trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1004797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1425 dnia: Grudzień 27, 2013, 04:01:27 pm »
No nie do końca ludzie żyli po 40 lat. Średnia wieku była niska, ale to ze względu na ogromną śmiertelność dzieci i niemowląt. Jeśli ktoś przeżył pierwsze 20 lat swojego życia, miał duże szanse dożyć do dzisiejszego wieku emerytalnego. Wiek 30-40 lat nie był wcale uważany za sędziwy.
A kobiety, jak wiadomo, dzisiaj również uważają się za stare, kiedy tylko stuknie im trzydziestka :wink:
OT: Napisałem tak ponieważ w zeszłym tygodniu usłyszałem to z ust jakiegoś profesora na Discovery.
W ten sposób tłumaczono młody wiek - 14 lat - Marii - tyle miała jak została "nawiedzona" przez Anioła i urodziła Jezusa.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1426 dnia: Styczeń 03, 2014, 09:36:57 am »
małe zestawienie dotyczące sprzedaży "Thorgala" w trzech księgarniach komiksowych: http://thorgalverse.blogspot.com/2014/01/sprzedaz-thorgala-w-roku-2013.html

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1427 dnia: Styczeń 09, 2014, 06:28:03 pm »
Ciekawostka. Jak podaje KZ na swoim fejsbukowym profilu:



W warszawskim studiu nagraniowym Sound Tropez trwają prace nad dźwiękową adaptacją przygód Thorgala, w której udział wezmą Jacek Rozenek, Marysia Niklińska, Agnieszka Więdłocha, Sonia Bohosiewicz oraz Krzysztof Banaszyk. W roli narratora usłyszymy Mirosława Czyżykiewicza.

Po sukcesie, jaki odniosło pierwsze na świecie słuchowisko na podstawie komiksu "Żywe Trupy", Sound Tropez pracuje nad kolejnymi komiksowymi produkcjami – "Conan Barbarzyńca" oraz "Thorgal".

Głosem, który poprowadzi nas przez górskie ostępy północnych krain i opowie historię Thorgala i Aaricii, będzie głos wybitnego barda i poety - Mirosława Czyżykiewicza.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Julek_

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1428 dnia: Styczeń 09, 2014, 09:25:15 pm »

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1429 dnia: Styczeń 09, 2014, 09:35:42 pm »
To news z poprzedniej strony tego wątku.  :wink:

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1430 dnia: Styczeń 09, 2014, 10:16:04 pm »
Ależ ja jestem nie w temacie...
No nic to - dubel... :?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1431 dnia: Styczeń 16, 2014, 02:49:45 pm »
jest już okładeczka czwartej "Louve", zapowiedzianej na kwiecień: http://thorgalverse.blogspot.com/2014/01/okadka-louve.html

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1432 dnia: Styczeń 17, 2014, 09:29:36 am »
Ciekawe jakie to powody (walką ze swoją naturą, nieakceptacja postępowania Aaricii, może coś innego) spowodują, że mała Louve postanowi zamieszkać w lesie. Ciekawy wątek, zastanawiam się czy Yann wykorzysta jego potencjał, czy też go spłyci i strywializuje. No i fajnie, że od razu zapowiedziano, że historia będzie będzie trzytomowa.

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1433 dnia: Styczeń 17, 2014, 11:57:00 am »
Nie zdziwię się jeśli Aricia sama przegoni Louve do kniei, bo ta będzie jej przeszkodą w ułożeniu sobie życia z nowym partnerem życiowym. Takie sytuacje ponoć coraz częściej zdarzają się w postępowych krajach Europy, a z tego co widać współcześni autorzy "thorgalowych" serii usiłują się przymilać do odbiorców funkcjonujących według zbliżonych norm obyczajowych. Thorgal, któremu znudziła się "matka jego dzieci", jakby chrześcijański cesarz Magnus w roli wcielonego zła, któremu należy się przeciwstawić, Jolan i jego "macocha" oraz jej płowowłosa koleżanka - na pewno będzie miło i bardzo postępowo. Szkoda tylko, że w szalę poszukiwań nowych czytelników zatracono sedno tej serii... 

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1434 dnia: Styczeń 18, 2014, 08:17:16 pm »
Z beksami zaczekajmy przynajmniej do premiery.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1435 dnia: Styczeń 22, 2014, 11:06:53 pm »
Nie zdziwię się jeśli Aricia sama przegoni Louve do kniei, bo ta będzie jej przeszkodą w ułożeniu sobie życia z nowym partnerem życiowym. Takie sytuacje ponoć coraz częściej zdarzają się w postępowych krajach Europy, a z tego co widać współcześni autorzy "thorgalowych" serii usiłują się przymilać do odbiorców funkcjonujących według zbliżonych norm obyczajowych. Thorgal, któremu znudziła się "matka jego dzieci", jakby chrześcijański cesarz Magnus w roli wcielonego zła, któremu należy się przeciwstawić, Jolan i jego "macocha" oraz jej płowowłosa koleżanka - na pewno będzie miło i bardzo postępowo. Szkoda tylko, że w szalę poszukiwań nowych czytelników zatracono sedno tej serii...


No rozumiem, że sedno serii według ciebie byłoby kiedy Thorgal przeszedłby na stronę cesarza Magnusa? W starożytności i czasach średniowiecznych też odprawiano dzieci do lasu i zmieniano partnerów - bardziej brutalnie niż pokazują nam to bajeczki takie jak Thorgal, a jak żonka nie dawała odpowiedniego potomka to się ucinało jej głowę. Dość tej katolickiej hipokryzji!

Offline Valhaar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1436 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:00:01 am »
Mam do Was pytanie odnośnie wydania dwóch książek: Thorgal - Dziecko z gwiazd i Thorgal - Wyprawa do krainy cieni.
Chcę zamówić sobie w twardej oprawie obydwa tytuły, ale zauważyłem, że co księgarnia to książki różnią się kolorem napisu Thorgal na stronie tytułowej (czarny albo biały) oraz ilością stron, w przypadku Dziecka z gwiazd 270 albo 280 stron.
Dodatkowo znalazłem również taką informację "Wydanie w twardej oprawie zawiera kolorowe reprodukcje okładek komiksu "Thorgal"".

Przykłady:
http://www.incal.com.pl/dziecko-z-gwiazd-1.html
http://aksiazka.pl/pozycja.php?id=110523

Ma ktoś wiedzę w tej sprawie? Będę ogromnie wdzięczny.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2014, 09:09:44 am wysłana przez Valhaar »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1437 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:41:03 am »
hmm. tam masz też dwa różne lata wydania. Najlepiej szukać "naturalnych" zdjęć na allegro czy gdzieś ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Valhaar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1438 dnia: Styczeń 23, 2014, 10:37:21 am »
Albo ruszyć w teren i pojeździć po księgarniach :)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1439 dnia: Luty 03, 2014, 10:48:31 am »

 

anything