Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1440 dnia: Luty 05, 2014, 08:18:47 am »
Na wstępie napiszę tylko, że jakieś 15 lat temu sprzedałem swoje komiksy Thorgala. Teraz chcę to "odzyskać" i mam kilka pytań:


1. Czy Egmont regularnie robi dodruki poszczególnych tomów? Poszukuję po różnych księgarniach i niektórych numerów wszędzie brak.
2. Kiedy seria zaliczyła dramatyczny zjazd jakości, do którego tomu trzyma przyzwoity poziom bo czytam ten wątek i widzę, że ludzie mocno narzekają.
3. Które z serii pobocznych są warte zainteresowania?




Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1441 dnia: Luty 05, 2014, 08:34:14 am »
1. Egmont regularnie wznawia wszystkie tomy tej serii. Może spróbujesz w tym miejscu?
 
 http://aros.pl/kategoria/141/Thorgal/0
 
2. Oceny są różne; osobiście radziłbym nie wychylać się poza tom 25 tj. "Błękitną Zarazę".
 
3. Moim zdaniem żadne.

Offline Jaxx

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1442 dnia: Luty 05, 2014, 08:58:24 am »
1. Z tymi wznowieniami bywa różnie (ja np. szukam w SC i nigdzie nie ma). W HC jest raczej wszystko.
 
2. Potwierdzam, "Błękitna Zaraza" jest ostatnim przyzwoitym Thorgalem, dalej jest już dużo gorzej. Są lekkie zwyżki formy ("Kriss de Valnor", "Statek miecz"), ale daleko im do genialności takiej "Wilczycy" czy "Łuczników".
 
Niektórzy wskażą jako początek zjazdu "Niewidzialną fortecę" i sagę o Shaiganie, ale moim zdaniem jest ona w porządku - może nie tak emocjonująca, jak wcześniejsze albumy, ale nadal trzymająca poziom.
 
3.  Lovue słabe (infantylne), Kriss nieco lepsza z dobrymi rokowaniami. Młodzieńcze lata - po pierwszym tomie ciężko stwierdzić, czy dalej będzie dobrze, ale ja bym nie przekreślał serii - póki co w porządku.

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1443 dnia: Luty 05, 2014, 09:03:14 am »
    O dodruki z Egmontu możesz być spokojny. Sam parę lat temu  czekałem i narzekałem na brak poszczególnych tomów, ale się doczekałem  :biggrin: i z tego co widzę są  dodrukowywane na bieżąco.
  Ja się zniechęciłem do Thorgala jak zaczęli wydawać serie poboczne.
 
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1444 dnia: Luty 05, 2014, 03:35:01 pm »
Dzięki za informacje Panowie. Zastanawiałem się jeszcze nad wydaniem Hachette, ale podobno są problemy z klejem, no i dodatkowo nie zamierzam kupować wszystkich tomów. No i argument ostateczny - cena :)

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1445 dnia: Luty 05, 2014, 03:35:46 pm »

1. Tak.
2. 1-25. Nie zgadzam się, że zjazd był wcześniej. Saga o Shaiganie jest znakomita.
Po 25. tomie naprawdę bardzo dobry jest tylko Statek miecz. Reszty lepiej nie czytać, choć od Ofiary Rosiński zaczął malować, a nie rysować, więc dla malunków warto się męczyć ze scenarzystami po 25. tomie. Więc w sumie trzeba dokonać wyboru, czy same malunki Rosińskiego wystarczą aby kupować dalej.
3. Kriss 1 i 2 są super. 3 i 4 w porządku.


Offline Gieferg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1446 dnia: Luty 06, 2014, 01:21:17 am »
Cytuj
od Ofiary Rosiński zaczął malować, a nie rysować

No i to własnie sprawia, że nie za bardzo mam ochotę na te najnowsze tomy.

Na dobrą sprawę Thorgala znałem do Wilczycy włącznie, późniejsze kiedyś tam przeczytałem z jakichś skanów, ale niewiele pamiętam i teraz zastanawiam się do którego tomu kupować. W sumie na razie zbieram do 16, potem może się skuszę na kolejne, ale ciekaw jestem czy są jakieś momenty w przedziale  17-29 pasujące na fabularne, w miarę satysfakcjonujące zakończenie, żeby w razie czego w takim miejscu zaprzestać?

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1447 dnia: Luty 06, 2014, 01:27:12 am »
Klatka ma bardzo fajne zakończenie i de facto mogłaby skończyć całą historię.
I tak w istocie jest. Klatka kończy Thorgala.
Ja lubię jeszcze dwa kolejne albumy, które już zaczynają nowy cykl, ale jeśli szukasz fajnego zakończenia sagi, to Klatka jak najbardziej zamyka wszystkie wątki. Tak powinien skończyć się Thorgal.

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1448 dnia: Luty 07, 2014, 10:03:32 am »
Ja z kolei uważam że warto zbierać wszystkie numery po 25 zeszycie i serie poboczne, choć zdarzają się słabsze zeszyty, ale to pojedyncze tomy a nie generalnie wszystko jak piszą przedmówcy.

Pod poniższym linkiem masz zbiorowe oceny punktowe fanów Thorgala z Francji, przedstawione na francuskiej stronie internetowej komiksu - jak dla mnie dobrze one oddają róznice w jakości zeszytów do 25 i po 25, choć nie ze wszystkim się zgadzam.

www.thorgal-bd.fr/thorgal_votes.php


Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1449 dnia: Luty 07, 2014, 10:18:49 am »
Klatka ma bardzo fajne zakończenie i de facto mogłaby skończyć całą historię.
I tak w istocie jest. Klatka kończy Thorgala.
Tak mogłoby być.
Ale z drugiej strony Arachnea (tom po Klatce) bardzo mi się podobała.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1450 dnia: Luty 07, 2014, 12:13:48 pm »
Ale z drugiej strony Arachnea (tom po Klatce) bardzo mi się podobała.
Mnie też. Bardzo. I "Błękitna zaraza" też bardzo. :smile:

Pod poniższym linkiem masz zbiorowe oceny punktowe fanów Thorgala z Francji, przedstawione na francuskiej stronie internetowej komiksu - jak dla mnie dobrze one oddają róznice w jakości zeszytów do 25 i po 25, choć nie ze wszystkim się zgadzam.

www.thorgal-bd.fr/thorgal_votes.php
Kilka stron temu ktoś dał ten sam link. Mimo wszystko taka sama ocena dla tragicznie narysowanej "Kriss de Valnor" jak dla np. fantastycznej "Aaricii" i wyższe oceny dla cyklu Power Rangers Jolana, niż dla "Statku miecza" sprawiają, że ten ranking jest dla mnie zbyt hardkorowy.

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1451 dnia: Luty 07, 2014, 03:44:20 pm »
Trzy siostry Minkelsonn są świetne, tak się wciągnąłem, że nawet nie wiem kiedy przeczytałem :wink:
Moim zdaniem duet Surżenko - Yann sprawdził się fantastycznie. Dobrze, że tom drugi będzie już niedługo do kupienia, z czystym sumieniem mogę polecić osobom niezdecydowanym.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1452 dnia: Luty 13, 2014, 08:20:14 am »
wywiad z artystą, który zrealizował w Brukseli mural przedstawiający Thorgala i Aaricię: http://thorgalverse.blogspot.com/2014/02/wywiad-z-nicolasem-morreelem.html

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1453 dnia: Luty 14, 2014, 06:20:52 pm »
Grzegorz Rosiński namalował fenomenalną okładką do wiadomego słuchowiska.
To jego najlepszy obraz od lat.


Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1454 dnia: Luty 15, 2014, 05:25:48 pm »
Mi aż tak bardzo nie przypadła do gustu. Włosy jako tło są spoko, ale miecz zakrywający usta Slivii i to cos w lewym dolnym rogu psuje całość, według mnie.

 

anything