trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1560 dnia: Kwiecień 29, 2014, 08:12:22 am »
polecam uwadze słuchowisko na podstawie dwóch pierwszych albumów "Thorgala", ciekawa adaptacja:
http://thorgalverse.blogspot.com/2014/04/recenzja-suchowiska-thorgal.html

Offline kapitan Żbik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1561 dnia: Kwiecień 29, 2014, 09:59:52 am »
Recenzja bardzo zachęcająca. Dzięki :smile: .
Nawiasem mówiąc masz dobre pióro.
Podczytuję Twojego bloga w wolnym czasie. Sporo interesujących spostrzeżeń.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1562 dnia: Kwiecień 29, 2014, 09:26:32 pm »
ciekaw jestem innych komentarzy dot. słuchowiska, szczególnie ciekawiłyby mnie opinie tych, którzy słabo znają "Thorgala', albo wcale go nie znają...

(dzięki, kapitanie!)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1563 dnia: Maj 02, 2014, 10:48:25 am »
http://thorgalverse.blogspot.com/2014/05/wywiad-z-grzegorzem-brudnikiem.html -- wywiad z autorem scenariusza adaptacji "Throgala" na słuchowisko

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1564 dnia: Maj 05, 2014, 09:05:41 am »
http://thorgalverse.blogspot.com/2014/05/wywiad-z-michaem-szolcem.html -- wywiad z pomysłodawcą i producentem słuchowiska "Thorgal"

Offline wilk

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1565 dnia: Maj 05, 2014, 12:13:24 pm »
Ostatnio dostałem w prezencie drugą i trzecią część "Louve" więc dokupiłem sobie do kompletu część pierwszą i czwartą i przeczytałem całość w przeciągu kilku dni. Mam mieszane wrażenia z lektury. Z jednej strony talent graficzny i warsztat Surżenki jest niezaprzeczalny. Świetne, wycyzelowane rysunki przywodzące na myśl Rosińskiego z najlepszych lat ale jednak zachowujące swój styl. Pod tym względem odstaje na minus ostatni album "Crow". Widać że rysunki tworzone były w pośpiechu i niezbyt dokładnie. Jednak na plus można policzyć kolory kładzione bez udziału Grazy. Z drugiej strony Yann to niestety nie van Hamme. Irytowała mnie taka maniera naśladowania stylu van Hamme'a na siłę, np te ciągłe wspomnienia "Och Thorgalu, dlaczego tu Ciebie nie ma gdy cię potrzebuję" bardziej wzbudzały mój pusty śmiech niż jakiekolwiek inne emocje. No i kolejny kamień do pogrzebania etosu Thorgala w postaci
Spoiler: pokaż
nakrycia Aaricci przez Louve w łóżku z tym kolesiem. Oczywiście okoliczności bardziej tłumaczą Aaricię niż Thorgala w Kah-Anielu, ale jednak mimo wszystko sytuacja burzy też ideał Aaricii.


Serię mogę polecić jedynie z punktu widzenia bardzo dobrych rysunków. Scenariuszowo, czytanie tylko na własną odpowiedzialność. :)

Offline kapitan Żbik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1566 dnia: Maj 06, 2014, 05:38:43 pm »
LOUVE TOM 4 zaskoczył mnie nagłym odmłodzeniem Aarici :smile: . Ach, te kobiety Połnocy! One się nigdy nie starzeją :smile: .
Bunt młodej Wilczycy przypomina mi preteksty Thorgala, by wyrwać się z chaty na wycieczki po świecie. Widać, że główna bohaterka, to nieodrodna latorośl Thorgala. Wdała się w staruszka jak nic. Rysunek przypadł mi do gustu. Kolorystyka też. Scenariusz miejscami przekombinowany, ale oko tu i ówdzie przymknąć można.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1567 dnia: Maj 12, 2014, 09:02:33 am »
Piotr Rosiński opowiada o różnych filmowych (licencjonowanych i fanowskich) projektach związanych z "Thorgalem", jak również dźwiękowej adaptacji komiksu... polecam!: http://thorgalverse.blogspot.com/2014/05/wywiad-z-piotrem-rosinskim.html

Offline kapitan Żbik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1568 dnia: Maj 13, 2014, 03:31:09 pm »
Wywiad ciekawy. Osobiście chętnie widziałbym film na podstawie cyklu KRAINA QA. Ale to tylko marzenie na dzień dzisiejszy. No i pytanie, co będzie po Thorgalu, gdy seria główna i spin offy już się zakończą?

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1569 dnia: Maj 13, 2014, 05:06:49 pm »
Kraina Qa to musiałaby być superprodukcja.
Osobiście uważam, że dałoby się za małe pieniądze zrobić Alinoe.
Muzyka industrialna jak w Glinie, Pitbullu, Rękopisie znalezionym w Saragossie, lub Blair Witch project, wyspa Wolin i kręcimy.  :smile: Kasa: głównie zbudowanie chatki z drewna, która potem pójdzie na spalenie (tylko jedna szansa spalenia, tak jak w Nic śmiesznego rozwalali most za 2/3 budżetu filmu  :wink: ).

Offline Valhaar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1570 dnia: Maj 14, 2014, 10:58:30 am »
Kraina Qua to materiał na ambitną produkcję, nie sądzę żeby mieli by się podjąć tego polscy producenci.
Syn Rosińskiego coś wspominał w ostatnim wywiadzie o planach ekranizacji Thorgala, ale co i jak nie wiadomo.
Jest teraz "moda" na wikingów i tego typu tematykę, co widać zresztą po sukcesie Gry o Tron.
Pozostaje nam jedynie czekać, może ktoś kiedyś spełni nasze marzenia :)

Offline kapitan Żbik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1571 dnia: Maj 16, 2014, 09:50:58 am »
Death: ALINOE jest jednym z najlepszych tomów wczesnego Thorgala. Przeniesienie tego na ekran kina mogłoby być hitem. Propozycje muzyki do takiego filmy interesujące.
Valhaar: Zgadzam się. W kraju raczej nie widzę możliwości na ekranizację KRAINY QA. Ważne przy projektowaniu scenariusza by nie kroili komiksu i nie dodawali od siebie jakichś wydumanych wątków. Moda na wikingów (zresztą wiking to była nazwa wypraw rozbójniczych mieszkańców Północy. Już wolę określenie: Normanowie) prędzej czy później przeminie. Przygotowanie takiej superprodukcji wymaga czasu i oczywiście solidnego budżetu, konkretnej obsady aktorskiej. Oby nie zrobili z tego jakiegoś melodramatu albo kryminału z erotyką :evil: .

Offline bosssu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1572 dnia: Maj 16, 2014, 10:56:46 am »
Zrobią drugiego Wieśmiana z gumofilcowym smokiem...Hoffman ze swoim wdziękiem i urodą zagra Thorgala, Grodzka -Arricię, Kriss zagra Gessler tylko się przefarbuje...Szpak może zagrać Alinoe....Kalisza widze w roli Drewnianej Stopy....a Macierewicz to idealny szef floty powietrznej w Kraine Qa......ehhh co to by był za film jakby to była lektura szkolna (bo tylko takie filmy w Polsce odnoszą "sukces frekwencji" jak się wszystkie dzieciaki, emerytów i zakłady pracy wyśle na film). Lepiej niech się nasi za to nie biora bo zchrzanią jak zwykle- niech się weźmie za tytuł ktoś kto siedzi w produkcjach przygodowych i zrobi superprodukcję a nie film klasy C.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1573 dnia: Maj 16, 2014, 12:08:53 pm »
Death: ALINOE jest jednym z najlepszych tomów wczesnego Thorgala. Przeniesienie tego na ekran kina mogłoby być hitem. Propozycje muzyki do takiego filmy interesujące.
Valhaar: Zgadzam się. W kraju raczej nie widzę możliwości na ekranizację KRAINY QA.

Wbrew pozorom ekranizacja krainy QA jako jednego pełnometrażowego filmu nie jest łatwa. Zbyt długo zajęłoby wprowadzania bohaterów i nakreślanie sytuacji. Czytelnik na wysokości Łuczników jest już po Gwiezdnym Dziecku, po ślubie, jednym dziecku, po mieszkaniu u Wikingów i nakreśleniu Thorgala jako odrzutka wśród Wikingów.  I to wszystko trzeba by wpakować w pierwsze pół godziny filmu by ruszyć z właściwą fabułą. No chyba, że ktoś lubi teledyski i papierowo naszkicowane postacie.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1574 dnia: Maj 16, 2014, 04:18:44 pm »
dlatego jedynym rozwiązaniem jest serial