trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1695 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:43:15 am »
Cieszy mnie niezmiernie zacytowany przez ciebie mój żart puszczony na forum gildii, ale nie przypominam sobie, abym na jego zacytowanie wyraził zgodę w żadnym podrzędnym artykuliku.
A to trzeba miec zgode aby zacytowac kogokolwiek?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_cytatu
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2014, 08:47:31 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1696 dnia: Sierpień 06, 2014, 04:25:53 am »
Sente nie jest już scenarzystą "Thorgala"? Wspaniała wiadomość. Tylko czy nowy scenarzysta, kimkolwiek by nie był, będzie w stanie poskładać serie w coś sensownego po tym co mu pozostawił poprzednik?
Pomijam rozwiązania w rodzaju Thorgal budzi się zaraz po zakończeniu "Wilczycy"/"Strażniczki Kluczy"/"Słonecznego Miecza"/"Piętna Wygnańców"/"Klatki"/"Arachnei" lub innego albumu na którym według Was skończyły się przygody Gwiezdnego Dziecka, ze świadomością, że to wszystko były tylko złe sny.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1697 dnia: Sierpień 07, 2014, 09:12:02 pm »
A czy wiadomo coś więcej kiedy ma sie ukazac zapowiadana monografia Rosińskiego, chyba miała być pod koniec tego roku ??, ale w planach na razie cisza...

Offline Julek_

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1698 dnia: Sierpień 09, 2014, 07:22:22 pm »
Sente nie jest już scenarzystą "Thorgala"? Wspaniała wiadomość. Tylko czy nowy scenarzysta, kimkolwiek by nie był, będzie w stanie poskładać serie w coś sensownego po tym co mu pozostawił poprzednik?

Ja się obawiam, że będzie ciężko, oj ciężko. Nie orientuje się na tyle na rynku francuskojęzycznym, żeby wskazać jakiegoś sensownego następce, ale sprzątanie po Sente`m i robienie przy tym dobrego "Thorgala" to robota na dwa etaty.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1699 dnia: Sierpień 09, 2014, 07:29:12 pm »
Niekoniecznie - Kah Aniel skończył się taaakim cliffhangerem, że akcję właściwie można popchnąć w dowolną stronę, gdyż dotychczasowy scenariusz nie daje żadnych podpowiedzi w jakim zamierzeniu miała się potoczyć historia - ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia.

Nie wiem co przyniesie Czerwona jak Raheborg, ale wizja konfrontacji z chrześcijanami jest bardzo nośna i można wiele z niej wyciągnąć. I chyba nikt nie wierzy w to, że
Spoiler: pokaż
polityczne małżeństwo Kriss i Jolana
przetrwa poza pierwszy 'kryzys' i przegraną potyczkę.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1700 dnia: Sierpień 09, 2014, 09:20:36 pm »
Ja się obawiam, że będzie ciężko, oj ciężko. Nie orientuje się na tyle na rynku francuskojęzycznym, żeby wskazać jakiegoś sensownego następce, ale sprzątanie po Sente`m i robienie przy tym dobrego "Thorgala" to robota na dwa etaty.
Bardzo bym chciał, żeby to był Xavier Dorison. Nie czytałem jeszcze słabego scenariusza tego gościa.

Offline Komediant

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1701 dnia: Sierpień 09, 2014, 11:15:59 pm »
A ja mocnego.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1702 dnia: Sierpień 10, 2014, 01:52:25 am »
A moim marzeniem jest, aby to była Bechdel. Postaci nabrałyby wówczas psychoanalitycznej głębi, której nie powstydziłby się nawet słynny Flush, czytelnik zaś cierpiałby katusze nawet większe niż sami bohaterowie. 

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1703 dnia: Sierpień 10, 2014, 07:06:20 am »
Też za słabo znam rynek frankofoński, by wskazać kogoś kto może tą serie pociągnąć dalej.
Co do dwóch panów na literę D, to Jean Dufaux niewątpliwie mógłby to zrobić, ale to autor który robi taką masę komiksów, że wychodzą bardzo różnie. Natomiast Dorisona, czytałem tylko "Trzeci Testament" (nie podobało mi się) i Mangustę (było O.K.), więc trudno mi się wypowiadać, ale na pewno będzie lepszy od Sente.
Częstym zarzutem wobec obu panów "D" jest, że nie umieją kończyć swoich serii, co przy "Thorgalu" nie jest problemem, bo pewnie nigdy się nie skończy. Choć lepiej by było by już dawno temu się skończył.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1704 dnia: Sierpień 10, 2014, 07:53:37 am »
Szkoda, że w kontekście Dorrisona i Thorgala nikt nie mówi o tym albumie. Naprawdę jest on aż tak nieznany wśród polskiej publiczności?
http://thorgalverse.blogspot.com/2012/06/recenzja-albumu-asgard-pied-de-fer.html

Offline TePe

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1705 dnia: Sierpień 10, 2014, 10:33:24 am »
Szkoda, że w kontekście Dorrisona i Thorgala nikt nie mówi o tym albumie. Naprawdę jest on aż tak nieznany wśród polskiej publiczności?
http://thorgalverse.blogspot.com/2012/06/recenzja-albumu-asgard-pied-de-fer.html
Myślę, że seria (nie tylko ten album) jest na pewno nieznana tym którzy twierdzą, że Dorrison nie potrafi kończyć, czyli gościom, którzy po przeczytaniu dwóch serii (Trzeci testament, Long John Silver) stwierdzają "Znam gościa".

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1706 dnia: Sierpień 10, 2014, 11:35:54 am »
Szkoda, że w kontekście Dorrisona i Thorgala nikt nie mówi o tym albumie. Naprawdę jest on aż tak nieznany wśród polskiej publiczności?
http://thorgalverse.blogspot.com/2012/06/recenzja-albumu-asgard-pied-de-fer.html
Wydaje mi się, że już ktoś o tym wspominał. Jak dla mnie, to - obok Mangusty - najlepsza rzecz Dorisona jaką czytałem. Nie mówię, że arcy jakieś (choć Moby Węgorz do arcy nawiązuje), ale Dorison w duecie Meyerem wypada fajnie i rzeczywiście mogło by się w thorgalowym świecie zrobić ciekawiej. Jednakże jakoś mało rozumiem zachwyty niektórych osób wyrażane w odniesieniu do Trzeciego Testamentu oraz jego ulepszonej wersji -  Długiego Johna. W kwestii Westa to się nie wypowiadam, bo dość fajne jest, ale ile w tym Dorisona, a ile Nuryego to nie wiem.


P.S. Miałem nadzieję, że ktoś podchwyci zarzuconą przeze mnie przynętę z poprzedniego posta, jaką była Bechdel, i dyskusja przeniesie się do założonego przez Dariusza wątku "Jesteś moją matką", który jak na razie leży odłogiem, a tutaj niestety nici:-(

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1707 dnia: Sierpień 10, 2014, 09:30:05 pm »
P.S. Miałem nadzieję, że ktoś podchwyci zarzuconą przeze mnie przynętę z poprzedniego posta, jaką była Bechdel, i dyskusja przeniesie się do założonego przez Dariusza wątku "Jesteś moją matką", który jak na razie leży odłogiem, a tutaj niestety nici:-(
A nie mogłeś się po prostu odezwać w tamtym wątku? :-?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1708 dnia: Sierpień 11, 2014, 01:18:48 am »
A nie mogłeś się po prostu odezwać w tamtym wątku? :???: ??:
Cóż, chciałem usłyszeć jakieś dodatkowe głosy na temat najnowszej Bechdel i miałem nadzieję, że w ten oto sprytny sposób ściągnę uwagę thorgalowej braci na przedmiotowy wątek. Jeśli o mnie zaś chodzi, to problem w tym, że aktualnie nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat, ponad to, co napisałem w moim "thorgalowo-bechdelowym" poście powyżej. No, może oprócz tego, że jedyne co mi się w najnowszej Bechdel podobało, to (...)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2014, 01:35:03 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline BLANTMAN

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1709 dnia: Sierpień 18, 2014, 05:48:49 pm »
Może troszkę pytanie z innej beczki ... czy ktoś wie jaki był nakład Strażniczki Kluczy wydawnictwa Korona , czy to było 20 egz ... ?

 

anything