trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1815 dnia: Październik 10, 2014, 12:39:58 am »
Ja mówię tu tylko o mitologizowaniu świętej rodziny przez to forum. To co zrobił Sente - to nic nadzwyczajnego, tylko nieumiejętnie, bezzasadnie, nie wiemy po co? Z jakichś banalnych przyczyn?
Nie spodziewajcie się, że Dorison wróci do modelu happy family - w jego scenariuszach - bynajmniej nie spotka się moralnego ładu.
Inna sprawa, że dla dobra tej serii - powinna być już dawno zamknięta, gdzieś na wysokości albumu Klatka i tyle, i nie było by tu żadnych dyskusji.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1816 dnia: Październik 10, 2014, 09:02:21 am »
Tak, zakończenie na Klatce byłoby niezłe. Dodatkowo Rosiński mógłby zająć się jakimiś nowymi projektami (one-shotami lub nową serią?), a tak tkwi w uścisku Thorgala, który stacza się po równi pochyłej. Teraz tego oczywiście nie zamkną ale mam nadzieję, że jakoś dobrniemy to tego 36 tomu i na tym koniec.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1817 dnia: Październik 10, 2014, 11:54:18 am »
Ale właśnie moim zdaniem bzdura. To my Polacy odbieramy tą rodzinę jako wartość - w naszym katolskim maglu.
Bonasera, Bonasera, cóż takiego Ci zrobiłem, że mnie tak nie szanujesz i pi****lisz takie głupoty?
Opowiedz mi o jakimś kraju, gdzie rodzina nie jest największą wartością...

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1818 dnia: Październik 10, 2014, 11:20:14 pm »
Bonasera, Bonasera, cóż takiego Ci zrobiłem, że mnie tak nie szanujesz i pi****lisz takie głupoty?
Opowiedz mi o jakimś kraju, gdzie rodzina nie jest największą wartością...


Na zachodzie model rodziny zasadniczo ewoluował, stąd zmiany w Thorgalu - nie istnieje już jeden wzór. We Francji, Belgii i Holandii choćby, znajdziesz kilka modeli rodziny: od wielodzietnych muzułmanów, przez wszelkie typy tzw. rozbitych rodzin, w których dzieci są z różnych układów (Thorgal Aaricja/ Thorgal Kriss, będzie jajo jak do tego dojdzie Aaricja i jej nowy amant z serii Louve), aż po wszelakie partnershipy gdzie cały stary ład nazwijmy to  (nie stygmatyzując) moralny jest całkowicie zburzony. Co jest wtedy wartością? A co jest większą lub mniejszą - to jest niepoliczalne.
Trzymając się tematu forum - Thorgal tak jak i inne serie komiksowe, film, teatr itd, reaguje na zmiany kulturowe i społeczne. Ta seria ma w końcu prawie 40 lat, w tak długim czasie w XX wieku odbyło się kilka wojen, w tym dwie Światowe. Mentalność, technika, moralność, świadomość społeczna itd., to wszystko przeszło burzliwe ewolucje w o wiele krótszym okresie - niż okres powstawania Thorgala. Trzeba spojrzeć z szerszej perspektywy na całokształt zmian, by dostrzec że w tym Thorgalu to naprawdę mamy ledwo kosmetykę postaci.   

Offline Sokratesik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1819 dnia: Październik 11, 2014, 12:22:48 am »
Tak, tak-  seria powinna być dawno zamknięta, tylko , że ludzie kupują... jacyś masochiści chyba??? ;) Fora sobie, życie sobie. Podobnie jest z serialem o Kiepskich. Poczytajcie sobie forum na ten temat - wg. forum ostatnie odcinki to dno, powinni dawno zamknąć serial itd... tylko, że to jedyny serial komediowy, który ludzie po tylu latach chcą oglądać. Świat się zmienia, więc i bohaterowie serii się zmieniają. Thorgal przeżył tyle lat, że jest zupełnie innym człowiekiem niż był 30 lat temu. Co nie znaczy, że ten człowiek mi się podoba bardziej ;) ... ale - to nawet logiczny c. d.

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1820 dnia: Październik 14, 2014, 12:01:52 pm »
Jak tak sobie patrzę na te rezygnacje ludzi tworzących Throgala (najpierw Sente teraz Graza) to ciśnie mi się na usta pytanie.

Kiedy zrezygnują Rosińscy najpierw młody a potem stary? A może odwrotnie. :wink:

Offline oligator1975

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1821 dnia: Październik 14, 2014, 04:04:21 pm »
Jak tak sobie patrzę na te rezygnacje ludzi tworzących Throgala (najpierw Sente teraz Graza) to ciśnie mi się na usta pytanie.

Kiedy zrezygnują Rosińscy najpierw młody a potem stary? A może odwrotnie. :wink:
Z tego co mi wiadomo to Sente nie zrezygnował tylko z niego zrezygnowali bo odwalał kaszane, a Graza szkoda świetnie kładzie kolor.

Offline burberry

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1822 dnia: Październik 14, 2014, 04:40:13 pm »
Te przykładowe plansze są straszne. Dość, że rysownik Kriss jest słabiutki, to jeszcze te kolory dołożyły swoje. Nie chcę narzekać, ale po co to w ogóle?
Bóg Cię kocha

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1823 dnia: Październik 16, 2014, 10:17:27 am »
http://thorgalverse.blogspot.com/2014/10/thorgal-w-biedronce.html

ciekawy jestem, bo to bardzo ciekawy eksperyment

Offline bosssu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1824 dnia: Październik 16, 2014, 08:34:10 pm »
http://thorgalverse.blogspot.com/2014/10/thorgal-w-biedronce.html

ciekawy jestem, bo to bardzo ciekawy eksperyment
Dla mnie te audiobooki to śmieszna sprawa, o ile w przypadku książek, które zniechęcają grubością i brakiem obrazków do czytania to komiksy jako "powieści graficzne" aż zachęcają do swojej warstwy rysunkowej. Słuchając audiobooka to jak częściowa kastracja bo obcina się wzrok a pozostawia tylko słuch. Ale patrząc na nasz świat wszystko zmierza do jak najszybszego wchłaniania mediów i oczekuję tylko na ........audiobooki filmów :badgrin:

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1825 dnia: Październik 16, 2014, 09:32:15 pm »
Audiobooki to mi się kojarzą tak, że jeden koleś czyta. A to co robi Sound Tropez to słuchowiska.
Mogliby właśnie wyrazem słuchowisko je reklamować i od razu byłoby wiadomo o co chodzi.
Pewnie już linkowali ze 40 stron temu, ale jeśli ktoś nie słuchał, to jest 30 minut na YT. https://www.youtube.com/watch?v=dm4pWFuVX2I

Offline Yaseck

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1826 dnia: Październik 17, 2014, 08:44:42 am »
A nagła, niczym nie uzasadniona rozwiązłość nadała Thorgalowi głębi?

Każda rozwiązłość ma uzasadnienie w niepohamowanym popędzie seksualnym. Krew nie woda.

Offline keram

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1827 dnia: Październik 17, 2014, 06:55:44 pm »
Na festiwalu w Łodzi usłyszałem plotkę jakoby Sente został zwolniony z powodu trzykrotnego spadku sprzedaży Thorgala we Francji ( to chyba przesada).
Czy ktoś ma jakieś dane? Może rankingi sprzedaży z ostatnich lat?

Offline bosssu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1828 dnia: Październik 17, 2014, 09:21:41 pm »
Na festiwalu w Łodzi usłyszałem plotkę jakoby Sente został zwolniony z powodu trzykrotnego spadku sprzedaży Thorgala we Francji ( to chyba przesada).
Czy ktoś ma jakieś dane? Może rankingi sprzedaży z ostatnich lat?
Jak będą odwalać taką chałę jak z nową Kriss to trzeba będzie i poboczne serie zamknąć.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1829 dnia: Październik 17, 2014, 11:38:00 pm »
Zwolnienie Sente chyba nie zależy od sprzedaży, tylko od tego, że facet się pogubił we własnej intrydze Czerwonych Magów i scenariusze przestały być spójne - na co wskazywać może to że, najnowszy tom Kriss jest luźną interpretacją scenariusza pierwotnego, dokonaną przez rysownika.

 

anything