Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1590 dnia: Maj 31, 2014, 03:19:44 pm »
Dementuję.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2014, 03:28:01 pm wysłana przez Death »

Offline Manis

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1591 dnia: Maj 31, 2014, 04:51:31 pm »
Na komiksach Warszawskich padła jakaś sensacyjna plotka o zmianie scenarzysty Thorgala
Jakieś dementi?

Nie sądzę. Obecny jest tak towarzysko ustawiony w tym projekcie, że nie odda fuchy. A że brakuje mu talentu - kogo to obchodzi w wydawnictwie...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1592 dnia: Czerwiec 02, 2014, 07:54:52 pm »
"Louve " t. 4 - jak dla mnie najlepszy album ze spin-offów wydanych do tej pory. Głównie za sprawą pomysłów na fabułę i odstawienia bogów na boczny tor. Drażni nadmierna histeria w sposobie zachowania i komunikowania Louve i Aaricii. Thorgalu! Wróć i zrób porządek z tymi kobietami!
Aha, i kolory bardzo fajne.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1593 dnia: Czerwiec 02, 2014, 08:16:10 pm »
Czyli zgadzasz się z tezą, że im mniej fantasy w Thorgalu, tym lepiej dla serii?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1594 dnia: Czerwiec 02, 2014, 08:18:46 pm »
Czyli zgadzasz się z tezą, że im mniej fantasy w Thorgalu, tym lepiej dla serii?
A ta teza jest gdzieś wcześniej rozwinięta, czy dopiero teraz ją stawiasz?

Deg

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1595 dnia: Czerwiec 02, 2014, 08:33:14 pm »
"Crow" to dla mnie zdecydowanie najlepszy album serii Louve, pierwszy, przy którym nie czułem, że ktoś (Yann) próbuje ze mnie zrobić durnia. Trochę mrocznie, trochę mistycznie, ale chyba wreszcie udało się złapać w tym wszystkim pewną równowagę. Teraz czekam na kolejny album, oby nie słabszy. A elementy fantasy są, tylko w bardziej wyważonej ilości. I dobrze, bo to w końcu zawsze stanowiło o jakości całej serii (tak, nie zgadzam się z tezą  :cool: ). 

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1596 dnia: Czerwiec 02, 2014, 09:31:47 pm »
A ta teza jest gdzieś wcześniej rozwinięta, czy dopiero teraz ją stawiasz?

Była sygnalizowana wcześniej, podczas mini-recenzji wcześniejszych tomów. Zresztą, jakie to ma znaczenie dla samej tezy? Sojusze - najlepsza Krissowa część, drugi Oko Odyna w drugiej części znacznie lepsze od pierwszej, Statek-Miecz to jak powiew świeżości od Jolanowych questów....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2014, 09:34:55 pm wysłana przez misiokles »

Offline Motyl

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1597 dnia: Czerwiec 02, 2014, 10:55:49 pm »
Nie sądzę. Obecny jest tak towarzysko ustawiony w tym projekcie, że nie odda fuchy. A że brakuje mu talentu - kogo to obchodzi w wydawnictwie...
Fuchy nie odda, ale nikt nie powiedział, że nie zostanie mu odebrana.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1598 dnia: Czerwiec 02, 2014, 11:07:24 pm »
Powiedział. Jedno jest pewne: Ta fucha nie zostanie odebrana.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1599 dnia: Czerwiec 03, 2014, 08:19:40 am »

Offline Motyl

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1600 dnia: Czerwiec 03, 2014, 12:36:24 pm »
Powiedział. Jedno jest pewne: Ta fucha nie zostanie odebrana.
Powiedziałbym też drugie, ale wolę się wstrzymać, toteż wzorem dyrektora Mieczysława, zapytanego o miejsce odosobnienia Jurka K., wspomnę kultowe "Wiem, ale nie powiem" :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1601 dnia: Czerwiec 03, 2014, 05:04:20 pm »
Była sygnalizowana wcześniej, podczas mini-recenzji wcześniejszych tomów. Zresztą, jakie to ma znaczenie dla samej tezy? Sojusze - najlepsza Krissowa część, drugi Oko Odyna w drugiej części znacznie lepsze od pierwszej, Statek-Miecz to jak powiew świeżości od Jolanowych questów....
Zdziwiło mnie bardzo Twoje pytanie po moim poście, bo w końcu wspomniałem tylko o nieobecności bogów. Stąd moje pytanie na temat tezy.
Tak czy owak moja definicja terminu "fantasy" jest chyba o wiele szersza, ponieważ taka teza w ogóle nie przyszłaby mi do głowy.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1602 dnia: Czerwiec 08, 2014, 11:00:34 am »
Przeczytałem ostatnio, cztery tomy "Kriss", trzy "Louve", pierwsze "Młodzieńcze...", "Kah-Aniela", a potem przeczytałem "Łuczników", różnica kolosalna, i tylko szkoda, że "Thorgal" ma najlepsze lata już za sobą. O ile kiedyś widziałem w przejęciu przez Sente po, wyraźnie już zmęczonym serią, van Hammie pałeczki scenarzysty, szansę na drugi oddech serii, to teraz już w to nie wierzę. Choć "Sojusze" dają jakiś tam promyk nadziei na jakąś ciekawą historię, to ostatnio przygody Gwiezdnego Dziecka i ferajny są głęboko rozczarowujące.

Graficznie jest dużo lepiej, widać, iż Rosiński dobrze się odnajduje w malarskim stylu, a jestem pod wrażeniem stylu Surżenki i tego jak pasuje do świata Thorgala, natomiast w ogóle nie odpowiada mi styl De Vity.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline kapitan Żbik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1603 dnia: Czerwiec 18, 2014, 10:04:01 am »
Surżenko ładnie rysuje i dobrze, że to jemu przypadło rysowanie spin offu LOUVE.
De Vita próbuje naśladować styl Rosińskiego, ale słabo mu to wychodzi.
Podczas lektury mam wrażenie, że się miota po planszy.
Nakładający kolor mają pewnie sporo kłopotu przy tak mało precyzyjnym rysunku.


Każda seria wydawana zbyt długo musi z czasem się "zmęczyć". Tak już bywa nie tylko z komiksami :smile: .
Pierwsze 17-18 części Thorgala mogą śmiało uchodzić za klasykę. Kolejne mają bardzo nierówną i grafikę i scenariusz.
Mam nadzieję, że finał serii nie będzie banalny i godnie ją zakończy. Byle nie w stylu: "żyli długo i szczęśliwie" :smile: .

Offline bosssu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1604 dnia: Czerwiec 18, 2014, 12:08:03 pm »



Każda seria wydawana zbyt długo musi z czasem się "zmęczyć". Tak już bywa nie tylko z komiksami :smile: .
Pierwsze 17-18 części Thorgala mogą śmiało uchodzić za klasykę. Kolejne mają bardzo nierówną i grafikę i scenariusz.

A dokładnie 16- na Wilczycy kończy się Thorgal ten "stary- Orbitowski" i to jest ten ostatni prawdziwy.
Pod względem artystycznym jednak bardzo lubię styl Rosińskiego w ostatnich albumach. Świetne są te malarskie plansze i widać, że spokojnie sobie je dopracowuje. Właśnie takie komiksy powinni wydawać w formacie A+ a nie Stację 16, która jest dość uboga graficznie.

 

anything