Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1470 dnia: Marzec 06, 2014, 01:34:59 am »
Thorgalowe okładki z magazynu Tintin. Jakoś wcześniej nie znałem tej strony, choć niektóre okładki tak.
Ale połowę pierwszy raz widzę na oczy. Może Was też zainteresuje.

Ta jest genialna:


Bonusowo ta płonąca, której chyba nigdy nie użyto. Niby niedopracowana, ale i tak jest fantastyczna. Trzeba przyznać, że są co najmniej 4 genialne okładki do "Alinoe".


Ta trzecia (a czwarta wiadomo, ta z albumu):

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1471 dnia: Marzec 07, 2014, 10:27:05 am »
Oko Odyna trzyma poziom z pierwszego tomu. Może zbyt szybko nastaje rozwiązanie akcji, po dwudziestej stronie historia pędzi naprawdę ekspresowo. Podoba mi się podejście do Thorgala, w jego misji dużo zależy od przypadku, szczęścia i od pomocy innych. Trudno przecież wyobrazić sobie, aby nastolatek wykonywał takie misje;)
Oprawa graficzna kapitalna, czekam z niecierpliwością na kolejne tomy.

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1472 dnia: Marzec 07, 2014, 01:54:56 pm »
Poczytałem sobie Oko Odyna. Olbrzymi plus za tempo akcji, w tym albumie dzieje się chyba z 10 razy więcej niż w Kah Anielu, za dość niespodziewane zwroty fabuły (tego brakowało w wielu ostatnich zeszytach serii, których fabuła idzie jednotorowo), wreszcie za klimat całości - zima z tego komiksu jest naprawdę sroga i okrutna a nie przyjemna i ładna i to czuć w kadrach tego komiksu (zresztą w Trzech Siostrach było podobnie), od razu widać że rysuje to Rosjanin, który niejedną srogą zimę musial sam przeżyć, podoba mi się też przedstawienie Wikingów jako totalnych debili momentami. Nie ma też tak krytykowanego przez wszystkich starych fanów erotyzmu i rozwiązłości, no może momentami.  No i elementy mitologii zostaly ograniczone do niezbędnego minimum, co jest dużym plusem, bo te fragmenty jak dla mnie robiły wrażenie wypełniaczy treści. A jednak mimo wszystko spodziewałem się trochę więcej po takich ochach i achach na belgijskiej stronie Thorgala. Finał jak na mój gust jest trochę rozczarowujący, brakuje bardziej spektakularnego zakończenia tego zeszytu. Ta cała historia z Siostrami mogla być bardzo dobrym przyczynkiem do wyjasnienia czytelnikom dlaczego bogowie tak się uwzięli na Thorgala, co on im zrobił, nawet momentami ta fabuła idzie w tym kierunku (co byłoby dla mnie kapitalnym rozwiązaniem fabularnym), niestety później Yann z tego zbacza i robi się zwykla przygodówka tak jak w misji Louve.

Scenarzysta mógłby też sobie darować odwołania do przyszlości Thorgala, to byłoby fajne, gdybbyśmy nie znali dalszej fabuły, ale skoro ją znamy to po co, chyba tylko w celach komercyjnych dla zachęcenia do kupna serii tych czytelników, co zaczęli czytać Thorgala od tego zeszytu i nie znają reszty serii. Tym bardziej że próby zabawy z czasem Yanna wypadają naprawdę słabo i nieudolnie w porównaniu z tym co zrobił Van Hamme we Władcy Gór czy nawet w Koronie Ogotaja.

Reasumując tak jak nie zgadzam się z opiniami traktującymi Królestwo Chaosu czy Kah Aniela za wyjątkowo kiepskie zeszyty, tak w przypadku Oka Odyna nie uważam że jest tak super jak sądzi wielu. Ot kolejny dobry zeszyt tej serii który warto mieć na półce.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2014, 02:14:49 pm wysłana przez Radomir »

Offline BOUNCER

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1473 dnia: Marzec 10, 2014, 07:51:07 am »
Kiedyś na gildii był artykuł o oryginalnych pracach Grzegorza Rosińskiego, że nadal trzymają cenę i był link do żakońconych aukcji. Czy mógłbym prosić kogoś bardziej obeznanego o pomoc w znalezieniu  jakiś stron gdzie możnaby chociaż znaleźć takie prace i zobaczyć jakie są aktualne ich ceny, Ponieważ z francuskim mam troszkę nie po drodze i jakoś ciężko mi w tym zakresie współpracuje się z wujkiem Google .

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1474 dnia: Marzec 10, 2014, 11:58:06 am »
Ot, taka sobie aukcja z Francji sprzed kilku lat.
http://www.artcurial.com/fr/asp/searchresults.asp?pg=9&ps=25&st=D&sale_no=1668

Rosiński to pikuś - plansza z Asteriksa poszła na innej aukcji za ponad... 300 tys. ojro.  :shock:
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2014, 01:52:00 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline BOUNCER

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1475 dnia: Marzec 10, 2014, 01:53:49 pm »
Ot, taka sobie aukcja z Francji sprzed kilku lat.
http://www.artcurial.com/fr/asp/searchresults.asp?pg=9&ps=25&st=D&sale_no=1668

Rosiński to pikuś - plansza z Asteriksa poszła na innej aukcji za ponad... 300 tys. ojro.  :shock:



No właśnie te znalazlem, zastanawialem sie czy jest coś bardziej aktualnego :-)

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1476 dnia: Marzec 10, 2014, 02:36:50 pm »
Obraz Rosińskiego w cenie niezłego samochodu.  :smile:
Marzenia.
Super jest.

Offline TePe

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1477 dnia: Marzec 10, 2014, 04:03:03 pm »
Widzieliście fanowski filmik o Thorgalu:

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1478 dnia: Marzec 10, 2014, 04:08:00 pm »

Ta jest genialna:




Kurna, jakim cudem to arcydzieło nie stało się oficjalną okładką tego albumu?! Ten obraz wymiata po całości!!! A tak z ciekawości,  to w Belgii/Francji powstają wydania pojedynczych albumów z wariantami okładek jak w USA?

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1479 dnia: Marzec 10, 2014, 04:33:27 pm »
Widzieliście fanowski filmik o Thorgalu: http://www.youtube.com/watch?v=3nVXsRQ_1vY
Szok jak to dobrze wygląda w 3D. Zrzuciłem to z youtuba i podpiąłem na penie do telewizora.
Tylko 138 MB pełny 10 minutowy 3D. Szacun.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Grzegorio

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1480 dnia: Marzec 10, 2014, 05:05:14 pm »
Kiedyś na gildii był artykuł o oryginalnych pracach Grzegorza Rosińskiego, że nadal trzymają cenę i był link do żakońconych aukcji. Czy mógłbym prosić kogoś bardziej obeznanego o pomoc w znalezieniu  jakiś stron gdzie możnaby chociaż znaleźć takie prace i zobaczyć jakie są aktualne ich ceny, Ponieważ z francuskim mam troszkę nie po drodze i jakoś ciężko mi w tym zakresie współpracuje się z wujkiem Google .

A masz jakieś oryginalne prace? Musisz poszukać we francuskich domach aukcyjnych jak Millon...

Offline peta18

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1481 dnia: Marzec 10, 2014, 07:00:23 pm »
Widzieliście fanowski filmik o Thorgalu: http://www.youtube.com/watch?v=3nVXsRQ_1vY
O rany. Ale fatalne stroje, juz w Star Treku Original Series mieli lepsze :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1482 dnia: Marzec 10, 2014, 07:37:51 pm »
O rany. Ale fatalne stroje, juz w Star Treku Original Series mieli lepsze :)
Weź pod uwagę, że to film fanowski.
Nie stoi za tym wytwórnia filmowa.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1483 dnia: Marzec 10, 2014, 08:39:24 pm »
Weźcie pod uwagę, że takie stroje były w "Thorgalu".
Więc niby dlaczego miałyby być inne w filmiku?
Poza tym matka Thorgala fajnie wygląda w tym obcisłym kostiumie.
Fajny filmik, choć walka na odkurzaczach mogłaby być bardziej dynamiczna.
No i słychać głos w kosmosie, niczym w Star Wars.  :smile:

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1484 dnia: Marzec 10, 2014, 10:30:48 pm »

Kurna, jakim cudem to arcydzieło nie stało się oficjalną okładką tego albumu?! Ten obraz wymiata po całości!!! A tak z ciekawości,  to w Belgii/Francji powstają wydania pojedynczych albumów z wariantami okładek jak w USA?

Nie stało się, bo oficjalna jest równie dobra. Ta jest "nowa", "nieopatrzona" i jak w takich przypadkach bywa, posmak 'nowości' wzbudza entuzjastyczne (choć na krótką chwilę) reakcje. Co do alternatywnych okładek - są, choć nie alternatywne. Nowe okładki są eksluzywnych wydań i intergrali, np. ta ostatnia okładka Alinoe zdobi jeden z owych integrali. Wpisz Thorgal we francuskiego amazona i sam zobaczysz.