trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1500 dnia: Marzec 22, 2014, 01:06:10 pm »
Chciałbym więcej takich historii jak Holmgang, czy Piętno wygnańców o prawdziwym życiu wikingów. Siłą jednej z najlepszych serii wydawanych obecnie na polskim rynku,
Od tego są inne komiksy/serie. Wystarczy poszukać. Ta seria przeplata od początku wątki fantasy i s-f. Nie można i nie byłoby dobrze upchnąć zbyt wiele w jednej serii. Jak przeczytałeś album o "Świecie Thorgala" i wypowiedzi wszystkich twórców tego świata powinieneś wiedzieć, że nie możesz się spotykać radykalnej zmiany.Ten komiks nie opowiada tylko i wyłącznie o życiu Wikingów.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1501 dnia: Marzec 22, 2014, 01:47:02 pm »
Od tego są inne komiksy/serie. Wystarczy poszukać.
O życiu wikingów? Ciekawe gdzie... :smile:
Ta seria przeplata od początku wątki fantasy i s-f.
Subtelnie. I nagle kabuuum, zza każdego rogu wyskakują bogowie, czerwoni magowie, walkirie, czarownice, olbrzymie głowy w jacuzzi. Po napisaniu posta przeczytałem wypowiedzi innych użytkowników o pierwszych dwóch tomach i okazało się, że często mieli te same zarzuty.
Nie można i nie byłoby dobrze upchnąć zbyt wiele w jednej serii.
Cieszyłbym się jakby właśnie upchnęli mniej tych fantastycznych postaci, a w zamian dali trochę realizmu.
Jak przeczytałeś album o "Świecie Thorgala" i wypowiedzi wszystkich twórców tego świata powinieneś wiedzieć, że nie możesz się spotykać radykalnej zmiany.
Jeszcze nie kupiłem. Ale muszę przeczytać. Chętnie się dowiem dlaczego Aaricia chce popełnić samobójstwo, Louve zmieniła charakter, a Thorgal i Jolan bzykają wszystkie laski. Bo strasznie zmienili klimat tego komiksu i wywrócili do góry nogami wartości, jakie miała rodzina Aegirssonów.
Ten komiks nie opowiada tylko i wyłącznie o życiu Wikingów.

Prawie w ogóle nie opowiada. Teraz to RPG.

Jeszcze raz przeglądam te dwa Thorgale. Ależ ten Surżenko dorzucił do pieca! Fantastyczna robota rysownika.

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1502 dnia: Marzec 22, 2014, 02:57:53 pm »
Chętnie się dowiem dlaczego Aaricia chce popełnić samobójstwo, Louve zmieniła charakter, a Thorgal i Jolan bzykają wszystkie laski. Bo strasznie zmienili klimat tego komiksu i wywrócili do góry nogami wartości, jakie miała rodzina Aegirssonów.
Jeszcze tego albumu nie doczytałem do końca, ale wydaje mi się że nie znajdziesz tam interesujących Ciebie informacji.


Ogólnie jestem zawiedziony Światem Thorgala.
Po pierwsze dlatego, że są to zebrane wywiady z obecnymi twórcami thorgalowych serii (a grafiki i zdjęcia są wyłącznie "okraszeniem").
Po drugie, że wydanie oryginału miało miejsce w 2012 roku i przez wydanie kolejnych tytułów w poszczególnych seriach odbiór tych wywiadów jest dla mnie trochę dziwny.
Po trzecie z tego co zauważyłem to po tłumaczeniu nikt chyba nie przeredagował tekstu na polski grunt:
a) są tam odwołania do poszczególnych plansz komiksowych i podane np. strony 51 i 54 (możliwe, że wydania frankofońskie mają tyle strony, ale nie nasze)
b) w prezentowanych tekstach wkurza mnie pozostawienie przytaczanego tytułu głównej serii Thorgal albumu 16 w oryginale, czyli Louve, gdy wyszedł on u nas pod tytułem Wilczyca.
Po czwartek przy opisie umieszczonych zdjęć w ramach ciekawostki chciałbym zobaczyć dodatkowo daty (rok) ich zrobienia.





DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline horror

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1503 dnia: Marzec 22, 2014, 03:19:57 pm »
po piątek - wywiady są słabe. brakuje w nich emocji, odpowiedzi są w większości takie, że przy pewnej dozie wyobraźni każdy mógłby sobie takie wydumać. lukrowane i promocyjne.

album tenże jest co najwyżej poprawny o ile nie słaby.  ratują go grafiki bo już nie zdjęcia, które się w nim znajdują.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1504 dnia: Marzec 22, 2014, 03:34:06 pm »
Ale tam są też krótkie komiksy, co nie?
Są ciekawe?

Offline melee

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1505 dnia: Marzec 22, 2014, 03:46:01 pm »
ten album jest strasznie słaby, wywiady na siłę, sam cukier, nic interesującego, mógłbym sam wymyślić takie pytania i podać na nie odpowiedzi
nie ma "komiksów", jest kilka wyciętych plansz

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1506 dnia: Marzec 22, 2014, 03:51:56 pm »
Ale tam są też krótkie komiksy, co nie?
Są ciekawe?
Są to bardziej rzeczy powiązane z komiksami już wydanymi niż same wolne historie (np. dwie plansze "pośrednie", które wyszły spod ręki De Vita i zostały stworzone na bazie bodajże "Korony Ogotaia") oraz np. pierwsza próbna plansza stworzona przez Surżenkę - jest to studium postaci Thorgala i Jolana (całkiem fajna czarno-biała grafika, która - jak wynika z wcześniejszych wywiadów - nie podpasowała pod ogólny zamysł Rosiński/Sente, ale o dziwo! dali mu jeszcze jedną szansę!). Dodatkowo pokazane są szkice do finalnie stworzonych i planowanych okładek dla serii pobocznych, studium różnych postaci, itp. 
Ogólnie uważam, że Świat Thorgala można sobie darować.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2014, 03:59:09 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1507 dnia: Marzec 22, 2014, 05:18:07 pm »
Naprawdę nie czytaliście recenzji Światów przed kupnem?

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1508 dnia: Marzec 22, 2014, 06:09:15 pm »
Ależ ten Surżenko dorzucił do pieca! Fantastyczna robota rysownika.

Dla mnie Surżenko to naturalny następca Rosińskiego.

Offline Dembol_

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1509 dnia: Marzec 22, 2014, 07:21:31 pm »
O życiu wikingów? Ciekawe gdzie...
Jeśli chcesz życia i przygód wikingów przeczytaj:
"Vinland Saga" autorstwa Makoto Yukimury
lub
"Northlanders" Briana Wooda,
albo po prostu obejrzyj sobie serial "Vikings" bo miażdży (pomimo ślamazarnego tempa w pierwszym sezonie).

Tak długi serial jak "Thorgal" nie może być wiecznie o tym samym i powielać ciągle tych samych schematów. Toż to wychodzi od 35 lat. Ewolucja jest czymś naturalnym (chyba, że mamy do czynienia z niekończącą się operą mydlaną tak jak w komiksach superbohaterskich z USA gdzie ciągle wraca się do status quo).

Offline horror

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1510 dnia: Marzec 23, 2014, 05:14:42 am »
Naprawdę nie czytaliście recenzji Światów przed kupnem?

czytalem. ale co innego przeczytac ze to sa wywiady a co innego przeczytac same wywiady.

mi osobiscie material graficzny jak najbardziej pasuje z tego albumu(choc to troche malo) na przyklad o wiele bardziej podobala mi sie propozycja okladki do kriss 1 ktora jest w Swiatach niz ta ktora pokazala sie pozniej w oryginalnym wydaniu. jeszcze kilka rzeczy jak studium postaci Surżenki i uzupelniajace thorgale sa ok. ale poza tym mozna spokojnie sobie darowac.

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1511 dnia: Marzec 24, 2014, 08:48:12 am »
Zdążyłem już postawić krzyżyk na seriach pobocznych „Thorgala” (a w jeszcze większym stopniu serii macierzystej). Tymczasem przypadkowo trafiło mi się „Oko Odyna”, drugi tom „Młodości Thorgala”. Wizualnie jest bardzo dobrze. Surżenko coraz lepszy i co więcej pomimo imitowania stylistyki Rosińskiego znać też osobisty sznyt tego twórcy. O dziwo również scenariusz sprawia wrażenie znacznie sprawniej prowadzonego niż np. w „Odciętej dłoni boga Tyra” czy „Królestwie Chaosu”. Być może autor nieco zbyt nachalnie  akcentuje łatwość z jaką Thorgal mimochodem podbija niewieście serca. Mieliśmy z tym co prawda do czynienia również u Van Hamme’a, ale nie w aż takim natężeniu. Mimo wszystko nie jest źle, choć chyba przydałoby się przeorientować serie na nieco mniej zmitologizowane motywy. Liczę, że pewnego dnia przysłowiowe pięć (a jeszcze lepiej dziesięć) minut otrzymają Baaldowie.

Offline Rieux

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1512 dnia: Marzec 26, 2014, 10:23:20 am »
Dopiero niedawno przeczytałem Sojusze i jestem ciekawy, czy ktoś inny też to zauważył. W pewnym momencie
Spoiler: pokaż
Jolan myli ze sobą Ingvildę i Xię - ich imiona są pomylone. Dodatkowo, na jednym z paneli Draye ma blond włosy, a może to tylko światło?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1513 dnia: Kwiecień 06, 2014, 07:59:42 pm »
"Młodzieńcze lata t. 2: Oko Odyna" - bida z nędzą, proszę państwa! Już dawno się nie spotkałem z sytuacją, żeby scenarzysta poszedł aż po takiej linii najmniejszego oporu. Ostatnio przeczytałem "Asgard" i pomyślałem sobie teraz, jak bardzo zyskałoby uniwersum "Thorgala", gdyby dopuszczono do głosu Xaviera Dorisona. Z drugiej strony obawiam się, że potencjalny sukces na Zachodzie takich gniotów jak "Oko Odyna" może zepsuć tamtejszy rynek i wkrótce Taurus nie będzie miał z czego wybierać. :)

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1514 dnia: Kwiecień 06, 2014, 08:28:05 pm »
Skonkretyzuj. :)