się od np. Mangghi? 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline chmiel

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1413 dnia: Grudzień 10, 2013, 01:36:01 pm »
Nadal mnie to nie przekonuje. Ale jak było naprawdę dowiemy się zapewne z "Thorgal Comics: The Untold Story".

Offline Qwant

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1414 dnia: Grudzień 12, 2013, 10:41:56 pm »
Musisz wiedzieć, że bycie scenografem w Bollywood to nie jest zawód, który wykonuje się w Europie :smile:
Wg filmweb.pl napisał scenariusz do Bollywoodzkiego serialu Rani. Jest więc tam scenarzystą.

Skąd jednak informacja, że jest scenografem? Nie podważam twojej wiedzy, ale to może być głupia pomyłka. Po prostu dziwi mnie, że ktoś, kto do tej pory pisał, nagle zajmuje się oprawą wizualną.

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1415 dnia: Grudzień 13, 2013, 08:07:49 am »
Skąd jednak informacja, że jest scenografem? Nie podważam twojej wiedzy, ale to może być głupia pomyłka. Po prostu dziwi mnie, że ktoś, kto do tej pory pisał, nagle zajmuje się oprawą wizualną.

Najprawdopodobniej masz rację - taką informację podał 1,5 roku temu przy okazji jednej ze swoich wystaw w Polsce Grzegorz Rosiński - być może źle usłyszałem (choć pamiętam, ze też mnie to na początku zdziwiło co ma jedno z drugim wspólnego), jeżeli tak doczytałeś to pewnie faktycznie chodziło o scenariusz, a nie scenografię.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1416 dnia: Grudzień 16, 2013, 08:47:09 pm »
Ostatni "Thorgal" nie umywa się do "Statku miecza", jednak pierwsze kilkanaście stron pozytywnie wpływało na mnie samym nastrojem. Potem komiks zaczął kompletnie przymulać, odkryłem też - o, zgrozo! - że i Rosiński nie jest w najwyższej formie. W każdym razie im bardziej kameralna przygoda, tym lepiej prezentuje się seria.
4. tom "Kriss de Valnor" trochę lepszy od "Kah-Aniela".

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1417 dnia: Grudzień 17, 2013, 01:14:35 pm »
Ciekaw jestem czy ktoś policzył ile to lat może mieć Jolan i Kriss w najnowszym tomie podserii "Kriss".

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1418 dnia: Grudzień 20, 2013, 09:51:49 am »
ruszyły nagrania słuchowiska

a tu dwa słowa o obsadzie: http://thorgalverse.blogspot.com/2013/12/jacek-rozenek-thorgalem.html

Offline samurajack

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1419 dnia: Grudzień 20, 2013, 10:46:59 am »
Jolan 18 lat , Kriss 30 lat

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1420 dnia: Grudzień 23, 2013, 09:42:00 am »

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1421 dnia: Grudzień 24, 2013, 01:20:56 am »
Kris ma chyba około 40? Sama siebie określa "starą"

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1422 dnia: Grudzień 24, 2013, 11:25:49 am »
Kris ma chyba około 40? Sama siebie określa "starą"
W tamtych czasach - ludzie żyli po 40 lat :) 30 - to już była stara. 14 - gotowa do zamążpójścia i rodzenia dzieci...
Ot, życie ludzkie się wydłuża i pamięć o dawnych czasach zanika...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1423 dnia: Grudzień 24, 2013, 01:08:47 pm »
W tamtych czasach - ludzie żyli po 40 lat :smile: 30 - to już była stara. 14 - gotowa do zamążpójścia i rodzenia dzieci...
Ot, życie ludzkie się wydłuża i pamięć o dawnych czasach zanika...
Nawet wcześniej, niż 14. 12-13. 18-letnia kobieta bez męża była już praktycznie starą panną. Jak nie miała dobrego posagu, to ciężko jej było znaleźć męża.

Offline skil

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1424 dnia: Grudzień 27, 2013, 02:55:06 pm »
W tamtych czasach - ludzie żyli po 40 lat :) 30 - to już była stara. 14 - gotowa do zamążpójścia i rodzenia dzieci...
Ot, życie ludzkie się wydłuża i pamięć o dawnych czasach zanika...
No nie do końca ludzie żyli po 40 lat. Średnia wieku była niska, ale to ze względu na ogromną śmiertelność dzieci i niemowląt. Jeśli ktoś przeżył pierwsze 20 lat swojego życia, miał duże szanse dożyć do dzisiejszego wieku emerytalnego. Wiek 30-40 lat nie był wcale uważany za sędziwy.

A kobiety, jak wiadomo, dzisiaj również uważają się za stare, kiedy tylko stuknie im trzydziestka ;)
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

 

anything