trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1830 dnia: Październik 17, 2014, 11:49:26 pm »
Coś tam popytałem większych znawców tematu i dostałem odpowiedź, że ogólnie spadła sprzedaż komiksów we Francji, a więc także Thorgala. A ta trzykrotność to bzdury.

Offline norbsson

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1831 dnia: Październik 18, 2014, 09:47:12 am »
Zwolnienie Sente chyba nie zależy od sprzedaży, tylko od tego, że facet się pogubił we własnej intrydze Czerwonych Magów i scenariusze przestały być spójne - na co wskazywać może to że, najnowszy tom Kriss jest luźną interpretacją scenariusza pierwotnego, dokonaną przez rysownika.


Moim zdaniem zguba dla serii, rowniez pobocznych, mogl byc z gory narzucony rytm wydan, jak targety w korporacji. Czytajac kilka lat temu informacje ile to numerow, rowniez serii pobocznych, wyjdzie i na ktorym numerze skonczy sie Thorgal, mialem mocno mieszane uczucia. Wypelnianie zalozonych targetow zemscilo sie finalnie na Sente'm. Traci mi tu powiewem nowoczesnego myslenia vide Rosinski junior.
Obym sie mylil, ale Dorrison moze czuc presje tego rytmu, jesli ma sie wpisac w ten dawno narzucony "scenariusz". Trzymam kciuki za powodzenie, bo jak pisalem wczesniej, bardzo cenie sobie jego tworczosc.


Za JvH moglo byc podobnie, rownia pochyla od "Klatki" (to moja granica fajnosci) mogla byc efektem ustalen typu "jeszcze 5 albumow i pass". To chyba byl glowny skladnik receptury - "chce mi sie" JvH... :(
Superman's back!

Offline piotrassss

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1832 dnia: Październik 18, 2014, 05:15:24 pm »
Pamiętam, że w tomie "Korona Ogotaja" SPOILERjedno z urządzeń do podróżowania w czasie zostało zatopione,
kiedy Strażnik wysyła małego Jolana wraz z tym urządzeniem pod wodę. Potem Strażnik tłumaczy starszemu
Jolanowi, że nikt nigdy nie znajdzie tego urządzenia. Nie pamiętam już tego, ale czy w którymś z dalszych tomów to urządzenie zostało jednak
odnalezione? Bo jeśli nie, to może to byłby sposób aby cofnąć te późniejsze Thorgalowe głupoty. Ktoś by to urządzenie znalazł
przeniósł się w przeszłość i zapobiegł Modzie na sukces, a potem mógłby nastąpić umiejętny koniec serii. Wiem, że trochę to naciągane,
ale co robić... Inne rozwiązanie, może te wszystkie głupoty to był tylko sen, po którym Thorgal obudził się w klatce ?
SPOILER
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2014, 05:58:38 pm wysłana przez piotrassss »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1833 dnia: Październik 20, 2014, 10:03:44 am »
to już lepiej, żeby po prostu Jolan z przyszłości to odwrócił :)
ale raczej taki zabieg scenariuszowy -- dyskredytujący ileś odcinków serii -- byłby strzałem w stopę (choć pomysł jest dobry)

Offline Dembol_

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1834 dnia: Październik 20, 2014, 02:19:52 pm »
Frankofony to nie Marvel. Taka akcja raczej nie przejdzie.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1835 dnia: Październik 24, 2014, 10:42:22 am »
było pięć, teraz można zobaczyć dziesięć... http://thorgalverse.blogspot.com/2014/10/plansze-z-kriss-de-valnor_24.html

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1836 dnia: Październik 29, 2014, 09:06:48 am »
grafika wykonana przez zdobywcę komiksowego Grand Prix w Łodzi: http://thorgalverse.blogspot.com/2014/10/fanart-specjal-nr-57-roch-urbaniak.html

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1837 dnia: Listopad 03, 2014, 08:35:35 am »
jeszcze kilka grafik koncepcyjnych z niedoszłej animacji: http://thorgalverse.blogspot.com/2014/11/grafiki-koncepcyjne-ze-studia-mdi.html

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1838 dnia: Listopad 06, 2014, 08:49:24 am »


Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1840 dnia: Listopad 13, 2014, 03:07:47 pm »
Co ten Rosiński...
Ciekawe ile z mangowych rzeczy trafiło w jego ręce.
Rosiński stracił mój szacunek jako do osoby artysty (który powinien mieć szersze spojrzenie na temat komiks) w momencie wypowiedzi sprzed 15 lat (a może i więcej; możliwe, że ta wypowiedź była publikowana w którymś z AQQ), gdy mówił o komiksie amerykańskim i gdy powiedział coś w stylu, że te komiksy są be, ponieważ jest to produkt masowy i stronę graficzną nie robi jedna osoba (szkic, tusz, kolor), a sztab ludzi co oczywiście powoduje większą częstotliwość wydawania kolejnych odcinków serii, ale zabija to duszę i takie inne pytolenie o Szopenie [mniej więcej taki był tok jego wypowiedzi - jeśli ktoś ma link albo skan tego artykułu to fajnie byłoby to gdzieś tutaj umieścić]
Spoko, niech sobie tak myśli i mówi, ale w pewnym momencie Graza zaczęła kolorować jego prace, więc teraz się zastanawiam czego to dowodzi? Zeszmacenia się tworzonych przez Rosińskiego serii do poziomu pogardzanego przez autora komiksu amerykańskiego?
Jego wypowiedzi są dla mnie co najmniej lekko kontrowersyjne i dziwne.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1841 dnia: Listopad 13, 2014, 03:15:02 pm »
Vision, myślę, że trochę przesadzasz. Rosiński ma już swoje lata, a ludzie w tym wieku mają często tendencję do opowiadania różnych dziwnych rzeczy. Takie wypowiedzi trzeba traktować z pewnym dystansem...

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1842 dnia: Listopad 13, 2014, 03:20:36 pm »
Vision, myślę, że trochę przesadzasz. Rosiński ma już swoje lata, a ludzie w tym wieku mają często tendencję do opowiadania różnych dziwnych rzeczy. Takie wypowiedzi trzeba traktować z pewnym dystansem...
15 lat temu też miał swoje lata...
Ja swoje wiem :smile:
A skąd wiem? Bo wiem :wink:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1843 dnia: Listopad 13, 2014, 03:22:02 pm »
15 lat temu też miał swoje lata...
W rzeczy samej :lol:

Offline chmiel

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1844 dnia: Listopad 14, 2014, 06:36:38 am »
Vision, nie jestem pewien czy mówimy o tym samym tekście, ale może wspominasz mój artykuł z "Produktu". Napisałem go po wypowiedzi Rosińskiego z któregoś z konwentów w Łodzi - też wydała mi się ta wypowiedź mocno arogancka. Zwłaszcza w przypadku tego człowieka, którego zawsze bardzo szanowałem i wydawało mi się, że mimo sukcesu sodówa nie uderzyła mu do głowy.

I może nawet nie uderzyła, może taka była chwila niewłaściwa po prostu. Byś widział tych klakierów z widowni klaskających, gdy Rosiński odpowiedział na pytanie.

Tak czy siak, lata minęły - "Thorgal" ma trzy spinoffy - zrobiło się trochę po amerykańsku, nieprawdaż?

BTW przeczytałem ostatnio "Kah-Aniela" i pan Grzegorz wymiata po prostu. Wiem, że ludzie piszą, że to słabsze, ale jak dla mnie to i tak powyżej możliwości wielu innych artystów (tworzących w tej konwencji, oczywiście).